reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mozliwa kolka w 8 mcu??

Dołączył(a)
11 Kwiecień 2007
Postów
11
Drogie mamuśki. Może spotkałyście sie z takim przypadkiem i coś mi poradzicie. Moja 8 cmc córcia od kilku tygodni zachowuje sie tak jakby bolał ją brzuszek. Jak tylko kładę ją do lóżeczka podciąga kolanka do brzuszka, kurczowo trzyma sie swopjej bluzeczki i głośno stęka. Zawsze przy tym spoci sie cał,a. Myślałam że to po soczkach albo kaszce, wiec odstawiłam na jakiś czas ale dalej to samo. Wina zupek to raczej tez nie bo wczesniej było ok. jak je jadła. Dzieje sie tak nawet wtedy gdy zrobi kupkę lub odda gazy. Nie wiem już co mam robić, to trochę za długo trwa
 
reklama
Proponuję zrobić badania moczu. U mojej córeczki stan zapalny w układzie moczowym dawał takie objawy. Przy zapaleniu pęcherza boli brzuszek szczególnie przy jedzeniu. Dzięki temu mogliśmy szybko interweniować a w naszym przypadku pomogło to wykryć reflukx moczowy. Nauczona doświadczeniem uważam że ostrożności nigdy za wiele. Pozdrawiam
 
Drogie mamuśki. Może spotkałyście sie z takim przypadkiem i coś mi poradzicie. Moja 8 cmc córcia od kilku tygodni zachowuje sie tak jakby bolał ją brzuszek. Jak tylko kładę ją do lóżeczka podciąga kolanka do brzuszka, kurczowo trzyma sie swopjej bluzeczki i głośno stęka. Zawsze przy tym spoci sie cał,a. Myślałam że to po soczkach albo kaszce, wiec odstawiłam na jakiś czas ale dalej to samo. Wina zupek to raczej tez nie bo wczesniej było ok. jak je jadła. Dzieje sie tak nawet wtedy gdy zrobi kupkę lub odda gazy. Nie wiem już co mam robić, to trochę za długo trwa

Andzia ja mam to samo u mojego synka, od tygodnia jest niedozniesienia. Zachowuje się tak jak wtedy gdy miał kolki. Najpierw winą obarczałam ząbki, ale ząbki już wyszły na wierzch a synek nadal jest bardzo niespokojny. Też bardzo się martwię. Jeśli będziesz już wiedziała czym było spowodowane takie zachowanie córci napisz koniecznie !!!!!!
 
Dzisiaj byłam z Zuzą u pediatry i stwierdziła że jest to onanizm dziecięcy. Występuje nawet u niemowlaków, nie jest niebezpieczny czy uzależniający. Można w tym czasie zająć czyms dziecko, często pozwalać pozostaś bez pieluszki. Musimy jeszce zrobić badanie moczu na posiew żeby wykluczyć jakieś problemy z układem moczowym.
Na razie mam aplikować czopki Viburcol >homeopatyczny lek łagodzący stany niepokoju u dzieci (bez recepty)
agamal jak będe wiedziałą coś jeszcze to sie odezwę
pozdrawiam


trochę materiału na ten temat jest na Forum Ginekologiczne - onanizm niemowlęcy
 
Alergia to raczej nie jest bo nie wprowadzałam niczego nowego. Na wszelki wypadek odstawiłam soczki, kaszki owocowe, coś co mogłoby podrażniać żoładek na 2 tyg i efekt był ten sam. Pozatym zuzia mimo wszystko ma duży apetyt i zadnych innych dolegliwości typu biegunka ,zaparcia czy cos jeszcze
Poczekam jeszcze trochę i może wybiore sie z nią do neurologa jeśli nie będzie poprawy
 
reklama
Ja już chyba znam powód zachowania się mojego syna - ząbkowanie i do tego wszystkiego dołączyło lekkie zapalenie oskrzeli.
Najpierw był niespokojny na ząbki, natomiast ząbkowanie przyczyniło się do powstania infekcji dróg oddechowych.
Ale jest już lepiej, narazie walczymy z chorobą bez antybiotyków.
 
Do góry