reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Ja mam jeszcze takie pytanie
W czym będzie spało wasze dziecko
Pościel, kocyk, śpiworek? Podusia? Bez podusi? W kolonie? Sam materacyk? Jak pościel to jaki rozmiar?
Dziecko powinno spać na twardym. Najlepiej w rożku bezpośrednio na materacyku w łóżeczku. Ewentualnie w śpiworku i też na twardym. Chodzi o kręgosłup dziecka i profilaktykę SIDS.
 
Ja już prawie wszystko wypralam i wyprasowałam i leży poskładane w komodzie. Korzystałam z każdej wolnej chwili, bo mam sporo zajęć w domu przy 2 małych dzieci. Lepiej robić to na raty po trochę, żeby się nie zamęczać.. 🙂 Wszystko też kupione co będzie mi potrzebne, by spakować do torby do szpitala. Pewnie na dniach ja spakuje, niech sobie leży i czeka. Wolę mieć wszystko już wcześniej przygotowane, choc jest jeszcze czas na to (u mnie 30 tydzień właśnie się kończy), ale ja mam go strasznie mało. Przy pierwszym dziecku pakowałam chyba w okolicach 37 tygodnia.
Mam łóżeczko po starszych dzieciach, tylko trzeba je skręcić. W nocy pewnie i tak malec będzie spał obok mnie, a łóżeczko przyda się na drzemki w ciągu dnia ( na materacyk prześcieradło, poduszka płaska albo wcale, kołderka , albo kocyk, kokon- fajna sprawa, dziecko spało w tym w wózku i w lozeczku)
 
Noce tragiczne. Burze się do łazienki A pozniej nie mogę spać. Jeszcze 7 latek przychodzi w nocy A wtedy nie ma miejsca żeby się nawet przekręcić. U mnie poduszka w kształcie litery C wcale się nie sprawdziła i kupiłam sobie trojkatna z jednej strony splaszczona ta mi bardziej pasuje. A co do imienia to Kornelia albo Zuzia. Pomóżcie?
 
Noce tragiczne. Burze się do łazienki A pozniej nie mogę spać. Jeszcze 7 latek przychodzi w nocy A wtedy nie ma miejsca żeby się nawet przekręcić. U mnie poduszka w kształcie litery C wcale się nie sprawdziła i kupiłam sobie trojkatna z jednej strony splaszczona ta mi bardziej pasuje. A co do imienia to Kornelia albo Zuzia. Pomóżcie?
Kornelia 🥰
U mnie noce to też dramat. W ciągu dnia jestem nie do życia przez to.
 
Noce tragiczne. Burze się do łazienki A pozniej nie mogę spać. Jeszcze 7 latek przychodzi w nocy A wtedy nie ma miejsca żeby się nawet przekręcić. U mnie poduszka w kształcie litery C wcale się nie sprawdziła i kupiłam sobie trojkatna z jednej strony splaszczona ta mi bardziej pasuje. A co do imienia to Kornelia albo Zuzia. Pomóżcie?
Ja w nocy raz, dwa razy muszę do toalety... Ostatnie kilka dni nawet dobrze przesypiam, bo wcześniej przez dwa - trzy tygodnie, to była masakra. Ogólnie brzuch coraz większy, kręgosłup boli... Nie wiem jak te dwa miesiące będę egzystować. Czuję się coraz bardziej niesprawna.
Co do imienia, to oba są ładne, ale Zuzia od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych imion dla dziewczynki. Z tego względu ja wybrałabym Kornelię...
 
Noce tragiczne. Burze się do łazienki A pozniej nie mogę spać. Jeszcze 7 latek przychodzi w nocy A wtedy nie ma miejsca żeby się nawet przekręcić. U mnie poduszka w kształcie litery C wcale się nie sprawdziła i kupiłam sobie trojkatna z jednej strony splaszczona ta mi bardziej pasuje. A co do imienia to Kornelia albo Zuzia. Pomóżcie?
Kornelia śliczne imię 😊
 
Ja w nocy raz, dwa razy muszę do toalety... Ostatnie kilka dni nawet dobrze przesypiam, bo wcześniej przez dwa - trzy tygodnie, to była masakra. Ogólnie brzuch coraz większy, kręgosłup boli... Nie wiem jak te dwa miesiące będę egzystować. Czuję się coraz bardziej niesprawna.
Co do imienia, to oba są ładne, ale Zuzia od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych imion dla dziewczynki. Z tego względu ja wybrałabym Kornelię...
Też tak uważam, Zuź jest teraz bardzo dużo. I chyba imię jest w trójce najczęściej wybieranych, czytałam ostatnio artykuł. Kibicuję Kornelii 😉
 
reklama
Noce tragiczne. Burze się do łazienki A pozniej nie mogę spać. Jeszcze 7 latek przychodzi w nocy A wtedy nie ma miejsca żeby się nawet przekręcić. U mnie poduszka w kształcie litery C wcale się nie sprawdziła i kupiłam sobie trojkatna z jednej strony splaszczona ta mi bardziej pasuje. A co do imienia to Kornelia albo Zuzia. Pomóżcie?
Jak miała urodzić się córka to zastanawiałam się między Zuzią a Emilką. Ostatecznie wybrałam Emilię 😁
 
Do góry