reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

W medicoverze mam pakiet prowadzenia ciąży ale jej nie prowadze w medicoverze, umowilam sie na teleporade do ginekologa i powiedzialam, ze chce skierowania na pappe i bez mrugniecia mi wystawili. Pozniej umowilam sie na pobranie krwi i pani w gabinecie pytala czy usg prenatalne bedzie w placowce Medicover czy na zewnatrz, powiedzialam ze na zewnatrz i ze nawet nie wiedzialam, ze usg prenatalne mam w pakiecie.. ale wole, zeby usg mi zrobil dobry lekarz a nie randomowy z medicovera. Pozostale badania z krwi robie na podstawie ksiazeczki ciazowej.
Super, dziękuję za informację. Też mam w pakiecie prowadzenie ciąży ale prowadzę ja prywatnie. A skoro mam w pakiecie pappe to chciałam z tego skorzystać. Czyli mówisz że wystarczy teleporada i wystawia skierowanie? Super. A długo czekałaś na wynik?
 
reklama
U mnie np mąż czuł w 1 ciąży że syn będzie na 100% i ja strasznie chciałam pierwszego synka też więc wierzyłam w tego synka przez niego albo sama czułam 9 miesiecy.nie wiem 😅 w drugiej ja się uparłam że dziewczynka będzie i koniec a on do końca mi mowil że robię sobie niepotrzebnie nadzieję i jak się urodziła i powiedzieli że dziewczynka-w sumie położna nie wie skąd ubzdurala sobie chłopaka i mówiła o brzuchu jak chłopaku od kad weszłam na izbę przyjec i jak wyszła to "nie ma jajek! Dziewczynka!!!" Była w szoku😂 a mój mąż"no i masz tą dziewczynkę jednak!" A ja krzyknęłam "jest wiedziałam!" 😂 To ciekawe jak to teraz będzie wyglądało 😂 no bo my ani razu płci nie poznaliśmy i teraz też nie chcemy
 
Tu opis tego:
Teoria Ramziego polega na analizie usg w 6 tygodniu ciąży - sprawdza się wtedy położenie łożyska / kosmków względem macicy. Skuteczność tej metody to podobno 97,2% dla płci męskiej i 97,5% dla płci żeńskiej. Jeżeli położenie jest po prawej stronie względem macicy to będzie chłopak, jeśli po lewej to dziewczynka. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że obraz na usg bardzo często jest odwrócony. I mimo, że na zdjęciu embrion jest po prawej stronie, w rzeczywistości znajduje się po lewe.
To u mnie wychodzi dziewczynka i na to bardzo liczymy z mężem :)
 
U mnie wychodzi dziewczynka, a oboje stawialiśmy na chłopca i od początku ciąży też czułam, że chłopak - najwidoczniej nie mogę wierzyć w swoje przeczucia 😏 zobaczymy, co za dwa tygodnie na prenatalnych powie ginka 😉
 
reklama
Do góry