reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Szczerze? Boję się zarówno zaszczepić jak i nie zaszczepić... Ale u mnie to jest grubsza sprawa, bo jakiś czas temu straciłam nagle bardzo bliską osobę i cierpiałam na zespół zaburzeń depresyjno-lekowych gl. dotyczyło to strachu przed zachorowaniem na nieuleczalną chorobę i śmierci finalnie. Mimo, ze problem mam już za sobą i potrafię trzeźwo myśleć, nie szukam juz na siłę u siebie chorób i bliskich to nadal boję się np efektów ubocznych leków wiec prawie nigdy nic nie biorę. Dlatego z jednej strony boję się zachorować na Covid i np osierocić dzieci czy stracić to dziecko, które się we mnie rozwija a z drugiej strony boję się że po szczepieniu zaszkodzę sobie albo ciazy i nie wiem co jest mniejszym złem, bo moja głowa oba wyjścia traktuje jako niewłaściwe
Mam podobne za i przeciw 🤷🏻‍♀️
 
Ja tez nie jestem szczepiona. Szczepisz się ?
Raźniej mi bo już myślałam ze wszystkie tu są zaszczepione
ja też nie szczepiona 😎😎 i póki co w ciąży nie zamierzam. Na bank nie w 1 trymestrze..nigdy .. nie można brać żadnych leków a ja mam sobie coś wstrzykiwać ..na grypę się nigdy nie szczepiłam ..zwykle raz w roku ją przechodzę. Zdania lekarzy są podzielone, ale raczej w 1 trymestrze kiedy tworzą się wszystkie narządy ...nie.
 
ja też nie szczepiona 😎😎 i póki co w ciąży nie zamierzam. Na bank nie w 1 trymestrze..nigdy .. nie można brać żadnych leków a ja mam sobie coś wstrzykiwać ..na grypę się nigdy nie szczepiłam ..zwykle raz w roku ją przechodzę. Zdania lekarzy są podzielone, ale raczej w 1 trymestrze kiedy tworzą się wszystkie narządy ...nie.
Ja tez na grupę nigdy się nie szczepilam i nie miałam ani razu
 
Może zapytam jeszcze inaczej, co widziałyście na USG, które określiło wiek ciazy na 6t4d?
u mnie z USG wyszła ciąża 6+2 i nie było jeszcze serducha był pęcherzyk zarodek i ciałko żółte
Ja w piątek mam wizytę na NFZ ..musiałam bo inaczej będę bulic sporo kasy za prenatalne te dokładniejsze bo jestem po 35 r.ż. a we wtorek 28.09 mam prywatnie znów ..i chce wziąć L4 jak mówił lekarz
 
reklama
Ja też nie zaszczepiona na covid. Nie spieszę się z tym... Zwłaszcza w ciąży. Szczerze to nie chce się szczepić. Na grypę rozważam, ale to i tak po 13 tyg...w 1 trymestrze jest organogeneza także najlepiej to przeciągnąc.. Jutro mamy pierwsza wizyte, wierzę że wszystko będzie ok 👍
 
Do góry