reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie na covid w trakcie ciąży

Obecnie jestem miesiąc po drugiej dawce, na ciążowym liczniku dziś 23+0. Nie będę ukrywała, że po drugiej dawce przez niespełna dobę bardzo źle się czułam, miałam masę czarnych myśli wlasnie ze strachu. Mój synek rozwija się prawidłowo, a ja jestem spokojniejsza, bo tak jak któraś z Was napisala-szczepienie nie chroni w 100%,ale to co byłam w stanie zrobić dla siebie i synka zrobilam.
 
reklama
Hej, wczoraj zrobiłam test i wyszły mi słabe dwie kreski. Jest to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Termin pierwszego szczepienia na covid mam wyznaczony na 20.01. Wcześniej chorowałam i ciężko przeszłam.. Miałam odczekać 3 miesiące i się zaszczepić. A tutaj niespodzianka w postaci ciąży. Czy któraś z Was szczepiła się w I trymestrze.?
Moja lekarka szczepiła się w pierwszym trymestrze ciąży. W listopadzie urodziła i wszystko ok. Ponadto moja gin mowi, ze najnowsze zalecenia mowia, by szczepić się zgodnie z harmonogramem, niezależnie od trymestru.
Co sama bym zrobiła? Mimo wszystko zaczekała do drugiego trymestru.
 
Hej, wczoraj zrobiłam test i wyszły mi słabe dwie kreski. Jest to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Termin pierwszego szczepienia na covid mam wyznaczony na 20.01. Wcześniej chorowałam i ciężko przeszłam.. Miałam odczekać 3 miesiące i się zaszczepić. A tutaj niespodzianka w postaci ciąży. Czy któraś z Was szczepiła się w I trymestrze.?
I to w sumie dobry pomysł, sprawdź sobie poziom przeciwciał, myślę, że to pomoze Ci podjąć decyzję:)
 
Dzięki dziewczyny, chyba tak zrobię, zbadam przeciwciała. Ale sama nie wiem. Mąż bardzo to przeżywa. Naczytał się w internecie jak kobiety w ciąży źle przechodzą covid, nastraszył mnie. Słowa że jesteśmy nieodpowiedzialni, że pandemia to najgorszy czas na dziecko.. Powiem Wam że teraz ja przeżywam taki silny stres.. Nie śpię w nocy, żołądek mam ściśnięty i nie jestem w stanie jeść. I to nie są dolegliwości ciążowe. Mam starsze dziecko i chyba dlatego tak bardzo się boję. Chciałabym się jak najszybciej zaszczepić żeby móc powiedzieć że zrobiłam co się dało żeby zabezpieczyć siebie i rodzinę..
 
Dzięki dziewczyny, chyba tak zrobię, zbadam przeciwciała. Ale sama nie wiem. Mąż bardzo to przeżywa. Naczytał się w internecie jak kobiety w ciąży źle przechodzą covid, nastraszył mnie. Słowa że jesteśmy nieodpowiedzialni, że pandemia to najgorszy czas na dziecko.. Powiem Wam że teraz ja przeżywam taki silny stres.. Nie śpię w nocy, żołądek mam ściśnięty i nie jestem w stanie jeść. I to nie są dolegliwości ciążowe. Mam starsze dziecko i chyba dlatego tak bardzo się boję. Chciałabym się jak najszybciej zaszczepić żeby móc powiedzieć że zrobiłam co się dało żeby zabezpieczyć siebie i rodzinę..
Kochana odpuść bo zwariujesz 😉 pandemia jest, ale ciągłe myślenie o tym nie ma sensu bo to nic nie zmieni. Skonsultuj się z lekarzem prowadzącym ciążę, co on radzi i zaleca. Skup się na czymkolwiek innym, byle nie na covidzie. Tobie i dziecku potrzebny jest spokój. Zbadaj jak najszybciej przeciwdziała, mając wynik napewno będziesz spokojniejsza
 
Już czuje że wariuje. Zrobiłam dziś kolejny test i jest bardzo jasna kreska.. Czy nie powinna być już ciemna? Mija 17 dzień od owulacji.
 
Czy są dziewczyny które były w ciąży i się zaszczepiły?
Decyzja jest trudna, ale może podpowie ktoś kto zdecydował się na przyjęcie szczepionki.
 
reklama
Do góry