reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Martwiący wzrost Beta hcg

reklama
Wiedza bywa naszym przekleństwem z tymi przyrostami beta HCG. Moja znajoma, która ma 3 dzieci zapytała mnie co to jest beta HCG? Bo ona nigdy nie badała. To uświadomilo mi, że im więcej wiemy tym gorzej dla nas.
Wiele kobiet nie bada, a rodzą zdrowe dzieci, a ich przyrosty też mogłyby odbiegać od ogólnie przyjętej normy.
Moje przyrosty teraz też przyprawily mnie o załamanie, nie były idealne, płakałam i juz skreslilam te ciążę, a na USG pięknie bijące serduszko i wszystko jest na dobrej drodze.
Spróbuj odwrócić myśli, spróbuj się uspokoić, to ciężki czas. Bądź dzielna, wierzę, że będzie dobrze :)
W pierwszej ciąży 11 t temu nawet nie wiedziałam, że takie badanie istnieje 😉 W niedawnej poszłam tylko raz je oznaczyć i nie sprawdzałam przyrostów. Na spokojnie po 2 tyg poszłam do ginekologa i ujrzałam serduszko.
 
W pierwszej ciąży 11 t temu nawet nie wiedziałam, że takie badanie istnieje 😉 W niedawnej poszłam tylko raz je oznaczyć i nie sprawdzałam przyrostów. Na spokojnie po 2 tyg poszłam do ginekologa i ujrzałam serduszko.
Hmmm myślę, że nieświadomość faktycznie jest lepsza . Co ma być to i tak będzie. Chociaż przy niektórych chorobach badanie Beta hcg jest super ponieważ we wczesnej ciąży trzeba przyjmować np. Clexane .
 
Ratunku....
Czy któraś z Was miała takie dziwne przyrosty?

29.03 bhcg 79 ( 3 dni po @ )
01.04 bhcg 58
04.04 bhcg. 90
07.04. bhcg 114
8.04 bhcg 190
11.04 bhcg 430

Aktualnie leżę w szpitalu, biorę luteinę i badają mi HCG co dwa dni, czekają aż pokaze się coś na usg...
 
Ostatnia edycja:
Czy któraś z Was miała takie dziwne przyrosty?

29.03 bhcg 79
01.02 bhcg 58
04.04 bhcg. 90
07.04. bhcg 114
8.04 bhcg 190
11.04 bhcg 430
 
Czy któraś z Was miała takie dziwne przyrosty?

29.03 bhcg 79
01.02 bhcg 58
04.04 bhcg. 90
07.04. bhcg 114
8.04 bhcg 190
11.04 bhcg 430

Rozumiem, że tam w drugiej linijce chodziło o 1 kwietnia, nie luty?

Ale tak czy siak no cóż - wzrosty, spadki, w większości przyrosty po niżej normy. Nie będę Cię czarować, wygląda na pozamaciczną.
Miałam podobne, tylko wyższe wyniki - ale właśnie wzrosty, spadek, potem różne wzrosty no i było to CP. W moim przypadku leczone metoreksatem
 
Rozumiem, że tam w drugiej linijce chodziło o 1 kwietnia, nie luty?

Ale tak czy siak no cóż - wzrosty, spadki, w większości przyrosty po niżej normy. Nie będę Cię czarować, wygląda na pozamaciczną.
Miałam podobne, tylko wyższe wyniki - ale właśnie wzrosty, spadek, potem różne wzrosty no i było to CP. W moim przypadku leczone metoreksatem



Tak chodzi o kwiecień.


A przy jakiej HCG dali Tobie zastrzyk?
 
reklama
No to bardzo szybko zadziałali.. u mnie chyba na czekają do HCG 1500-1000 bo przy tym HCG podobno już coś powinno widać...nie wiem czy to dobrze,że tak czekają...
 
Do góry