reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Ja jestem w 11 tc. Kiedy najwcześniej mogę zacząć czuć ruchy dziecka? :)

To nie reguła. Niektóre kobiety czują już ok 16 tygodnia, a inne po 20. Ja sama zaczęłam coś czuć w granicach 21 tygodnia. Najpierw były to bulgotki, albo lekkie pulsowanie. Później, z kolei jest to bardziej subtelniejsze pukanie w brzuch od środka. Aktualnie dzidzia zmieniła pozycje i teraz obija mi pęcherz stópkami (24 tydzień) 😅😅
Zapomniałam dodać, że to moja pierwsza ciąża🤗
 
reklama
Pierwsze łaskotania poczułam w 16tc ale nie były one regularne. Były dni że czułam je często a potem kilka dni nie. 20tc poczułam pierwsze kopnięcie.
Teraz jestem w 27 i młody szaleje [emoji16]
 
Między 18 a 24. Literatura podaje nawet 14 tydzień, ale to w przypadku kolejnych ciąż, gdy mama już zna to uczucie z ciąż poprzednich. Nadwaga/otyłość też może mieć wpływ na odczuwanie.

Trzeba jak zawsze pamiętać, że każda kobieta i każda ciąża są inne.

Ja w 14 i póki co nie czuję ;)
Ja poczulam w 16tyg pierwsze ruchy 3ciaza😁
 
Ja pierwsze delikatne pukanie poczułam w 18tc, teraz 20t5d i Mała rusza się praktycznie za każdym razem jak leżę albo siedzę, nie wiem czy to prawidłowo. Na usg polowkowym 3 dni temu wszystko było Ok.
 
reklama
To moja pierwsza ciaza. Od 22tyg 3dzien zaczelam czuc jakby mi w dole brzucha powietrze sie przesuwalo, głównie rano, w ciagu dnia raczej nie czuje. W sb idę na dodatkowe USG bo wyczytałam tutaj, ze juz dawno powinnam cos czuć i jeśli nie to cos jest nie tak :( , a u mnie słabo i w sumie nadal nie wiem czy to jest to uczucie gdy dziecko sie porusza. Badanie połówkowe wyszło bardzo dobrze, i Dopplerem tez sprawdzamy i serduszko bije prawidłowo.
 
Do góry