reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć dziewczyny! 🤗 I ja już zaczelam przygotowania do transferu, dzisiaj pierwszy raz wzięłam estrofem.. w poniedziałek idę na kontrolę 😊

Pytanie do dziewczyn które też brały estrofem.. miałyście jakieś skutki uboczne? Czy normalnie się czulyscie? 😆
Jedynym skutkiem ubocznym był u mnie duży brzuch po nim 🙈po nieudanej próbie i odstawieniu leków zawsze wraca do normalnych rozmiarów 🙈
 
reklama
Ja to widzę podobnie jak Ty, na starania poświęciłam x miesięcy i nie jestem szczęśliwa, ze dostane za granicą 4 miesiące macierzyńskiego i ewentualnie 2 miesiące bezpłatnego urlopu.. Jest tak jak mówisz, dzieci się jeszcze nachodzą do przedszkoli, szkół itd, a my się jeszcze też x lat napracujemy, więc tego czasu chciałabym mieć więcej, ale niestety [emoji1745]
Ja troche inaczej na to patrze,tyle na te dzieci sie naczekalam to teraz chce sie nimi nacieszyc i nie sadze ,zebym im w ten sposob krzywde wyrzadzala[emoji28]Dosyc sie jeszcze nachodza i do przedszkola i szkoly i studia i pol zycia juz z glowy.
Takze teges,jak to mowi moja sasiadka pracujaca w przedszkolu,na wszystko jest odpowiedni czas...
 
Dla dziecka,ale i dla samej matki[emoji3]
Bo jak mieliśmy lockdown,a Maksik przymusowo ponad 2 miechy w domu,a ja w ciąży,to czułam, że jednak to ponad moje siły.. prawie wtedy półtora roczniak, full energetyczny i ja przez to całe dnie na pełnych obrotach,bez minuty dla siebie (bo drzemki spalam z nim, to akurat pierwszy trymestr był).Dla mnie żłobek to taka ulga, zajmują się młodym, dzięki czemu mam chęć i siłę bawić się z Maksiem jak wraca do domu, i nie czuję się wypalona. Do 16 jestem na 100% z Oskarem,a potem zwykle mąż trochę ogarnia małego,a ja przejmuję Maksika.Sprawdza się to u nas.
To swoją drogą, choc ja wrocilam do pracy wiec czasu dla siebie nie mam.
Ale moja mlodszs piszczy z radosci na widok dzieci i biegnie od razu do zabawy. Mlodsza do tej pory przyjazni sie z 4ka dzieci, z ktora chodzila do zlobka. I tak - przyjazni, to z nimi chce spedzsc weekendy i wakacje, ich zaprasza na urodziny.
A to ze jedza lepiej, mowia wiecej i ogolnie ucza sie egzystowania w społeczeństwie to juz inna bajka.
U nas tez sie sprawdza i nawet gdybym nie musiala to i tak wyslalabym do zlobka [emoji6]
 
Pampersa zakladac[emoji28]
Hahahaha
Cześć dziewczyny! [emoji847] I ja już zaczelam przygotowania do transferu, dzisiaj pierwszy raz wzięłam estrofem.. w poniedziałek idę na kontrolę [emoji4]

Pytanie do dziewczyn które też brały estrofem.. miałyście jakieś skutki uboczne? Czy normalnie się czulyscie? [emoji38]
Normalnie [emoji6]

@motylek24 kurcze, ja rozpoczynam dziś cykl i tak jak myślałam, przepadnie. Miałam jeszcze odrobinę nadziei że mi się przeciągnie. [emoji14] No nic, będę kibicować.
 
Hej Dziewczyny,

Jestem do wizycie i beta 21 dpt 5900 💚

Robiłam też usg ale niestety mam mięśniaka i ciężko było znaleźć pęcherzyk, niby coś tam jest ale czy to to, czy jeden czy dwa, chyba dwa, no nie wiadomo - komunikacja z lekarzem weryfikującym 🤦‍♀️

Zostaje czekać. W następną środę 5 weryfikacja i może uda się zobaczyć coś więcej🤞🤞

@Kashyw83 @fredka84 Gratuluję!!!🥳🥳🥂 Niech pięknie rosną dalej 💚💚
 
Ostatnia edycja:
Też mnie to troche przeraza,


Wszystko ma swoje plusy i minusy, jest żłobek finansowany, można wrócić na kilka dni tylko , zazwyczaj wystarczy gdy jedna osoba pracuje by się spokojnie utrzymać,
Oprócz tego invitro 3 podejscia są finansowane z ubezpieczenia...
Plus często rodzina pomaga, kobiety jesli pracuja to często 3max 4dni w tygodniu i wtedy każda babciąa zajmuje się dzien jeden dzień do żłobka a resztę samemu jak się nie zna inaczej to się ogarnia a przynajmniej się nie wypada z gry ;)
No nie zgodzę się z Tobą ,że wystarczy jedna pensja😬 bo płacąc hipotekę i chcac zachować poziom życia ,to nie jestem w stanie utrzymać się tylko z pensji męża . Niestety nie jest jakimś dyrektorem 🤭 i nie przynosi mi do domu 6000tys euro .
Żłobek finansowany ??!! Dostajesz dopłatę do żłobka i to zależy,ile zarabiasz ...im większe dochody,tym mniejsza dopłate otrzymujesz .
I uważam ,ze tu plusów żadnych nie ma ,takiego krótkiego urlopu macierzyńskiego . Chore jest dla mnie oddać obcej babie 12 tygodniowego malucha .
 
reklama
Cześć dziewczyny! 🤗 I ja już zaczelam przygotowania do transferu, dzisiaj pierwszy raz wzięłam estrofem.. w poniedziałek idę na kontrolę 😊

Pytanie do dziewczyn które też brały estrofem.. miałyście jakieś skutki uboczne? Czy normalnie się czulyscie? 😆
Bierzesz tylko estrofem? To estradiol( też go przyjmuje, brak skutków ub.) a progesteronu Ci nie wdrożyli rządnego? 🤔
 
Do góry