reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Mnie piersi przestały boleć, ale mdłości mam. Bardzo się martwię. Te wyniki glukozy i TSH mnie zdołowany. Któraś z was miała glukozę na czczo 106. Jestem ciekawa jakie wyniki wyjdą mi po krzywej we wtorek. Dobrze że wzięłam tydzień urlopu, chociaż planowałam go spędzić na wyjściach z dzieciakami do kina, basen i łyżwy.
W środę wizyta i mam nadzieję że trochę odsapnę od złych wiadomości.
Tak, ja miałam 105 na czczo. Dieta nie pomogła, cukry dalej na czczo byly wysokie, więc już od czwartku mam insulinę.
 
Mnie piersi przestały boleć, ale mdłości mam. Bardzo się martwię. Te wyniki glukozy i TSH mnie zdołowany. Któraś z was miała glukozę na czczo 106. Jestem ciekawa jakie wyniki wyjdą mi po krzywej we wtorek. Dobrze że wzięłam tydzień urlopu, chociaż planowałam go spędzić na wyjściach z dzieciakami do kina, basen i łyżwy.
W środę wizyta i mam nadzieję że trochę odsapnę od złych wiadomości.
Ja przed ciążą miałam powyżej 100, lekarz rodzinny uważał, że to minimalne przekroczenia, kiedyś była granica 105, i jest dobrze, wymusiłam skierowanie do diabetologa, ten dał mi do dietetyka. Na czczo miałam mimo brania mety, W ciąży każdy kazał mi odtsawić metę, ja natmomiast ją brałam bo bałam się nagle odstawić, tym bardziej, że nie czułam się źle. Dzięki wskazówkom dietetyka udało mi się unormować na czczo, nie wiem jeszcze jak wygląda teraz po obciążeniu. A przed ciążą nie zdążyłam zbadać. Teraz jestem od jakiś 3 tyg bez leków i nadal mam poniżej 90, Systematyczne jedzenie co 2 godziny, niezbyt długi odstęp od kolacji do śńiadania, i co ważne zmieniłam pieczywo. Więcej owoców, ale tylko dlatego, że mam napad od samego początku na pomarańcze, jabłka, co w sumie za dużo to nie zdrowo w cukrzycy. Z warzywami dalej mam na bakier. Mięsa tak, ale bardziej drobiowe. Jakiegoś słodycza nie odmawiam sobie, nie ma co głupieć bo to na łeb padnie. ważne by się nie obżerać, ale z tym tpo akurat nie było problemu. muszę się pilnować bo czasem mam napady na coś..... i w domu nie mam nic co może źle wpłynąć na cukrzycowe problemy.
Zacznij już teraz od wprowadzenia zdrowych nawyków. I co ważne bardzo dużo wody, wody wody, mimo zaleceń dietetyka nie mogę się przemóc na wodę niegazowaną nawrt z dodatkiem owoców. Także dalej piję lekko gazowaną. Soli od lat nie używam, o co mamy częste niedomówienie z mężem.
 
EwelinaW dziękuję za pocieszenie. Totalnie mnie odcięło od słodyczy. Mama poczęstowała mnie ciastem WZetką i powiem Wam że musiałam iść zwymiotować, bo tak mi się niedobrze po niej zrobiło. Z piciem wody nie mam problemu, bo tylko ją piję. Może tylko za mało. Nie ciągnie mnie do słodkich napojów, soków itp.
Na razie nic nie przytyłam ale dopiero u mnie 8+6 i startuje z wysoką wagą 😟
 
Mnie piersi przestały boleć, ale mdłości mam. Bardzo się martwię. Te wyniki glukozy i TSH mnie zdołowany. Któraś z was miała glukozę na czczo 106. Jestem ciekawa jakie wyniki wyjdą mi po krzywej we wtorek. Dobrze że wzięłam tydzień urlopu, chociaż planowałam go spędzić na wyjściach z dzieciakami do kina, basen i łyżwy.
W środę wizyta i mam nadzieję że trochę odsapnę od złych wiadomości.
Kurka szczerze nie chodzi o strasznie,, bo tego nam naprawdę nie trzeba ale naprawdę nie masz opcji skonsultowania medycznie? Krzywą robisz wg wskazań lekarza czy sama?
Jedynie co mogę podpowiedzieć bo mam sprawdzone. Kolację jedz białkowo tłuszczową, u mnie ostatnio kurczak pod mozzarella. Dzięki temu zbiłam trochę cukier naczczo, z 88 na 84. Wiem że Twój inny, ale skoro czekasz na wizytę to zacznij działać chociaż tak może
 
EwelinaW dziękuję za pocieszenie. Totalnie mnie odcięło od słodyczy. Mama poczęstowała mnie ciastem WZetką i powiem Wam że musiałam iść zwymiotować, bo tak mi się niedobrze po niej zrobiło. Z piciem wody nie mam problemu, bo tylko ją piję. Może tylko za mało. Nie ciągnie mnie do słodkich napojów, soków itp.
Na razie nic nie przytyłam ale dopiero u mnie 8+6 i startuje z wysoką wagą 😟
Spokojnie u mnie mega wysokie BMI, więc Twoje napewno niższe, damy radę :)
 
Mnie piersi przestały boleć, ale mdłości mam. Bardzo się martwię. Te wyniki glukozy i TSH mnie zdołowany. Któraś z was miała glukozę na czczo 106. Jestem ciekawa jakie wyniki wyjdą mi po krzywej we wtorek. Dobrze że wzięłam tydzień urlopu, chociaż planowałam go spędzić na wyjściach z dzieciakami do kina, basen i łyżwy.
W środę wizyta i mam nadzieję że trochę odsapnę od złych wiadomości.

Ja mam orbitujące objawy. Czasem piersi bolą, czasem nie, czasem czuję się świetnie i nie mam mdłości, a czasem nie idzie wytrzymać. Do tego czasem tryskam energia, a czasem już wstaje zmęczona i jem śniadanie i kładę się z powrotem do łóżka. [emoji2370]
Ja mam cukrzycę ciążowa i zdarzają mi się przekroczenia, ale co 2 tygodnie chodzę do dietetyka i ogarniamy to. Wiadomo, uczę się jeszcze, ale idzie mi o wiele lepiej.
Jeśli masz wysoki cukier na czczo to zjedz późną, zbilansowana kolację (np pełnoziarnisty chleb z szynką z kurczaka i pomidorem [emoji3526]), rób nie więcej niż 8-10 godzin przerwy między kolacja a śniadaniem [emoji3526]
Moja dietetyk zaleca inaczej, nie jak u was w większości. Jem 3 zbilansowane posiłki dziennie i może do tego jakaś przekąskę, bo nie mogłam uregulować cukrów na czczo. Mi to pomogło. Mówiła że jedzenie 5-6 posiłków dziennie to stare zalecenia. Ale ja jestem w Niemczech i tutaj wiele zaleceń jest innych.
Próbuj co dla ciebie najlepsze [emoji3526]
Ja zrezygnowałam ze słodyczy całkowicie. Od początku ciąży zjadłam w Boże Narodzenie kawałek ciasta i wczoraj jednego żelka [emoji3] nie jem niczego z cukrem.
Staram się dużo warzyw ale przy mdlosciach ciężko. Będę walczyć jak mi przejdą.
Nie wymiotuje, ale ważę mniej niż przed ciąża 2 kg. Dziś 10+5.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie noc średnia, z rany po wkłuciu heparyny puszczała mi się krew

Ja też miałam pewne objawy czy ufać lekarzowi w sprawie leku który mi przepisał... Aczkolwiek, chyba lepiej ufać lekarzowi niż temu co pisze w internecie
Mi się też zdarza krew po zastrzyku. Przykładam i leciutko przyciskam gazik i za 2 minuty już nie krwawi. Tak się może zdarzyć. Ważne żeby krew do strzykawki się nie cofnęła [emoji3526]
 
Do góry