reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

Badanie Beta HCG - termin porodu 馃ぐ馃徎馃挏

Do艂膮czy艂(a)
18 Grudzie艅 2021
Post贸w
1
Cze艣膰 mamy i przysz艂e mamusie !馃コ
Przychodz臋 do was z takim mo偶e dla niekt贸rych g艂upim pytaniem (bo przecie偶 powinnam odrazu p贸j艣膰 z tym do lekarza) ale 偶e z przyczyn osobistych nie wybieram si臋 do niego w najbli偶szym czasie postanowi艂am zapyta膰 tu , mo偶e jaka艣 mama ma wiedz臋 na ten temat lub po prostu si臋 zna .
A wi臋c pare dni temu by艂am prywatnie pobra膰 krew Beta HCG no i dosta艂am sw贸j wynik ale.. nic nie jest dla mnie zrozumia艂e , a w internecie nic nie znajd臋 dlatego chcia艂am zapyta膰 czy kt贸ra艣 z was wie jak odczyta膰 te badania a dok艂adnie kt贸ry tydzie艅 z nich wyszed艂 . B臋d臋 wdzi臋czna za pomoc 馃グ Je偶eli kto艣 b臋dzie chcia艂 mi to rozja艣ni膰 wy艣l臋 potrzebne informacje ale ju偶 jako艣 prywatnie 馃槉

Dzi臋kuj臋 ! 馃槝馃槉

reklama

olka11135

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
11 Wrzesie艅 2021
Post贸w
2 417
Przychodz臋 do was z takim mo偶e dla niekt贸rych g艂upim pytaniem (bo przecie偶 powinnam odrazu p贸j艣膰 z tym do lekarza) ale 偶e z przyczyn osobistych nie wybieram si臋 do niego w najbli偶szym czasie postanowi艂am zapyta膰 tu , mo偶e jaka艣 mama ma wiedz臋 na ten temat lub po prostu si臋 zna .
A wi臋c pare dni temu by艂am prywatnie pobra膰 krew Beta HCG no i dosta艂am sw贸j wynik ale.. nic nie jest dla mnie zrozumia艂e , a w internecie nic nie znajd臋 dlatego chcia艂am zapyta膰 czy kt贸ra艣 z was wie jak odczyta膰 te badania a dok艂adnie kt贸ry tydzie艅 z nich wyszed艂 . B臋d臋 wdzi臋czna za pomoc 馃グ Je偶eli kto艣 b臋dzie chcia艂 mi to rozja艣ni膰 wy艣l臋 potrzebne informacje ale ju偶 jako艣 prywatnie 馃槉

Dzi臋kuj臋 ! 馃槝馃槉

Nikt Ci nie wyliczy terminu na podstawie hcg bo wyniki si臋 zaz臋biaj膮. Je偶eli nie jeste艣 w stanie tego wyliczy膰 na podstawie ostatniej miesi膮czki to tylko usg do 12tc. I tak musisz je zrobi膰. A 偶eby dosta膰 becikowe o ile si臋 艂apiesz musisz by膰 pod opiek膮 lekarza min. Od 10tc

JoannaG.

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
7 Czerwiec 2021
Post贸w
1 890
A mo偶e by艣 wrzuci艂a tutaj wynik beta hcg? Wystarczy zamaza膰 dane osobiste i po problemie. Je艣li wiesz, 偶e jeste艣 w ci膮偶y i 鈥瀗ie wybierasz si臋 w najbli偶szym czasie do lekarza鈥 to jeste艣 bardzo nieodpowiedzialna. Nikt na podstawie bety Ci terminu porodu nie wyliczy. Ale s膮 aplikacje na Internecie, gdzie wpisujesz dat臋 ostatniej miesi膮czki i d艂ugo艣膰 dni cyklu - pojawia si臋 przewidywany termin.

JoannaG.

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
7 Czerwiec 2021
Post贸w
1 890
O ile w og贸le jeste艣 w ci膮偶y, bo skoro piszesz, 偶e nie potrafisz odczyta膰 wyniku beta hcg to jak wr贸偶enie z fus贸w jest.

olka11135

Do艂膮czy艂(a)
11 Wrzesie艅 2021
Post贸w
2 417
A mo偶e by艣 wrzuci艂a tutaj wynik beta hcg? Wystarczy zamaza膰 dane osobiste i po problemie. Je艣li wiesz, 偶e jeste艣 w ci膮偶y i 鈥瀗ie wybierasz si臋 w najbli偶szym czasie do lekarza鈥 to jeste艣 bardzo nieodpowiedzialna. Nikt na podstawie bety Ci terminu porodu nie wyliczy. Ale s膮 aplikacje na Internecie, gdzie wpisujesz dat臋 ostatniej miesi膮czki i d艂ugo艣膰 dni cyklu - pojawia si臋 przewidywany termin.

Nie do ko艅ca si臋 zgodz臋. W wi臋kszo艣膰 kraj贸w zachodnich do 12tc nic si臋 nie robi, nie prowadzi si臋 ci膮偶y jako takiej i ci臋偶ko nazwa膰 to nieodpowiedzialno艣ci膮. Ja gdyby nie plamienia, te偶 by nie specjalnie lata艂a w pierwszych tygodniach do lekarza bo po co? W 4tc lekarz i tak nie b臋dzie wyrokowa艂 co dalej z ci膮偶膮, bo statystyka poronie艅 na tym etapie jest nieub艂agana.
A skoro autorka chce sobie wylicza膰 termin z bety, to obstawiam 偶e albo nie wie kiedy mia艂a OM, albo ma nie regularne cykle. Ja wed艂ug OM mam ci膮偶e o miesi膮c starsz膮 co jest fizycznie nie mo偶liwe ;)

Ale generalnie uwa偶am, 偶e to jaki艣 trolling :)

JoannaG.

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
7 Czerwiec 2021
Post贸w
1 890
Nie do ko艅ca si臋 zgodz臋. W wi臋kszo艣膰 kraj贸w zachodnich do 12tc nic si臋 nie robi, nie prowadzi si臋 ci膮偶y jako takiej i ci臋偶ko nazwa膰 to nieodpowiedzialno艣ci膮. Ja gdyby nie plamienia, te偶 by nie specjalnie lata艂a w pierwszych tygodniach do lekarza bo po co? W 4tc lekarz i tak nie b臋dzie wyrokowa艂 co dalej z ci膮偶膮, bo statystyka poronie艅 na tym etapie jest nieub艂agana.
A skoro autorka chce sobie wylicza膰 termin z bety, to obstawiam 偶e albo nie wie kiedy mia艂a OM, albo ma nie regularne cykle. Ja wed艂ug OM mam ci膮偶e o miesi膮c starsz膮 co jest fizycznie nie mo偶liwe ;)

Ale generalnie uwa偶am, 偶e to jaki艣 trolling :)
Mam nadzieje, 偶e to trolling bo je艣li nie to przera偶a mnie stan wiedzy i ogarni臋cia co poniekt贸rych przysz艂ych mam. A ja jednak uwa偶am, 偶e do lekarza si臋 powinno i艣膰 ko艂o tego 6-7 tc, u mnie np wyskoczy艂 problem z ci艣nieniem, kt贸re uda艂o si臋 szybko ustabilizowa膰.

Madzia5676

Do艂膮czy艂(a)
30 Sierpie艅 2021
Post贸w
197
Cz臋艣膰 dziewczyny ja dzi艣 normalnie nerwicy dosta艂am wczoraj uzgodnili艣my z m臋偶em 偶e jedziemy rano na targ na zakupy doje偶d偶amy do targi a ten mi m贸wi 偶e on w samochodzie zostaje tak mi si臋 ci艣nienie podnios艂o 偶e wysiad艂am i wr贸ci艂am sobie na pieszo sama do domu

JoannaG.

Moderator
Do艂膮czy艂(a)
7 Czerwiec 2021
Post贸w
1 890
Cz臋艣膰 dziewczyny ja dzi艣 normalnie nerwicy dosta艂am wczoraj uzgodnili艣my z m臋偶em 偶e jedziemy rano na targ na zakupy doje偶d偶amy do targi a ten mi m贸wi 偶e on w samochodzie zostaje tak mi si臋 ci艣nienie podnios艂o 偶e wysiad艂am i wr贸ci艂am sobie na pieszo sama do domu
Nie pomyli艂a艣 sobie w膮tk贸w? 馃ぃ

reklama

Fado123

Do艂膮czy艂(a)
22 Stycze艅 2019
Post贸w
6 600

Dzi臋kuj臋 ! 馃槝馃槉
Nie ma wynik贸w, a poza tym wiek ci膮偶y liczy si臋 od ostatniej @ , do lekarza jednak warto sie wybra膰 kolo 6/7 tc , wtedy ju偶 z regu艂y cos wida膰, a i lekarz zleca wa偶ne badania , wi臋c bym tego nie bagatelizowa艂a, tak jak kolezanka pisala ,je艣li chcesz dosta膰 pieni膮dze, to od 10 tc musisz by膰 pod opiek膮 lekarza

Do g贸ry