reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny a ja ostatnio zauważyłam u siebie krwotoki z nosa nie jakieś mocne bo to kilka kropel a ostatnie dwa dni kocham z rana z krwią , jest się czym martwić? Jak sądzicie wizytę dopiero mam za tydzień :/
Ja mam tak od początku ciąży plus bardzo krwawią mi dziąsła. Mówiłam lekarzowi, jakoś nie przejął się tym, mówił, żeby brać witaminy. Biorę od podatku ciąży. 5.05 mam prenatalne u innego lekarza, zapytam czy tak może być.
 
W ciąży nieżyt nosa i krwawiące dziąsła to dobry objaw. Kwestia zwiększonej ilości krwi w organizmie. :)Puchnie błona śluzowa, dziąsła... Też mam problem z nieżytem, ważne by nie używać kropli do nosa tylko wody morskiej lub soli fizjologicznej by sobie ulżyć.
 
Dziewczyny a ja ostatnio zauważyłam u siebie krwotoki z nosa nie jakieś mocne bo to kilka kropel a ostatnie dwa dni kocham z rana z krwią , jest się czym martwić? Jak sądzicie wizytę dopiero mam za tydzień :/
Ja mam tak samo z nosem. Może nie przy kichaniu i nie zawsze, ale zazwyczaj rano mam zatkany nos i wtedy jak dmucham, to najczęściej pojawia się krew. Z dziąsłami na szczęście nie mam problemu, ale zauważyłam nadwrażliwość zębów na zimne i ciepłe napoje/jedzenie.
 
Kompletnie nic. Badania genetyczne były w porządku. Moja lekarka ma podejrzenia do jakiejś łagodnej wersji zespołu antyfosfolipidowego albo coś w tym stylu, że raz organizm mi ta ciąże trzyma innym razem nie. Na połówkowych często mi wariowały przepływy wewnątrzmaciczne. Mam przez to zastrzyki z heparyny, plus eutyrox na tarczycę oraz Duphaston. No a problemu z łożyskiem współczesna medycyna nie rozwiązała. Każdy lekarz chce oglądać moje wyniki z pierwszej ciąży. Strasznie irytujące, bo dla mnie to osobisty dramat, a dla nich fascynujący rzadki przypadek.
Rozumiem. A sprawdzałaś czy masz mutacje związane z krzepliwością krwi ?
I czy robiłaś badania immunologiczne ? Zespół antyfosfolipidowy to podejrzenie czy były badania ? Ana, Kiry, cytokiny, immunfenotyf. Dużo jest rzeczy w immunologii , które może blokować ciążę 😔

Problemy z łożyskiem to jest immunologia często.
 
W ciąży nieżyt nosa i krwawiące dziąsła to dobry objaw. Kwestia zwiększonej ilości krwi w organizmie. :)Puchnie błona śluzowa, dziąsła... Też mam problem z nieżytem, ważne by nie używać kropli do nosa tylko wody morskiej lub soli fizjologicznej by sobie ulżyć.
Ja używam wody mokrej ktoracw ogóle na mnie nie działa 🥵mąż przywiózł mi z apteki jakieś krople z serii *spam* ale one oczywiście także nie działają 😂alergolog mi powiedział o kroplach które są zupełnie bezpieczne w ciąży i co więcej nie da się ich przedawkować, co więcej są bez recepty. Zaznaczył, ze są słabe No ale być może skuteczniej pomogą niż woda morska.
 

Załączniki

  • E6D63D02-1E24-4540-906E-FFC3E8F55839.png
    E6D63D02-1E24-4540-906E-FFC3E8F55839.png
    78 KB · Wyświetleń: 40
Dziewczyny, miałam dziś koszmar :( Śniło mi się, że byłam na usg u jakiejś lekarki i ona powiedziała, że nie ma dobrych wieści i że serduszko przestało bić :( Wczoraj po południu i wieczorem kiepsko się czułam - bolał mnie brzuch głównie po prawej stronie, aż promieniował trochę na kręgosłup, nie miałam siły i w ogóle byłam nie do życia. Na szczęście nie miałam żadnych plamień, itd. Ale chyba dużo myślałam, czy wszystko jest ok i stąd ten sen - był straszny :( Dziś też nie czuję się szczególnie dobrze, choć trochę mniej boli.
 
Rozumiem. A sprawdzałaś czy masz mutacje związane z krzepliwością krwi ?
I czy robiłaś badania immunologiczne ? Zespół antyfosfolipidowy to podejrzenie czy były badania ? Ana, Kiry, cytokiny, immunfenotyf. Dużo jest rzeczy w immunologii , które może blokować ciążę 😔

Problemy z łożyskiem to jest immunologia często.
Ostatnią ciąże straciłam w listopadzie tamtego roku. W grudniu miałam badania genetyczne i dostałam wyniki w połowie lutego. Zaraz potem wpadłam właśnie z tą ciążą. Nie zdążyłam zrobić reszty badań. Krzepnięcie krwi miałam np. kilkukrotnie badane i zawsze wyniki są na pograniczu. Koniec końców lekarze mówią że to nie to. Podejrzenia zespołu antysolidarnościowego są ze względu na odbiegające od normy, ale nie tragiczne przepływy wewnątrzmaciczne na obu połówkowych w poprzednich ciążach. Mam tez zawsze na krawędzi wynik płytek krwi. Moja mama od lat ze względu na wyniki morfologii ma podejrzenie tocznia, a potem okazuje się że jest okej. Tyle że ona ma te wyniki gorsze od moich. Na chwilę obecna po całości zaufałam mojemu lekarzowi. Pracuje na co dzień w szpitalu gdzie głownie zajmują się wczesnymi ciążami.

Dziękuję za wypisanie tych wszystkich badań, bo w temacie immunologi byłam zielona. 😘
 
reklama
Ostatnią ciąże straciłam w listopadzie tamtego roku. W grudniu miałam badania genetyczne i dostałam wyniki w połowie lutego. Zaraz potem wpadłam właśnie z tą ciążą. Nie zdążyłam zrobić reszty badań. Krzepnięcie krwi miałam np. kilkukrotnie badane i zawsze wyniki są na pograniczu. Koniec końców lekarze mówią że to nie to. Podejrzenia zespołu antysolidarnościowego są ze względu na odbiegające od normy, ale nie tragiczne przepływy wewnątrzmaciczne na obu połówkowych w poprzednich ciążach. Mam tez zawsze na krawędzi wynik płytek krwi. Moja mama od lat ze względu na wyniki morfologii ma podejrzenie tocznia, a potem okazuje się że jest okej. Tyle że ona ma te wyniki gorsze od moich. Na chwilę obecna po całości zaufałam mojemu lekarzowi. Pracuje na co dzień w szpitalu gdzie głownie zajmują się wczesnymi ciążami.

Dziękuję za wypisanie tych wszystkich badań, bo w temacie immunologi byłam zielona. 😘
To ja bym sobie jeszcze dorobiła badania na trombofilie wrodzona na Twoim miejscu. Parametry można mieć w normie. A chodzi o mutacje, które mogą doprowadzić do obumarcia płodu nawet w 9 miesiącu ciąży.
Można je zrobić nawet w ciąży bo to są badania, które się nie zmieniają całe życie. Na testdna pakiet "trombofilia wrodzona ". Nie chodzi o takie badania krzepliwości "zwykłe " typu Inr, Aptt. Tylko o sprawdzenie mutacji genetycznych krzepliwości.
To tak Ci tylko zostawię bo na listopadowych mamach jest dużo dziewczyn, które mają trombofilie wrodzoną. Można nie mieć żadnych objawów. A zresztą obniżone przepływy to jest objaw 🙄

Proszę 😊
Twój lekarz na pewno wie co robi ;)
 
Do góry