reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie w nocy

Agdalena

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2021
Postów
214
Witam. Synek ma 2 tygodnie. Karmiony jest 10 razy dziennie w tym 3 razy w nocy. Nie zawsze wstaje na jedzenie, czasami zostaje wybudzany. Je mleko z butelki, które odciągam, czasami bezpośrednio z piersi a raz na kilka dni mleko modyfikowane jak mojego ściągnę mniej. Moje pytanie jest takie, kiedy zmniejsza się liczbę posiłków w nocy? Jak wyglądało to u Was ?
 
reklama
On ma dopiero 2 tygodnie. Potrwa jeszcze sporo czasu kiedy zwiększy przerwy między karmieniami, póki co nie ma na tyle dużego żołądka by zmieścić taką ilość pokarmu by dłużej nie byc glodnym
 
Nie ma się co dziwić często w szpitalu informują by wybudzać maluchy :( mamy dostają za dużo sprzecznych informacji na raz :(
Ja wybudzalam przez miesiąc i odpuściłam :) jak chciała to sama wstawała ❤️
 
Hmm no właśnie też wydaje mi się wybudzanie i 10 razy za dużo, ale tyle mam cioć dobra rada że ciężko wyłapać co słuszne. A wszystkie ciocie noworodki miały ponad 30 lat temu 🤭
Wybudza się dziecko które spada na wadze, bo ewidentnie potrzebuje jedzenia. Ale na piersi dziecko zazwyczaj je bardzo dużo za dnia, nie ma sztywnych ram. Mój ma 9 miesięcy i karmie go na pewno więcej niż 10 razy.
A z ciekawości, czemu nie karmisz tylko z piersi ?
 
Karmiony piersią noworodek (do 4 tygodnia) powinien mieć minimum 8 karmień w ciągu doby. Karmienie liczymy jako jedno, jeśli odstęp między jego zakończeniem, a rozpoczęciem następnego był krótszy niż pół godziny. W nocy można nie wybudzać jeżeli w ciągu doby te 8 karmień się zgadza i jeżeli dziecko nie śpi dłużej niż 5h ciągiem. Wybudzanie nie musi oznaczać, że dziecko ma mieć oczy jak 5 zł tylko można na śpiocha przystawić do piersi. Chodzi tu o spadki cukru u dziecka oraz o to by laktacja dostosowała się do dziecka

Co do zmniejszenia ilości karmień w nocy to jest raczej proces długi i zależny od konkretnej mamy i dziecka. Dla przykładu mój starszy syn raz w nocy wstał mniej więcej od 7/8 miesiąca do 14 miesiąca kiedy przestał jeść w nocy. A jego siostra właśnie najwięcej jadła w nocy i jeszcze na miesiąc przed samoodstawieniem (3lata) jadła nawet kilka razy (nie wiem jak i ile dokładnie bo obsługiwała się sama)
 
Wybudza się dziecko które spada na wadze, bo ewidentnie potrzebuje jedzenia. Ale na piersi dziecko zazwyczaj je bardzo dużo za dnia, nie ma sztywnych ram. Mój ma 9 miesięcy i karmie go na pewno więcej niż 10 razy.
A z ciekawości, czemu nie karmisz tylko z piersi ?
Bo nie wiem ile zjada i często usypia w trakcie jedzenia.
 
reklama
Do góry