reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Wszyskto wymienione, w normalnych ilościach, jest ok, chodzi raczej o to, ze jest moda na np shoty z kurkumy (i to z pieprzem gdzie peperyna zwiększa bioaktywnosc kurkuminy kilkadziesiąt razy) i nie ma badań udowadniających bezpieczeństwo takich ilości np kurkumy, która poza ciąża jest po prostu antyutleniaczem i działa antyzapalnie. W ilościach używanych w gotowaniu luzik.
czyli rozumiem, że jak doprawię potrawy odrobina przypraw które wymieniłam to jest w porządku?
 
reklama
dziękuję Ci za dodanie otuchy.. Uwielbiam gotować i używam różnych przypraw i jak bym miała każda sprawdzać czy mogę dodać to się okazało by że żadnej...
Realnie musimy uważać na bakterie, które dla płodu są dużo bardziej niebezpieczne niż dla nas, a reszta to takie domysły i zabranianie kolendry, bo ktoś zabłysnął artykułem na portalu dla mam :D Plus ja jeszcze dokładniej myje owoce, warzywa, glownie jakies sałaty i świeże zioła, bo np toksoplazmozę łatwiej złapać od brudnych owoców, niż od swojego kota :) Podpisalabym się dyplomem dietetyka i niedoszłego lekarza, ale wiem, ze na wszystko łatwo znalezc artykuł w internecie, wiec podpiszę się tylko logiką hahah
 
Realnie musimy uważać na bakterie, które dla płodu są dużo bardziej niebezpieczne niż dla nas, a reszta to takie domysły i zabranianie kolendry, bo ktoś zabłysnął artykułem na portalu dla mam :D Plus ja jeszcze dokładniej myje owoce, warzywa, glownie jakies sałaty i świeże zioła, bo np toksoplazmozę łatwiej złapać od brudnych owoców, niż od swojego kota :) Podpisalabym się dyplomem dietetyka i niedoszłego lekarza, ale wiem, ze na wszystko łatwo znalezc artykuł w internecie, wiec podpiszę się tylko logiką hahah
No tak, mycie warzyw /owoców jest bardzo ważne. Tak samo jak mycie rąk itp. Ale z tym to mam hopla że tak powiem nawet jak nie byłam w ciąży, ciągle myje ręce, wycieram blat w kuchni itd 🙈 to prawda też że ile ludzi, tyle artykułów, na jednej stronie napisane że rumianek szkodzi, na innej że pomaga.. A konsultacje z diabetologiem mam dopiero za tydzień. A zdarza się Wam wypić piwo lub wino bezalkoholowe?

Zmieniając temat, oglądacie mecz?
 
Za dużo bzdetów czytasz 🙃
Dziewczyny, nie dziwcie się, można się zestresować, szczególnie jeśli to pierwsza ciąża dla kogoś. Sama chciałam dzisiaj wcinać tymianek, ale po poście @o`sophia wyczytałam, że jest stanowczo zakazany i ma działanie poronne zrezygnowałam. Fakt, że internet przyjmie wszystko, ale o ile mi mega nie zależy na jakiejś przyprawie to nie wczytuje się w badania naukowe tylko na wszelki wypadek eliminuję :)
 
reklama
Do góry