reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czopki glicerynowe dla niemowlaka

Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
13
Cześć wszystkim, proszę pomóżcie. Kupiłam czopki dla mojej 2miesiecznej córeczki, bo nie może się wypróżnić a widać po nie, że bardzo chce. Niestety nie jest napisane w ulotce ile trzeba podać dla takiego maleństwa, jedynie że 1-3lat połowę. Orientuje się ktoś może czy dzielić to jeszcze na mniejsze kawałki?
 
reklama
Tak, tylko nie wpadło mi do głowy, że mogą być za duże dla niej. Oczywiście wiem, że to nie jest rozwiązanie na stałe.
 
Tak, tylko nie wpadło mi do głowy, że mogą być za duże dla niej. Oczywiście wiem, że to nie jest rozwiązanie na stałe.
Mozesz dać połowę. One się nie wchłaniają.moze się jednak zdarzyć, że czopek przy bączku wypadnie. Trzeba tego pilnować. A skąd zaparcia?
 
Właśnie nie wiemy, to wcześniaczek, dwa miesiące była w szpitalu i dopiero od tygodnia się poznajemy. Dostaje moje mleko tak jak w szitalu i leki i witaminy takie jak w szpitalu. W poniedziałek mam wizytę u pediatry.
 
A nie wytrzymacie do tego poniedziałku?
Ja bym zasugerowała jednak masaż brzuszka oraz delikatne dociskanie nóżek do brzuszka. Ale fajnie by było gdyby ktoś pokazał jak to robić.
To że dziecko przy robieniu kupki pręży się, czerwieni itp. to jest normalne. Ono w ten sposób ćwiczy. Czopki mogą zaburzyć ten proces i rozleniwić.
 
Chciałabym wytrzymać, ale mała tak się pręży i nic z tego nie wychodzi. Nawet przez sen się napina, ciężko patrzeć jak się męczy.
Dziękuję za odpowiedzi
 
Chciałabym wytrzymać, ale mała tak się pręży i nic z tego nie wychodzi. Nawet przez sen się napina, ciężko patrzeć jak się męczy.
Dziękuję za odpowiedzi
Spokojnie zastosuj czopki. Lepiej by się wypróżniać niż miało zalegać. Czopki to najłagodniejszy sposób. A smółkę miała o czasie i w szpitalu normalnie się wypróżnianie? Jak zaczniecie rehabilitację, to może będzie lepiej. U wcześniaka perystaltyka bywa różna. Jak zaparcia będą się utrzymywać to warto wprowadzić makrogol.
 
Ja podawałam synkowi czopki glicerynowe. Jak nie załatwił się przez dwa dni to płacz okropny, później już nie czekałam tylko podawałam czopek. My zaczęliśmy od 1/4 czopka przekrojonej wzdłuż.
 
reklama
Polecam wlewki melilax pediatric, efekt jest natychmiastowy, a produkt jednak nieco łagodniejszy niż zwykle czopki glicerynowe :)
 
Do góry