reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Cześć Dziewczyny!
Wracam z monitoringu.
12 d.c. pęcherzyk 9 mm, endometrium 8
dzisiaj, 15 d.c. pęcherzyk 7,7, endometrium 5,5

Cykle mam +35. Cykl wcześniej w 21 d.c. pęcherzyk miał 21 cm tylko z pękł nie tak jak trzeba bo zrobiła się torbiel krwotoczna.

Dlaczego wszystko się pomniejszyło tym razem? Jeszcze tak nie miałam, a Wy? :(( Następna wizyta w piątek..
Ojej, dziwne to 😳 lekarz nie tłumaczył skąd to pomniejszenie pęcherzyka i endo?? A może jakiś błąd pomiaru 🙄 myślałam że to może tylko rosnąć w trakcie cyklu... Raz szybciej, raz wolniej ale nigdy w drugą stronę 🙈
 
reklama
Też jakoś w połowie czerwca i wtedy wizyta u endo. Od niej też muszę dostać zielone światło, ale myślę, że będzie dobrze.
Mam nadzieję, że do tego czasu już Nam się ustabilizuje to tsh:) ja też jakos w czerwcu to powtórzę bo jak widać te dwa tygodnie to za krótki okres czasu.
 
Dziewczyny, byłam dziś u lekarza. Stwierdził że mam cykle bezowulacyjne przy moich niereguralnych miesiączkach(29-40dni). Zbadał mnie i powiedziane ze nie mam pęcherzyka który mógłby urosnac. Moje endometrium wynosi 5mm. Przepisać luteinę od 15 dc. Czy któraś też tak miała? Czy faktycznie nie mam pęcherzyka który może pęknąć później. Dodam że jestem w 13 dc. Pomocy.
U mnie lekarz na monitoringu w 14 dc przy cyklach 40dniowych stwierdził, że nic z tego cyklu nie będzie. Zdziwił się nieźle kiedy przyszłam w 26dc i zobaczył na usg ciałko żółte i płyn w zatoce, które potwierdziły dopiero co przebytą owulacje - jeszcze stwierdził że owu piękna jak na ten dc [emoji2368]
Pamiętaj, że faza folikularna jest ruchoma, natomiast lutealna (po owulacji) zazwyczaj stała (ok 14-16 dni), więc jeśli masz nieregularne miesiączki, to przy 40dniowym cyklu owulacja może być np. 25dc.
Bardzo polecam przy nieregularnych cyklach testy owulacyjne, u mnie pomimo pcos sprawdzają się super [emoji6]
 
Mam nadzieję, że do tego czasu już Nam się ustabilizuje to tsh:) ja też jakos w czerwcu to powtórzę bo jak widać te dwa tygodnie to za krótki okres czasu.
Też mam taką nadzieję. Chociaż trochę mnie kusi, żeby sprawdzić wcześniej, bo się boję, że np. za bardzo mi teraz podskoczy i znowu będzie trzeba czekać aż spadnie. Chociaż już nie wiem, jaką miałabym mieć wtedy dawkę 😅 Jedynie 75 na pół
 
Dziewczyny, byłam dziś u lekarza. Stwierdził że mam cykle bezowulacyjne przy moich niereguralnych miesiączkach(29-40dni). Zbadał mnie i powiedziane ze nie mam pęcherzyka który mógłby urosnac. Moje endometrium wynosi 5mm. Przepisać luteinę od 15 dc. Czy któraś też tak miała? Czy faktycznie nie mam pęcherzyka który może pęknąć później. Dodam że jestem w 13 dc. Pomocy.
Dodatkowo - czy masz stwierdzone PCOS? Ja mam podobny obraz jajników na usg (kilka pęcherzyków różnej wielkości ułożone jak... korale? [emoji3]), co skłoniło lekarza do dalszej diagnostyki i finalnie potwierdzenie zespołu policystycznych jajników
 
Też mam taką nadzieję. Chociaż trochę mnie kusi, żeby sprawdzić wcześniej, bo się boję, że np. za bardzo mi teraz podskoczy i znowu będzie trzeba czekać aż spadnie. Chociaż już nie wiem, jaką miałabym mieć wtedy dawkę 😅 Jedynie 75 na pół
Poczekaj lepiej ten miesiąc bo ja się pospieszylam i nic dobrego z tego nie wyszlo😋 tylko humor straciłam. Ja się bardziej martwię, że nadal będzie niskie po tym miesiącu.
 
Dziewczyny byłam dzisiaj u gina z tymi moimi krwawieniami dwudniowymi i kazał mi iść jutro na betę bo musi się upewnić czy jest ciąża czy nie. Ogólnie to bardzo naciskał żebyśmy z narzeczonym jeszcze się wstrzymali z następnym dzieckiem bo 15 miesiecy po cc to mało 😞a na dobitkę po usg stwierdził że sam tak do końca nie wie co mi jest, niby jest jakiś płyn w macicy ale nie wie z kąd się wziął. Mam jutro z rana iść zrobić badanie a potem umówić się do niego na środę i jak to powiedział " będziemy działać " . Mam mieszane uczucia ... 😔
 
Dzis drugi monitoring, 14 dc, pęcherzyk 20 mm, endo 12 mm, w środę kolejne usg czy pękło jeśli nie lekarz mowil, ze zastrzyk. Nie będzie za późno jak on urośnie jeszcze średnio 4 mm do środy?? 🤔🤔
Lekarz wie co robi :) zaufaj mu . Jakie zastrzyki robisz? Ja jutro ide na 1 monitoring, 5dc jutro. Trzymam kciuki Za powodzenie ✊🏼
 
reklama
Poczekaj lepiej ten miesiąc bo ja się pospieszylam i nic dobrego z tego nie wyszlo😋 tylko humor straciłam. Ja się bardziej martwię, że nadal będzie niskie po tym miesiącu.
No masz rację. A w sumie z takim niskim to nie można się starać? Bo wszyscy mówią, że nie może być za wysokie, a o dolnej granicy to raczej nie słyszałam.
 
Do góry