reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja widzialam dostawne ogromne, chyba do 4 lat ale za 1700 zł.
wystarczy zwykle drewniane z tzw. opcja tapczanika, ewentualnie we własnym zakresie dać belkę usztywniająca zamiast czwartego boku. Do tego trochę zmysłu technicznego, żeby złapać z ramą łóżka. My chyba tym razem tak będziemy mieli, bo zostało mi jeszcze łóżeczko szczebelkowe 120x60. Chyba, że jak dostawimy do łóżka, to okaże się, że jest strasznie zagracone w pokoju - wtedy kupię mniejsza dostawką.

Ja miałam dostawne 90x40 i używaliśmy długo, ale dzieci nie miały pomysłów, żeby skakać przez barierkę (nie musiały tego robic, bo bok w stronę naszego łóżka był zdjęty i po prostu przedzily na duże łóżko i stamtąd schodziły).
 
reklama
No mi wizualnie tez bardziej sie takie podobają drewniane, znalazlam z materacem na kolkach itd za ok 1000 wiec tez spoko, tyle ze w dostawce bardzo mi pasuje ze ten bok się podnosi „jedną ręką” i tylko na karmienie bym otwierała, czułabym się pewniej że ogólnie dziecko jest zamknięte w łozeczku
Ja będę szukać dostawki, ale chciałabym drewnianą. Sypialnia spora, więc są możliwości🙂
 
My juz kupilismy wozek junama diamond i kosz mojzesza z ahoj baby. Niedlugo jedziemy po fotelik, wstepnie mamy wybrany ale chcemy, zeby nam go przymierzyli i w razie czego dobrali inny odpowiedni. Na poczatek tez chcemy dostawke ale jeszcze nie wybralismy jaka, mamy dosc malo miejsca z boku lozka wiec mam nadzieje, ze w ogole jakas sie znajdzie
W sumie jakie jest wykorzystanie tego kosza Mojżesza, zastanawiam się kiedy go sie używa? Dziecko raczej w nim nie śpi w nocy?
 
Tez zamowilam juname ale fluo v2 :)
My juz kupilismy wozek junama diamond i kosz mojzesza z ahoj baby. Niedlugo jedziemy po fotelik, wstepnie mamy wybrany ale chcemy, zeby nam go przymierzyli i w razie czego dobrali inny odpowiedni. Na poczatek tez chcemy dostawke ale jeszcze nie wybralismy jaka, mamy dosc malo miejsca z boku lozka wiec mam nadzieje, ze w ogole jakas sie znajdzie
 
Miałam Klupś piccolo due, tam jest zdejmowany bok ale nie wyobrażam sobie z tym walczyć w nocy, używałam sporadycznie jak łóżeczko wyjeżdżało do innego pokoju z dzieckiem w środku. Są też takie z klasycznie opuszczanym bokiem i to zwykle 1 ręką da się podnieść i zablokować: https://allegro.pl/oferta/lozeczko-drewniane-dostawka-do-lozka-nowy-kolor-11896996138

Moi znajomi śpią na kanapie, więc żadnej dostawki nie mogliby do niej doczepić i korzystają z kosza Mojżesza do nocnych karmien a potem w ciągu dnia do trzymania w nim dziecka w pokoju w którym aktualnie przebywają. Ale jak bobas zaczyna się podciągać, to kosz już się nie nadaje
 
Miałam Klupś piccolo due, tam jest zdejmowany bok ale nie wyobrażam sobie z tym walczyć w nocy, używałam sporadycznie jak łóżeczko wyjeżdżało do innego pokoju z dzieckiem w środku. Są też takie z klasycznie opuszczanym bokiem i to zwykle 1 ręką da się podnieść i zablokować: https://allegro.pl/oferta/lozeczko-drewniane-dostawka-do-lozka-nowy-kolor-11896996138

Moi znajomi śpią na kanapie, więc żadnej dostawki nie mogliby do niej doczepić i korzystają z kosza Mojżesza do nocnych karmien a potem w ciągu dnia do trzymania w nim dziecka w pokoju w którym aktualnie przebywają. Ale jak bobas zaczyna się podciągać, to kosz już się nie nadaje
Niedawno czytałam gdzieś w necie, że dziecko wypadło z kosza i skończyło z ciężkimi obrażeniami w szpitalu. Rodzice mieli żal, że nikt ich nie ostrzegł, że nie powinni kosza stawiać na stole i że jest dla dzieci, które się nie podnoszą... Ale to Stany...
 
No właśnie tak mi się wydaje że przy tym chicco to jest latwiejsze w nocy Link do: Chicco Next2Me Forever Łóżeczko Dostawne Sand - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Ja mowie o takim opuszczaniu, ale pytanie czy drewniane nie jest zdrowsze i wygodniejsze dla dziecka…

Kosz mojzesza bardzo mi sie podoba wizualnie ale chyba do salonu kupię coś takiego:


Wlasnie na sen w ciagu dnia

Miałam Klupś piccolo due, tam jest zdejmowany bok ale nie wyobrażam sobie z tym walczyć w nocy, używałam sporadycznie jak łóżeczko wyjeżdżało do innego pokoju z dzieckiem w środku. Są też takie z klasycznie opuszczanym bokiem i to zwykle 1 ręką da się podnieść i zablokować: https://allegro.pl/oferta/lozeczko-drewniane-dostawka-do-lozka-nowy-kolor-11896996138

Moi znajomi śpią na kanapie, więc żadnej dostawki nie mogliby do niej doczepić i korzystają z kosza Mojżesza do nocnych karmien a potem w ciągu dnia do trzymania w nim dziecka w pokoju w którym aktualnie przebywają. Ale jak bobas zaczyna się podciągać, to kosz już się nie nadaje
 
Teraz na zaczynam myśleć o wyprawce. 😀 czy któraś z was rozważała wózek Kinderkraft XMoove? Ma dobrą cenę i fajnie wygląda, przynajmniej na reklamach 😀

A macie już upatrzone jakieś meble i akcesoria do pokoju dziecięcego ? Łóżeczko, komoda, przewijak, wanienka, itd.
Ja jak na razie chyba wstępnie wybralam dostawkę momi smart bed, ale jeszcze nie zamówiłam. Zależało mi na takim z kółkami.
Teraz kupuję ubranka i kocyki;) Kupiłam wózek cybex balios s lux 2w1, fotelik też mam. Mebelki typu łóżeczko, komoda, przewijak mam wybrane, ale jeszcze czekam aż pomaluję pokój dziecka. Myślę też nad dostawką a ta momi smart bed wygląda całkiem rozsądnie - muszę sobie o niej trochę poczytać:) Myślałam też o chicco baby hug 4w1, ale nie wiem czy to się sprawdzi a kosztuje sporo.
 
reklama
Do góry