reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Z tego co mi się obiło o uszy/oczy, Pfizer od 2 miesięcy ma normalna rejestrację, już nie warunkową, ale nie chce wprowadzać w błąd, bo sama tego nie weryfikowałam
Tak, ma zatwierdzenie od kilku miesięcy. A te „badania na ludziach” to miliardy osób na całym świecie, wiec niech każdy robi sobie co chce, ale jak dla mnie nie ma co dyskutować… ryzykowanie zachorowaniem i ciężkim przebiegiem w ciazy to dla mnie duza odwaga.
 
reklama
Z tego co mi się obiło o uszy/oczy, Pfizer od 2 miesięcy ma normalna rejestrację, już nie warunkową, ale nie chce wprowadzać w błąd, bo sama tego nie weryfikowałam
Nie wiem . Ja widziałam ulotkę w zeszłym roku to teraz nie powiem jak to wygląda . Może już zmienili . Pracując w aptece po prostu wiem że leki muszą przejść wiele badań zanim dopuszcza do obrotu i trwa to około dwóch lat .. tu było pół roku . 🤷 Ale mówię każdy robi jak uważa :) ja nie czuje takiej potrzeby a przy moich schorzeniach wręcz nie powinnam .
 
Ja będę chciała na grypę i na wszystkie te dodatkowe, tylko muszę podpytać lekarza o to bo zapomniałam. A na 3 dawkę covid to właśnie nie wiem czy w ciąży, czy po żeby z pokarmem przekazać bejbikowi.
Jak zaszczepisz się w ciąży to maluch się urodzi z przeciwciałami już :) Były już prowadzone badania w tym zakresie :)
 
U mnie rozszerzony w przeliczeniu 3.7k, podstawowy jakoś 2.3k. Ale w sumie uzbierałam już ponad 10k za wizyty i badania plus za hematologa, na szczęście reszte bedzie płacić ubezpieczenie. Zostawię druga kwestie na prywatną grupę :D
Przeszukałam cały Poznań pod względem cen nifty pro i wahały się od 2200 do 2700
A ta wersja rozszerzona to chyba u nas niedostępna jest. Nie widziałam nic więcej co można było zrobić
 
Nie wiem . Ja widziałam ulotkę w zeszłym roku to teraz nie powiem jak to wygląda . Może już zmienili . Pracując w aptece po prostu wiem że leki muszą przejść wiele badań zanim dopuszcza do obrotu i trwa to około dwóch lat .. tu było pół roku . 🤷 Ale mówię każdy robi jak uważa :) ja nie czuje takiej potrzeby a przy moich schorzeniach wręcz nie powinnam .

@Dorka89 to Twoja decyzja i ok, ale piszesz bardzo dużo nieprawdziwych informacji, zupełnie niepotrzebnie, bo to wprowadza w błąd i utrudnia podjęcie właściwej decyzji osobie z mniejszą wiedzą. Hashimoto nie jest żadnym przeciwskazaniem do szczepienia na Covid. To jest nieprawda. Nad szczepionką mRNA pracowano od kilkudziesięciu lat, a wszelkie procedury zostały po prostu skrócone przy wprowadzaniu jej na rynek, bo tego wymagała sytuacja. Nie zostało natomiast pomięte badanie na dużej grupie osób przed wprowadzeniem szczepionki na rynek. Ona została dobrze przebadana i sprawdzona. Od wielu wielu lat na tej samej bazie próbuje się stworzyć szczepionki np na HIV. Ta szczepionka to nie jest jakaś nowa, nieznana technologia, a jej szybkie wprowadzenie na rynek to efekt ogromnego postępu medycznego i wielu wielu lat badań nad nią. Rozumiem, że możesz nie chcieć się zaszczepić, ale przed podaniem takich ważnych informacji zawsze warto sprawdzić źródło, badania itp
 
I tak bardzo upraszczając to np jak złożysz dokumenty do Energi, żeby podłączyli Twój dom do prądu...to możesz czekać 6 miesięcy, zanim pani w sekretariacie postawi pieczątkę, zaniesie do drugiej pani itp...a możesz czekać tydzień, jeśli tę całą biurokrację się przyspieszy. To wcale nie oznacza, że sam prąd zostanie byle jak podłączony i dom spłonie ;) Podobnie jest z wprowadzaniem leków na rynek, to mega skomplikowany mechanizm i przy odpowiednich środkach może zostać przyspieszony, bez pominięcia kluczowych dla bezpieczeństwa punktów :)
 
Przeszukałam cały Poznań pod względem cen nifty pro i wahały się od 2200 do 2700
A ta wersja rozszerzona to chyba u nas niedostępna jest. Nie widziałam nic więcej co można było zrobić
Na 100% jest dostępna :) Ja robiłam w mieście znacznie mniejszym od Poznania Nifty Pro :)
 
reklama
@matylkafm , a dopiero doczytałam o co Ci chodziło :) Nifty Pro to właśnie rozszerzona wersja. Jest jeszcze Nifty Plus i chyba jeszcze jakieś mniejsze - to są te podstawowe wersje :)
 
Do góry