reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Jeżeli macie lekarza z tego szpitala to najlepiej się jest zapytać jak teraz CC wygląda , z tego co wiem to zaraz po cięciu zabierają maluszka na noworodki , nie wiem czy teraz już są odwiedziny ale jeżeli nie ma to mogą nie wpuścić męża do szpitala... Ale to trzeba dopytać , bo ja w kwietniu rodziłam sn
 
reklama
hej, jak aktualnie wygląda sytuacja w szpitalu? Rok temu leżałam tam na oddziale chirurgicznym, zastanawiam się jak to wygląda aktualnie na położniczym, bo z chirurgicznym mam okropne wspomnienia..
 
A w ktorym tyg masz zaplanowana cc mowili jakies konkrety jak sie przygotowac? Ja tez bede miec najprawdopodobniej bo synek odwrocony glowka do góry i zastanawiam sie kiedy mi termin wyznacza.
Cesarkę zaplanowano na 39 tydzień. Żadnych konkretów. Jedynie otrzymałam informację że pierwszego dnia rano zgłaszam się na oddział, są robione wszystkie badania a na drugi dzień cesarka.
 
Cesarkę zaplanowano na 39 tydzień. Żadnych konkretów. Jedynie otrzymałam informację że pierwszego dnia rano zgłaszam się na oddział, są robione wszystkie badania a na drugi dzień cesarka.
Wtedy jak przejdziesz ambulatorium, tam się przebierasz i zaprowadzają cię na 1 piętro na patologię ciąży, tam jesteś przygotowywana do zabiegu, rozmowa z anastazjologiem, robione są badania z krwi i albo dają Cię odrazu na salę, albo jak nie ma miejsca to czeka się na korytarzu , jak zwolnią się miejsca . Przechodziłam przez taka procedurę tak samo jak dziewczyny które na CC przyjechaly
 
hej, jak aktualnie wygląda sytuacja w szpitalu? Rok temu leżałam tam na oddziale chirurgicznym, zastanawiam się jak to wygląda aktualnie na położniczym, bo z chirurgicznym mam okropne wspomnienia..
Osobiście nie miałam się do czego przyczepić. Personel raczej miły, wiadomo że czasem na jakiejś zmianie zdarzały się wyjątki ale nie było dramatu. Sale raczej małe, z łazienkami. Jedzenie jak dla mnie ok. Ale były osoby którym nic nie smakowało i bazowały na własnych posiłkach.
 
Dziewczyny, a jak ze znieczuleniem przy PN? Trzeba jakoś za to płacić umawiać się wcześniej prosić o to?
jestem w pierwszej ciąży i krąży mnóstwo opinii co szpital to inne procedury.
 
Dziewczyny, a jak ze znieczuleniem przy PN? Trzeba jakoś za to płacić umawiać się wcześniej prosić o to?
jestem w pierwszej ciąży i krąży mnóstwo opinii co szpital to inne procedury.

Ja rok temu miałam takie bolesne skurcze po wywołaniu, ze położna sama zaproponowała znieczulenie, tylko musiałam poczekać aż rozwarcie będzie odpowiednie (podają chyba od 4 cm). Ale wcześniej dostałam ankietę na wypadek gdybym miała je otrzymać - dobrze sobie o to zadbać wcześniej. Na pewno nie musisz płacić ani się umawiać wcześniej :) Dobrze jest od początku mówić, ze chcesz znieczulenie.
 
Cześć dziewczyny :) planuje rodzic przez Cc w Koperniku, chodzę tam też do poradni patologii ciąży. Na następnej wizycie (z 2 tygodnie) czyli 10.11 będę mieć wyznaczony termin. Zakładam że plus minus na 23.11
Czytam że dla dzidziusia nie trzeba mieć nic, czyli nawet żadne kosmetyki nie są mi potrzebne (linomag, jakieś waciki, sudocrem, sól fizjologiczna, etc)?
Czy po cesarce mogę zażądać aby przywieźli mi dziecko od razu? Lub kiedy najwcześniej? Po 10-12 h troche późno szczególnie że nie chce aby dziecko było karmione mlekiem modyfikowanym.
Czy personel respektuje prośbę o nie kąpaniu dziecka ? Oczywiście w trakcie zmiany pieluszki wszelkie czynności higieniczne tak, ale na codzienną kąpiel nie godze się. Czy mogę mogę sama przewijać dziecko pod okiem personelu ? Chodzi mi o jakies wskazówki (to mój pierwszy poród i jestem totalnie zielona).
Będę wdzięczna za wszelkie aktualne informację 😊
 
reklama
Cześć dziewczyny :) planuje rodzic przez Cc w Koperniku, chodzę tam też do poradni patologii ciąży. Na następnej wizycie (z 2 tygodnie) czyli 10.11 będę mieć wyznaczony termin. Zakładam że plus minus na 23.11
Czytam że dla dzidziusia nie trzeba mieć nic, czyli nawet żadne kosmetyki nie są mi potrzebne (linomag, jakieś waciki, sudocrem, sól fizjologiczna, etc)?
Czy po cesarce mogę zażądać aby przywieźli mi dziecko od razu? Lub kiedy najwcześniej? Po 10-12 h troche późno szczególnie że nie chce aby dziecko było karmione mlekiem modyfikowanym.
Czy personel respektuje prośbę o nie kąpaniu dziecka ? Oczywiście w trakcie zmiany pieluszki wszelkie czynności higieniczne tak, ale na codzienną kąpiel nie godze się. Czy mogę mogę sama przewijać dziecko pod okiem personelu ? Chodzi mi o jakies wskazówki (to mój pierwszy poród i jestem totalnie zielona).
Będę wdzięczna za wszelkie aktualne informację 😊
Powiem tak i na 2 piętrze i na parterze są fajne położne, pomocne. Moja gin jest na parterze na pato i byłam po porodzie na parterze. Jest doradca laktacyjny ( fajna dziewczyna). Co prawda nie wiem jak to wygląda z tym myciem maluchów, moją dawałam do mycia codziennie, aczkolwiek wyznają teraz zasadę że im mniej tym lepiej tzn po kąpieli nie smarują niczym malucha, maść na odparzenia dopiero dają jak wystąpi odparzenie. Moja siostra dostała ok 2 godziny po CC małego, z resztą i tak będzie w stanie opiekować się dzieckiem dopiero jak postawią Cię na nogi. A Twój lekarz nic Ci nie mówił? Tak z ciekawości, czemu nie chcesz myć dziecka?
 
Do góry