reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jesteś w ciąży? PRZECZYTAJ !!! To może uratować życie Twojego dziecka !!!

Ja leżę na patologii już 3 dzień i zostanę do porodu. Będę rodzić sn, na temat tego przyczepu w moim szpitalu są zdania, że sam przyczep błoniasty nie jest wskazaniem do cc, a u mnie nic poza tym nie ma (przepływy, łożysko etc) Jestem oczywiście w stresie, ale z drugiej strony wierzę, że jestem pod dobrą i fachową opieką i wszystko będzie dobrze.
Ja mam blizniaki dlatego moi lekarze uważają, że to wskazanie do cc.
Ufam, że wiedza co robią ✊
Bedzie wszystko dobrze! Informuj nas i trzymam kciuki!
 
reklama
Ja mam blizniaki dlatego moi lekarze uważają, że to wskazanie do cc.
Ufam, że wiedza co robią ✊
Bedzie wszystko dobrze! Informuj nas i trzymam kciuki!
Pewnie, każdy przypadek jest inny i trzeba go rozpatrywać indywidualnie.
Musimy zaufać specjalistom, a ze swojej strony możemy po prostu myśleć pozytywnie i ja tego się trzymam :)
 
@Mimi9065 My mamy równo dzis 27 tydzień. Nie jesteś przypadkiem parę dni przed nami?
Jedynie to co wiem na chwile obecną to maksymalnie 36 tydzień ma być cc.😉 więc we dwie będziemy jechać na tym samym wózku 😁
 
Dziewczyny, w poniedziałek urodziłam przez CC. Z tym, że sytuacja byłam taka, że na rutynowym ktg małemu spadło tętno. Wezwałam położne, tętno wróciło do normy, wezwano lekarza, a on mnie od razu wysłał na porodówkę. I powiedział, że sprawdzą jeszcze test oksy jak będzie reagować, ale, że prawdopodobnie będzie cięcie. No i na tym teście po podkręceniu oksy tętno znowu było niestabilne, więc decyzja o cc. Okazało się ostatecznie, że nie miałam tego przyczepu błoniastego!!! ale młody okręcił pępowinę wokół stopy 3 razy i po prostu na skurczu macica się spinała, on się spinał i się podduszał... Więc ogólnie dobrze, że byliśmy w szpitalu, bo mogłoby być różnie. Na szczęście wszystko działo się tak szybko, że zanim dotarła do mnie powaga sytuacji (ja na początku myślałam, że to maszyna zwariowała, a nie że coś się dzieje niebezpiecznego) synek był już bezpieczny po drugiej stronie 🙂
Niemniej, wcześniej jeden z lekarzy na patologii powiedział mi coś takiego, że musiał badać mnie wybitny specjalista, że stwierdził u mnie na USG przyczep błoniasty... Że tę patologię tylko po porodzie można stwierdzić na 100%...
Ostatecznie nie wiem co o tym myśleć, zostawiam Wam moją historię ku refleksji, bo moje myślenie o sprawie skończyło się wraz z odcięciem pępowiny, więc nie chcę do tego wracać.
Mam już swoją pociechę na świecie i tego się trzymam :)
A za Was trzymam kciuki, za bezproblemowe i bezstresowe rozwiązania :)
 
@anana89 bardzo się cieszę, ze wszystko w porządku! W którym tyg. urodziłaś? I ile malutek waży? Życzę Wam duzo szczęscie i zdrówka! <3

Mi też tak mówili, ale ordynator patologii ciąży do którego chodze dodatkowo prywatnie, potwierdził ten przyczep i powiedział, ze jeszcze do niedawna nie był on rozpoznawany na usg, ale sprzęty i wiedza lekarzy poszła do przodu i w wielu przypadkach się udaje (ale fakt, ze nie zawsze). Także myślę, że to dosyć nowa sprawa i po prostu niektórzy lekarze się jeszcze z tym nie spotkali. Tak czy siak dobrze, że byliście w szpitalu! <3 Pozdrawiam!!!
 
@anana89 bardzo się cieszę, ze wszystko w porządku! W którym tyg. urodziłaś? I ile malutek waży? Życzę Wam duzo szczęscie i zdrówka! <3

Mi też tak mówili, ale ordynator patologii ciąży do którego chodze dodatkowo prywatnie, potwierdził ten przyczep i powiedział, ze jeszcze do niedawna nie był on rozpoznawany na usg, ale sprzęty i wiedza lekarzy poszła do przodu i w wielu przypadkach się udaje (ale fakt, ze nie zawsze). Także myślę, że to dosyć nowa sprawa i po prostu niektórzy lekarze się jeszcze z tym nie spotkali. Tak czy siak dobrze, że byliście w szpitalu! <3 Pozdrawiam!!!
38tydzień, waga 3490g, to moje 3 dziecko, największe 😄
Dlatego nie ma co porównywać przypadków, trzeba zaufać swojemu lekarzowi i na pewno zdecyduje on tak, żeby dla pacjentki i jej dziecka było najlepiej :)
 
Dziewczyny, w poniedziałek urodziłam przez CC. Z tym, że sytuacja byłam taka, że na rutynowym ktg małemu spadło tętno. Wezwałam położne, tętno wróciło do normy, wezwano lekarza, a on mnie od razu wysłał na porodówkę. I powiedział, że sprawdzą jeszcze test oksy jak będzie reagować, ale, że prawdopodobnie będzie cięcie. No i na tym teście po podkręceniu oksy tętno znowu było niestabilne, więc decyzja o cc. Okazało się ostatecznie, że nie miałam tego przyczepu błoniastego!!! ale młody okręcił pępowinę wokół stopy 3 razy i po prostu na skurczu macica się spinała, on się spinał i się podduszał... Więc ogólnie dobrze, że byliśmy w szpitalu, bo mogłoby być różnie. Na szczęście wszystko działo się tak szybko, że zanim dotarła do mnie powaga sytuacji (ja na początku myślałam, że to maszyna zwariowała, a nie że coś się dzieje niebezpiecznego) synek był już bezpieczny po drugiej stronie 🙂
Niemniej, wcześniej jeden z lekarzy na patologii powiedział mi coś takiego, że musiał badać mnie wybitny specjalista, że stwierdził u mnie na USG przyczep błoniasty... Że tę patologię tylko po porodzie można stwierdzić na 100%...
Ostatecznie nie wiem co o tym myśleć, zostawiam Wam moją historię ku refleksji, bo moje myślenie o sprawie skończyło się wraz z odcięciem pępowiny, więc nie chcę do tego wracać.
Mam już swoją pociechę na świecie i tego się trzymam :)
A za Was trzymam kciuki, za bezproblemowe i bezstresowe rozwiązania :)
Jak dobrze, że byliście w szpitalu.
Cudownie, że jesteście już razem ❤❤ życzę mamusiu duzo zdrówka dla Was i jak najwięcej snu ❤
 
reklama
@Mimi9065 My mamy równo dzis 27 tydzień. Nie jesteś przypadkiem parę dni przed nami?
Jedynie to co wiem na chwile obecną to maksymalnie 36 tydzień ma być cc.[emoji6] więc we dwie będziemy jechać na tym samym wózku [emoji16]
U nas dzis 27+2, tylko ja z pojedyncza ciążą:D ale jedziemy praktycznie tak samo [emoji3059] my czekamy na 3cie prenatalne żeby zobaczyć te pepowinke i będziemy decydować....
Dziewczyny, w poniedziałek urodziłam przez CC. Z tym, że sytuacja byłam taka, że na rutynowym ktg małemu spadło tętno. Wezwałam położne, tętno wróciło do normy, wezwano lekarza, a on mnie od razu wysłał na porodówkę. I powiedział, że sprawdzą jeszcze test oksy jak będzie reagować, ale, że prawdopodobnie będzie cięcie. No i na tym teście po podkręceniu oksy tętno znowu było niestabilne, więc decyzja o cc. Okazało się ostatecznie, że nie miałam tego przyczepu błoniastego!!! ale młody okręcił pępowinę wokół stopy 3 razy i po prostu na skurczu macica się spinała, on się spinał i się podduszał... Więc ogólnie dobrze, że byliśmy w szpitalu, bo mogłoby być różnie. Na szczęście wszystko działo się tak szybko, że zanim dotarła do mnie powaga sytuacji (ja na początku myślałam, że to maszyna zwariowała, a nie że coś się dzieje niebezpiecznego) synek był już bezpieczny po drugiej stronie [emoji846]
Niemniej, wcześniej jeden z lekarzy na patologii powiedział mi coś takiego, że musiał badać mnie wybitny specjalista, że stwierdził u mnie na USG przyczep błoniasty... Że tę patologię tylko po porodzie można stwierdzić na 100%...
Ostatecznie nie wiem co o tym myśleć, zostawiam Wam moją historię ku refleksji, bo moje myślenie o sprawie skończyło się wraz z odcięciem pępowiny, więc nie chcę do tego wracać.
Mam już swoją pociechę na świecie i tego się trzymam :)
A za Was trzymam kciuki, za bezproblemowe i bezstresowe rozwiązania :)
Gratulacje [emoji173] dobrze ze byliście na miejscu [emoji33] mój lekarz mowi że brzeżny widac na usg a czy jest błoniasty to sie okazuję tylko po porodzie i to samo mówiła kobietka od prenatalnych, sam fakt ze jest podejrzenie takiego przyczepu daje im jakiś sygnał jakby cos szlo nie tak
 
Do góry