reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to PCOS ?

No to tak rzeczywiście wszystko zmierza w kierunku diagnozy pcos. Też mam dużo podobnych pęcherzyków. 🤷🏻‍♀️ Tak jak wspomniałam, testy owulacyjny nie są wiarygodne przy pcos i nie ma co się nimi sugerować. Dobrze, że już przynajmniej wiesz, skąd mogą być takie cykle i możesz podjąć leczenie (objawowe i w kierunku przywrócenia prawidłowych owulacji). 😉
Pocieszam się że wiele kobiet pomimo pcos mają do dzieci, że nie jest to od razu przekreślone
 
reklama
Obraz USG :) no właśnie też mam trądzik na plecach i za to przybieram w cm w udach . U mnie glukoza insulina TSH, prolaktyna itd w normie. Tylko ten progesteron ..Zobacz załącznik 1479989
Obraz faktycznie wyglada na pco ale prog w 33dc poniżej jednego wskazuje wyłącznie na to, ze tuz za rogiem czai się nowy cykl, myśle, ze za 1-2 dni max zaczniesz krwawić, to jest absolutnie normalny poziom proga w tym momencie nieudanego cyklu i totalnie nie wskazuje na cykl bezowulacyjny. Żeby go stwierdzić musiałabyś zrobić monitoring kilka razy w cyklu żeby stwierdzić, ze pecherzyki nie rosną, natomiast proga robi się 7-8 dni po potencjalnej owulacji (występuje ona średnio około 14 dni przed końcem cyklu) i wtedy można powiedzieć ze owulacji nie było jeśli progesteron jest niski.
 
Obraz faktycznie wyglada na pco ale prog w 33dc poniżej jednego wskazuje wyłącznie na to, ze tuz za rogiem czai się nowy cykl, myśle, ze za 1-2 dni max zaczniesz krwawić, to jest absolutnie normalny poziom proga w tym momencie nieudanego cyklu i totalnie nie wskazuje na cykl bezowulacyjny. Żeby go stwierdzić musiałabyś zrobić monitoring kilka razy w cyklu żeby stwierdzić, ze pecherzyki nie rosną, natomiast proga robi się 7-8 dni po potencjalnej owulacji (występuje ona średnio około 14 dni przed końcem cyklu) i wtedy można powiedzieć ze owulacji nie było jeśli progesteron jest niski.
Problem w tym że w Niemczech nie chcą wykonywać monitoringu owulacji, uważają to za zbędne. Cykle mam bardzo nieregularne więc możliwe że i dostane za kilka dni miesiączkę. W tamtym miesiacu miałam 38 dyniowy cykl .
 
Problem w tym że w Niemczech nie chcą wykonywać monitoringu owulacji, uważają to za zbędne. Cykle mam bardzo nieregularne więc możliwe że i dostane za kilka dni miesiączkę. W tamtym miesiacu miałam 38 dyniowy cykl .
Progesteron osiąga swój szczyt w 6-8 dniu po owulacji i później jeśli nie dojdzie do zapłodnienia to sukcesywnie spada i „wywołuje” krwawienie miesięczne. Jeśli nie możesz wykonac monitoringu, nie sprawdzają Ci się testy (mi przy pcos tez się nie sprawdziły) to jedyne co możesz zrobić to cały cykl mierzyć tempkę, na jej podstawie zbadać proga w odpowiednim dniu, stad dowiesz się czy faktycznie masz cykle bezowulacyjne 🤷🏻‍♀️ Innej magicznej metody niestety nie ma.
 
Progesteron osiąga swój szczyt w 6-8 dniu po owulacji i później jeśli nie dojdzie do zapłodnienia to sukcesywnie spada i „wywołuje” krwawienie miesięczne. Jeśli nie możesz wykonac monitoringu, nie sprawdzają Ci się testy (mi Przy pcos tez się nie sprawdziły) to jedyne co możesz zrobić to cały cykl mierzyć tempkę, na jej podstawie zbadać proga w odpowiednim dniu, stad dowiesz się czy faktycznie masz cykle bezowulacyjne 🤷🏻‍♀️ Innej magicznej metody niestety nie ma.
W takim razie trzeba zakupić termometr 😁 i jak codziennie rano przed wstaniem mierzyć?:)
 
Ja diagnoza PCO na prawym jajniku w październiku. W listopadzie stymulacja aromkiem a obecnie 9tydzidn ciąży. Z prawego jajnika :) będzie dobrze głowa do góry !
 
reklama
Do góry