reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie Beta HCG - termin porodu 🤰🏻💜

Dołączył(a)
18 Grudzień 2021
Postów
1
Cześć mamy i przyszłe mamusie !🥳
Przychodzę do was z takim może dla niektórych głupim pytaniem (bo przecież powinnam odrazu pójść z tym do lekarza) ale że z przyczyn osobistych nie wybieram się do niego w najbliższym czasie postanowiłam zapytać tu , może jakaś mama ma wiedzę na ten temat lub po prostu się zna .
A więc pare dni temu byłam prywatnie pobrać krew Beta HCG no i dostałam swój wynik ale.. nic nie jest dla mnie zrozumiałe , a w internecie nic nie znajdę dlatego chciałam zapytać czy któraś z was wie jak odczytać te badania a dokładnie który tydzień z nich wyszedł . Będę wdzięczna za pomoc 🥰 Jeżeli ktoś będzie chciał mi to rozjaśnić wyślę potrzebne informacje ale już jakoś prywatnie 😊

Dziękuję ! 😘😊
 
reklama
Cześć mamy i przyszłe mamusie !🥳
Przychodzę do was z takim może dla niektórych głupim pytaniem (bo przecież powinnam odrazu pójść z tym do lekarza) ale że z przyczyn osobistych nie wybieram się do niego w najbliższym czasie postanowiłam zapytać tu , może jakaś mama ma wiedzę na ten temat lub po prostu się zna .
A więc pare dni temu byłam prywatnie pobrać krew Beta HCG no i dostałam swój wynik ale.. nic nie jest dla mnie zrozumiałe , a w internecie nic nie znajdę dlatego chciałam zapytać czy któraś z was wie jak odczytać te badania a dokładnie który tydzień z nich wyszedł . Będę wdzięczna za pomoc 🥰 Jeżeli ktoś będzie chciał mi to rozjaśnić wyślę potrzebne informacje ale już jakoś prywatnie 😊

Dziękuję ! 😘😊

Nikt Ci nie wyliczy terminu na podstawie hcg bo wyniki się zazębiają. Jeżeli nie jesteś w stanie tego wyliczyć na podstawie ostatniej miesiączki to tylko usg do 12tc. I tak musisz je zrobić. A żeby dostać becikowe o ile się łapiesz musisz być pod opieką lekarza min. Od 10tc
 
A może byś wrzuciła tutaj wynik beta hcg? Wystarczy zamazać dane osobiste i po problemie. Jeśli wiesz, że jesteś w ciąży i „nie wybierasz się w najbliższym czasie do lekarza” to jesteś bardzo nieodpowiedzialna. Nikt na podstawie bety Ci terminu porodu nie wyliczy. Ale są aplikacje na Internecie, gdzie wpisujesz datę ostatniej miesiączki i długość dni cyklu - pojawia się przewidywany termin.
 
O ile w ogóle jesteś w ciąży, bo skoro piszesz, że nie potrafisz odczytać wyniku beta hcg to jak wróżenie z fusów jest.
 
A może byś wrzuciła tutaj wynik beta hcg? Wystarczy zamazać dane osobiste i po problemie. Jeśli wiesz, że jesteś w ciąży i „nie wybierasz się w najbliższym czasie do lekarza” to jesteś bardzo nieodpowiedzialna. Nikt na podstawie bety Ci terminu porodu nie wyliczy. Ale są aplikacje na Internecie, gdzie wpisujesz datę ostatniej miesiączki i długość dni cyklu - pojawia się przewidywany termin.

Nie do końca się zgodzę. W większość krajów zachodnich do 12tc nic się nie robi, nie prowadzi się ciąży jako takiej i ciężko nazwać to nieodpowiedzialnością. Ja gdyby nie plamienia, też by nie specjalnie latała w pierwszych tygodniach do lekarza bo po co? W 4tc lekarz i tak nie będzie wyrokował co dalej z ciążą, bo statystyka poronień na tym etapie jest nieubłagana.
A skoro autorka chce sobie wyliczać termin z bety, to obstawiam że albo nie wie kiedy miała OM, albo ma nie regularne cykle. Ja według OM mam ciąże o miesiąc starszą co jest fizycznie nie możliwe ;)

Ale generalnie uważam, że to jakiś trolling :)
 
Nie do końca się zgodzę. W większość krajów zachodnich do 12tc nic się nie robi, nie prowadzi się ciąży jako takiej i ciężko nazwać to nieodpowiedzialnością. Ja gdyby nie plamienia, też by nie specjalnie latała w pierwszych tygodniach do lekarza bo po co? W 4tc lekarz i tak nie będzie wyrokował co dalej z ciążą, bo statystyka poronień na tym etapie jest nieubłagana.
A skoro autorka chce sobie wyliczać termin z bety, to obstawiam że albo nie wie kiedy miała OM, albo ma nie regularne cykle. Ja według OM mam ciąże o miesiąc starszą co jest fizycznie nie możliwe ;)

Ale generalnie uważam, że to jakiś trolling :)
Mam nadzieje, że to trolling bo jeśli nie to przeraża mnie stan wiedzy i ogarnięcia co poniektórych przyszłych mam. A ja jednak uważam, że do lekarza się powinno iść koło tego 6-7 tc, u mnie np wyskoczył problem z ciśnieniem, które udało się szybko ustabilizować.
 
Część dziewczyny ja dziś normalnie nerwicy dostałam wczoraj uzgodniliśmy z mężem że jedziemy rano na targ na zakupy dojeżdżamy do targi a ten mi mówi że on w samochodzie zostaje tak mi się ciśnienie podniosło że wysiadłam i wróciłam sobie na pieszo sama do domu
 
reklama
Cześć mamy i przyszłe mamusie !🥳
Przychodzę do was z takim może dla niektórych głupim pytaniem (bo przecież powinnam odrazu pójść z tym do lekarza) ale że z przyczyn osobistych nie wybieram się do niego w najbliższym czasie postanowiłam zapytać tu , może jakaś mama ma wiedzę na ten temat lub po prostu się zna .
A więc pare dni temu byłam prywatnie pobrać krew Beta HCG no i dostałam swój wynik ale.. nic nie jest dla mnie zrozumiałe , a w internecie nic nie znajdę dlatego chciałam zapytać czy któraś z was wie jak odczytać te badania a dokładnie który tydzień z nich wyszedł . Będę wdzięczna za pomoc 🥰 Jeżeli ktoś będzie chciał mi to rozjaśnić wyślę potrzebne informacje ale już jakoś prywatnie 😊

Dziękuję ! 😘😊
Nie ma wyników, a poza tym wiek ciąży liczy się od ostatniej @ , do lekarza jednak warto sie wybrać kolo 6/7 tc , wtedy już z reguły cos widać, a i lekarz zleca ważne badania , więc bym tego nie bagatelizowała, tak jak kolezanka pisala ,jeśli chcesz dostać pieniądze, to od 10 tc musisz być pod opieką lekarza
 
Do góry