reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

U mnie jak liczyłam to wychodziło Ok 500 zł w diagnostyce i alab w Poznaniu. 15 badań dokładnie. W końcu poszłam ze skierowaniem od lekarza z NFZ i miałam za darmo
Chciałam na NFZ zrobić, ale lekarz nie dał mi skierowania na nic więcej niż morfologia, mocz, glukoza TSH i grupa krwi. Dziś kończę 11tc i dupa, nie mogę już czekać , potrzebuję tych wyników do lekarza prywatnie. Lekarz na NFZ ma mnie ewidentnie w dupie.
 
reklama
Właśnie sprawdziłam w google, ładnie tam jest :) a mieszkasz tam z całą rodziną czy wyjechałaś sama z partnerem albo sama? Ja byłam tylko w Amsterdamie i w dodatku raz, bardzo chciałam jechać drugi raz przed wylotem tu do Australii bo mam bardzo pozytywne wspomnienia z pierwszej wizyty. Ale zawsze coś wypadało. Ja od dziecka gdy miałam 10lat to marzyłam aby mówić po francusku i mieszkać we Francji. I wyjechałam tam do liceum i potem już dużo podróżowałam, skończyłam tam liceum i potem studia. No i mój przyjaciel jest teraz moim mężem :) to Twoja pierwsza ciąża? Bo ja w pierwszej w ogóle brzucha przez pierwsze miesiące nie miałam i nawet cisnęłam crossfit do 37tc, a teraz to kompletnie inaczej, zaczynam 11tc i mega czuję ciążę i czuję że zaraz mi wyskoczy brzuch zresztą już mam wrażenie że widać. Dobrego weekendu 😘
ja wyjechałam tu do chłopaka jakieś 12 lat temu i tak zostałam. Mamy teraz 2 letnia córkę. Ja nie mam tu rodziny. Amsterdam jest piękny ale raczej do zwiedzania napewno nie chciała bym tam mieszkać 😊 ja we Francji tez byłam tylko raz w Paryżu. Chciała bym pojechac jeszcze raz jesienią. Może kiedyś mi się uda 😊To trochę w życiu zwiedzilas 😁 mi już tez brzuszek trochę widać zaraz jak coś zjem to go wypycha a ze w tej ciąży mogła bym jeść non stop to jest widoczny 😊 ja jestem w 13 tc. To Ty taka wysportowana kobieta 😊
 
Skąd położna wie że jest dwoje dzieci?
W Nl położna prowadzi cała ciąże jeżeli jest pojedyncza. Robi podstawowe USG i kieruje na dalsze badania. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo i chcesz rodzic w domu ( co jest tu bardzo popularne) to ona odbiera poród, itp. W ciąży bliźniaczej zostałam odrazu skierowana do szpitala i zajmują się mną ginekolodzy 🤗
 
Dziewczyny, próbuje znaleść w internecie krem na rozstępy Elancyl ale nigdzie nie jest już dostępny🥺 czy wiecie gdzie można taki zamówić? I czy przypadkiem nie zostaje wycofany ze sprzedaży?
 
Ja płaciłam 430 po rabatach

Ja nie dostałam się na NFZ. Terminy są długie, teraz miałabym pierwsza wizytę, a tak za 1.5 tygodnia mam prenatalne. Wolę zapłacić, niż się potem stresować i czuć niezaopiekowana.
W pierwszej ciąży chciałam się zarejestrować w listopadzie do ginekologa, położna powiedziała że już wyczerpali limit do końca roku i mnie nie przyjmie. Powiedziałam że chyba jestem w ciąży i chce to potwierdzić to bez problemu mnie przyjęli .
 
Może zależy gdzie. Ja ostatnim razem chyba za ok. 1,5 mialam termin na NFZ. Przy rejestracji mówiłam, ze jestem w ciąży, bo chyba zawsze sie o to pytają,ale nic to nie dało.
 
W pierwszej ciąży chciałam się zarejestrować w listopadzie do ginekologa, położna powiedziała że już wyczerpali limit do końca roku i mnie nie przyjmie. Powiedziałam że chyba jestem w ciąży i chce to potwierdzić to bez problemu mnie przyjęli .
Mi zaproponowali z łaską teleporadę, wypadało jakoś na 10tc. Powiedziałam, że to chyba żart, żeby potwierdzać ciążę przez telefon 🤦 do dzisiaj mam z tego ubaw. Chodzę prywatnie, stać mnie. Wolałabym mieć darmowe badania krwi, ale jak mam mieć teleporady w ciąży to ja podziękuję.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry