reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

@Mama2021_ jak tam sytuacja? Czekasz dalej czy lekarz coś poradził?
Lekarz kazał poczekać do poniedziałku jeśli nic by się nie działo, ale jednak zaczęło się😊Mała urodziła się 2 października więc z wrześniowej mamy stałam się mama październikowa😃 1.10 jakoś od 15 zaczęłam mieć nieregularne skurcze a wieczorem co 15 min, pojechałam na IP podłączyli mnie do ktg i nagle brak skurczy ale za to wysokie ciśnienie 170/80, w nocy zaczęłam mieć skurcze co 15 min a rano co 10, przed godz 15-sta były już co 6-7 min i rozwarcie 3-4cm, poszłam na porodówkę i o 18.15 urodziłam córeczkę👣😍
 
reklama
Od wczoraj moja mała nie może zrobić kupki, nie karmie piersią bo nie mam pokarmu, używam mm NAN Optipro 1, masowałam brzuszek robimy rowerek nóżkami, dałam krople Espumisan ale nic nie pomaga :( może macie jakieś inne sposoby bo ja płaczę razem z małą :(
 
Od wczoraj moja mała nie może zrobić kupki, nie karmie piersią bo nie mam pokarmu, używam mm NAN Optipro 1, masowałam brzuszek robimy rowerek nóżkami, dałam krople Espumisan ale nic nie pomaga :( może macie jakieś inne sposoby bo ja płaczę razem z małą :(
Może rurka windy? Ja nie stosowałam ale znajoma używała i pomogło.
 
Od wczoraj moja mała nie może zrobić kupki, nie karmie piersią bo nie mam pokarmu, używam mm NAN Optipro 1, masowałam brzuszek robimy rowerek nóżkami, dałam krople Espumisan ale nic nie pomaga :( może macie jakieś inne sposoby bo ja płaczę razem z małą :(
My też mamy masakre jak nie zaparcia to kolka, ciepła kapiel, albo cieply termoforek na brzuszek na mojego synka działa. Zastanawiam się nad podawaniem herbatki z koperku bo już na prawdę nie mam siły. W niedziele skończyły nam się krople Kolzym i od poniedziałku płacze prawie non stop chociaz w południe pobiegłam do apteki i kupilam te krople znowu...myslalam, że już dziś będzie lepiej, ale dalej biedny płacze non stop. Zastanawiam się czy nie ma uczulenia na laktozę.... Na początku karmiłam go mlekiem kozim, miał po nim straszne zatwardzenia, a jak robił kupke to twarda i strasznie suchą wył z bólu, teraz podaję mu Bebiko Pro plus, zapowiadało się super, kupki miękkie, a teraz kolki i mam wrażenie, że znowu ma zatwardzenia ....
 
My też mamy masakre jak nie zaparcia to kolka, ciepła kapiel, albo cieply termoforek na brzuszek na mojego synka działa. Zastanawiam się nad podawaniem herbatki z koperku bo już na prawdę nie mam siły. W niedziele skończyły nam się krople Kolzym i od poniedziałku płacze prawie non stop chociaz w południe pobiegłam do apteki i kupilam te krople znowu...myslalam, że już dziś będzie lepiej, ale dalej biedny płacze non stop. Zastanawiam się czy nie ma uczulenia na laktozę.... Na początku karmiłam go mlekiem kozim, miał po nim straszne zatwardzenia, a jak robił kupke to twarda i strasznie suchą wył z bólu, teraz podaję mu Bebiko Pro plus, zapowiadało się super, kupki miękkie, a teraz kolki i mam wrażenie, że znowu ma zatwardzenia ....
U nas coś niby ruszyło po tym espumisanie jednak, ale dalej kupki są nadal twarde i się martwię :( mała ma dopiero 1.5 tygodnia :/
 
U nas coś niby ruszyło po tym espumisanie jednak, ale dalej kupki są nadal twarde i się martwię :( mała ma dopiero 1.5 tygodnia :/
Jak mała robi twarde kupki to wydaje mi się ze mleko nie służy my tak mieliśmy przy kozim. Młodemu az krewka z dupki leciała takie twarde były stolce. Zapytaj moje pediatry coś doradzi
 
Jak mała robi twarde kupki to wydaje mi się ze mleko nie służy my tak mieliśmy przy kozim. Młodemu az krewka z dupki leciała takie twarde były stolce. Zapytaj moje pediatry coś doradzi
Właśnie na ostatniej wizycie mówiłam to kazała dawać mniej mleka do wody i ten Espumisan 3x1 po 5 kropli i tak robię i niby kupkę wczoraj zrobiła, ale dziś w nocy znów nie zrobiła ani razu aż do teraz, ale puszcza bączki i niby nie płacze
 
reklama
@Mama2021_ gratulacje 🎊 i podziwiam za dzielność, jak ja bym miała rodzić tyle czasu, wyzionełabym ducha 😱 Jak ma na imię córcia? 🥰
U nas z kupkami w miarę dobrze, czasami tylko mały jak jest przy piersi, pije, a nagle zaczyna się wiercić i marudzić, widać, że się napina, ale jakby nie może oddać gazów. Uspokaja go wtedy oklepywanie po tyłku, albo wzięcie do góry na ramię. Potem dokończy jeść, zaśnie i jak wstanie to oddaje takie gazy, że stary by się nie powstydził 😅😅 Położna poleciła w razie problemów brzuszkowych robić rowerek, masować brzuszek, używać termoforka z pestkami, albo kłaść na brzuszku z podkurczonymi nóżkami i oklepywać plecki w stronę tyłka.
Zastanawiam się też, czy te blokowanie gazów to nie czasem przez to, że za dużo mleka spożywam? Jem płatki, ryż na mleku czy tam owsiankę nawet 2x dziennie, więc to około litra mleka od krowy. Może za dużo laktozy mam wtedy we własnym mleku? Zapytam jutro pediatry.
I jeszcze pytanko mam do Was o szczepienia: zdecydowałyście się na skojarzoną 6w1 czy standardowe szczepienia wg kalendarza? Bijemy się z myślami, które wybrać dla naszego synka.
 
Do góry