reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Miałam dziś badanie krzywej cukrowej, bo glukoza na czczo w poprzednich badaniach wyszła mi 98. Masakra.. Bardzo musiałam się starać żeby tego nie zwymiotować.. Do teraz czuję ten posmak i boli mnie głowa, a piłam ta cytrynową, niby lepsza w smaku.. Dziewczyny czy też któraś z Was miała glukoze na czczo powyżej normy a później mimo tego przy badaniu krzywej wyszło Wam ok? Trochę się martwię że będę miała ta cukrzycę ciążowa.
 
reklama
Hej, dołączam do Was, termin CC początek marca prawdopodobnie 7.03 😊 Będzie córeczka, strach jest. Pierwsze dziecko
witaj. Jakie wskazania do cc?
Miałam dziś badanie krzywej cukrowej, bo glukoza na czczo w poprzednich badaniach wyszła mi 98. Masakra.. Bardzo musiałam się starać żeby tego nie zwymiotować.. Do teraz czuję ten posmak i boli mnie głowa, a piłam ta cytrynową, niby lepsza w smaku.. Dziewczyny czy też któraś z Was miała glukoze na czczo powyżej normy a później mimo tego przy badaniu krzywej wyszło Wam ok? Trochę się martwię że będę miała ta cukrzycę ciążowa.
glukoze kupywalas sama? Mogę fotkę lub nazwę bo ostatnio w jednej aptece pytałam to że nie mają tylko zwykła 🙉
 
Sama kupowałam.
Screenshot_20210920_163908_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
 
Cześć dziewczyny 🤗 ja również mam nadzieję, że będę marcową mamusią. Termin mam na 2 marca ☺️ natomiast moja ciąża od 12 tygodnia jest bardzo trudna, byłam w szpitalu z dwoma krwotokami. Od miesiąca leżę w łóżku żeby wyleżec krwiaka, który nie chce dać za wygraną 🥺 i tak leżąc wsłuchuje się w każdy sygnał mojego organizmu i się stresuję czy wszystko jest okej. Mam do Was kilka pytań bo już nie wiem czy wariuję - obecnie mam 16t1d i nadal odczuwam takie ciągnięcie w podbrzuszu, coś jakby na okres, nie jest to ból, ale taki dziwny dyskomfort. Czy któraś z Was tak ma i wszystko jest w porzadku? Dodatkowo od wczoraj czasem czuję ból pleców, krzyża, ale tylko z jednej strony. Dziś też pierwszy raz doświadczyłam takiego jakby stawiania brzucha, tylko z jednej strony zrobił się taki twardy z samego rana jak się obudziłam. To moja pierwsza ciąża, dlatego jestem taka zestresowana i nie wiem co jest normalne, a co jest alarmujące. Plus te moje przejścia, które do tej pory miałam. Na domiar złego przy ostatnim USG usłyszałam, że łożysko tworzy się nisko i zasłania ujście wewnętrzne szyjki 🥺 będę wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami ❤️
Stawianie sie zdarza, ja w pierwszej ciąży gdzieś od 15 tygodnia tak miałam..
Tez ostatnio miałam krwawienie, ale nie wiadomo skąd..:/
No u podobnie jak u Ciebi, grozi mi łożysko przodujące- czyli generalnie zalecana jest duża ostrożność, praktycznie leżenie.. Ja jestem dopiero w 14+2 (albo i 13), więc mam sporą szansę,że kosmowka, która dotyka wejścia i łożysko się przesuną do góry..
Co mówi u Ciebie lekarz?
Trzymam kciuki, by wszystko było dobrze!👊
 
U mnie dzisiaj 15+3 i zaczyna się to uczucie napinania się skóry na brzuchu, już od kilku dni czuje, że mi brakuje skóry i zaczyna swędzieć 😣
 
Hej, ja byłam dziś na wizycie 🤗 w sumie jestem troszkę spokojniejsza. Lekarz powiedział, że takie ciągnięcia podbrzusza okresowe to normalne. Łożysko tylko trochę nachodzi na ujście szyjki więc jest ogromna szansa na to, że się podniesie wraz z macicą. Krwiak mi się zmniejsza, szyjka prawie 5 cm. Natomiast trochę martwi mnie teraz kanał szyjki, troszkę szeroki. Co prawda lekarz uspokaja, że na ostatniej wizycie był szerszy i dlatego dostałam antybiotyk, wyszła jakaś infekcja i dziś usłyszałam, że wygląda to bardzo dobrze. Ale chyba nie ma co sobie wkrecać bo w końcu zwariuje 🙊
 
reklama
Mówicie, że po prenatalnych jesteście spokojniejsze ale wydaje mi się, że ten spokój to trwa tydzień a pojawia się niepokój przed połówkowymi 🤦 przynajmniej u mnie a zaplanowane dopiero na pierwsze dni listopada. Chyba jakby dzidziuś zaczął się regularnie poruszać w sensie odczuwania jego ruchów to byłabym spokojniejsza.
Obawiam się ma Pani rację, ale narazie spokój po pierwszych badaniach
 
Do góry