reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

Hej, ja już te po szczepieniu pierwszą dawką pfizerem. Dzisiaj mam wizytę u swojego Gina, jesteśmy przed transferem który planowany jest na przyszły tydzień. Jakby tego było mało to od zeszłego roku mam zamrożony bark, więc na poniedziałek jestem umówiona na podanie sterydu. Cały czas wiatr w oczy jak to mówią ;) Ale nic, idziemy dzisiaj i się dowiemy jaki jest plan na to wszystko ;) Mając na uwadze, że mamy tylko jeden zarodek rozważamy przesunięcie transferu po drugiej dawce czyli po 4.06. Tak, chyba najrozsądniej ale oczywiście gin musi pomóc w decyzji ;)

Polecam wam grupę na fb Szczepienia-rozwiewamy wątpliwości :)
 
reklama
Ja też po przeczytaniu całego internetu i grupy Szczepienia-rozwiewamy wątpliwości wczoraj się zaszczepiłam Pfizerem. Myślę, że to była dobra decyzja. Oprócz bólu ręki i faktu, że odcięło mnie o 20 (ale to mogły być emocje) póki co czuję się świetnie. Następna dawka za 3 tyg. ze względu na poród w czerwcu 💪
 
A ja zapytam z trochę innej strony. Mąż wczoraj przyjął pierwszą dawkę. Przed porodem przyjmie drugą. Czy któraś się orientuje, jak na fakt zaszczepienia podchodzą w szpitalu odnośnie porodów rodzinnych i ewentualnych odwiedzin?
 
Hej, ja już te po szczepieniu pierwszą dawką pfizerem. Dzisiaj mam wizytę u swojego Gina, jesteśmy przed transferem który planowany jest na przyszły tydzień. Jakby tego było mało to od zeszłego roku mam zamrożony bark, więc na poniedziałek jestem umówiona na podanie sterydu. Cały czas wiatr w oczy jak to mówią ;) Ale nic, idziemy dzisiaj i się dowiemy jaki jest plan na to wszystko ;) Mając na uwadze, że mamy tylko jeden zarodek rozważamy przesunięcie transferu po drugiej dawce czyli po 4.06. Tak, chyba najrozsądniej ale oczywiście gin musi pomóc w decyzji ;)

Polecam wam grupę na fb Szczepienia-rozwiewamy wątpliwości :)
Super, daj znać co powie ginekolog w sprawie przesunięcia transferu, ponieważ też rozważamy decyzję o przesunięciu starań po drugiej dawce, bo mój lekarz uznał takie rozwiązanie za najlepsze jednak nie wyklucza starań pomiędzy dawkami, jestem ciekawa opinii innego lekarza :) mam nadzieję że czujesz się dobrze po pierwszej dawce i tak pozostanie;)
 
Ja też po przeczytaniu całego internetu i grupy Szczepienia-rozwiewamy wątpliwości wczoraj się zaszczepiłam Pfizerem. Myślę, że to była dobra decyzja. Oprócz bólu ręki i faktu, że odcięło mnie o 20 (ale to mogły być emocje) póki co czuję się świetnie. Następna dawka za 3 tyg. ze względu na poród w czerwcu 💪
Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze! W ogóle czuję wielką wdzięczność za ludzi z taką postawa - nie wiem co zrobić i się boję to się doedukuję i posłucham, co radzą eksperci 💚
 
@malina570 Ale wiesz, że zalecają nie przyjmowanie sterydów 2 tygodnie przed i po podaniu szczepionki w związku z ryzykiem obniżenia odpowiedzi immunologicznej, a tym samym skuteczności szczepienia?
 
@malina570 Ale wiesz, że zalecają nie przyjmowanie sterydów 2 tygodnie przed i po podaniu szczepionki w związku z ryzykiem obniżenia odpowiedzi immunologicznej, a tym samym skuteczności szczepienia?
Wczoraj lekarka powiedziała mi, że jakby brała przed sterydy to fakt nie mogliby mi podać szczepionki. Na pytanie kiedy mam dostać steryd powiedziała, 5 dni to luzik można iść :O Na pewno podpytam lekarza w poniedziałek przed zabiegiem czy faktycznie można podać steryd :)
 
Super, daj znać co powie ginekolog w sprawie przesunięcia transferu, ponieważ też rozważamy decyzję o przesunięciu starań po drugiej dawce, bo mój lekarz uznał takie rozwiązanie za najlepsze jednak nie wyklucza starań pomiędzy dawkami, jestem ciekawa opinii innego lekarza :) mam nadzieję że czujesz się dobrze po pierwszej dawce i tak pozostanie;)
W klinice w której się leczymy przyjmuje dwóch lekarzy. Docent powiedział, że nie ma problemu luzik arbuzik ;) Ale dzisiaj idę do profesorka i skonfrontuje te arbuziki :D Natomiast sami z siebie czujemy, że lepiej to przesunąć i raczej będziemy się przy tym upierać dla swojego takiego psychicznego spokoju.
Oczywiście napiszę, co nam doradził lekarz :)
 
reklama
W klinice w której się leczymy przyjmuje dwóch lekarzy. Docent powiedział, że nie ma problemu luzik arbuzik ;) Ale dzisiaj idę do profesorka i skonfrontuje te arbuziki :D Natomiast sami z siebie czujemy, że lepiej to przesunąć i raczej będziemy się przy tym upierać dla swojego takiego psychicznego spokoju.
Oczywiście napiszę, co nam doradził lekarz :)
Hej, nasz transfer przesunięty na czerwiec. Tydzień po drugiej dawce szczepionki tak zaproponował profesor i nie ukrywam dla nas to dobra wiadomość. Będziemy spokojniejszy. Generalnie nawet nie było jakiejś dłuższej rozmowy powiedzieliśmy że poszła pierwsza dawka, druga w czerwcu on mówi to transfer tydzień po zrobimy :)
 
Do góry