reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Hej dziewczyny, trochę Was poczytałam. Przykro mi, że niektóre z Was mają takie tesciowe... Ja nie wiem co jest z tymi kobietami, serio... mam nadzieję, że ja taka nie będę:) Ja na swoja w sumie nie mam co narzekać, też ma swoje za uszami jak każdy, teściu też nie jest lepszy, ale ogólnie to fajni ludzie, zawsze pomoga, zaopiekują się synkiem i kochają go bardzo.
U mnie też jeszcze nikt nie wie o ciazy oprócz męża i dwóch przyjaciółek. Po prenatalnych rodzina się dowie :) fajne jest to że nikt kompletnie się nie domyśla i będą mega zaskoczeni.
Tylko problem jest taki że ja już mam brzuszek 🙈 słuchajcie ja taki brzuch jak teraz (a to jest 8tc) miałam w piątym miesiącu w pierwszej ciąży... serio. Moje mięśnie brzucha to dramat :D muszę luźno się ubierać.

Chyba Wam nie pisałam, w sobotę trochę krwawiłam, pojechałam na IP, miałam ogromne szczęście, że było pusto, bo ogólnie w tym szpitalu zawsze są tłumy i za każdym razem czekałam po 2h, a teraz szybciutko. Z dzidziusiem wszytko ok, serduszko biło, przyrasta dobrze, bo z OM miałam w sobotę 7+6, a z usg wychodziło 7+5 :) a krwawiłam z powodu krwiaka. Jutro mam wizytę więc zobaczymy. Mam trochę zjazd emocjonalny po tym, dwie ciąże poroniłam w 6 i 9tc i trochę się obawiam jak to będzie. Jeszcze bakterie wyszły mi w moczu, miała tak któraś z Was?
O matko to najadłaś się stresu. U mnie również w sobotę wizyta na SORze, również wszystko ok, ale w głowie układałam już scenariusz jak poradzić sobie z kolejną stratą...
Trzeba ten okres po prostu przeżyć, dla mnie przynajmniej ten 10. tydzień jest taki przełomowy, gdzie powoli zaczynam oddychać z ulgą. Wiadomo, do końca I trymestru będą czarne myśli, w sumie to do końca ciąży, ale i tak jest już lepiej. 😔
 
reklama
Hej,
dziewczyny zapewne nie jedna z Was już miała badania krwi. Powiedzcie mi proszę jak to wygląda przed, bo mam skierowanie na toksoplazmozę, różyczkę itp oraz na mocz i glukozę czy jednego dnia zrobię wszystko?
Kupiłam sobie glukozę cytrynową bo czytałam, że zwykłą mogę zwrócić :D
Długo trwają takie badania?
Czy mogę przed wypić szklankę wody?
Mam zawsze problem z pobraniem krwi co mnie mega stresuje bo przez to że mało piję krew jest gęsta i nie chce lecieć :/ i odwieczny problem "nie widzę żyły u Pani" później mam cała rękę fioletową z 2 tyg więc za jednym zamachem chciałabym zrobić wszystko uff
A masz za wysoka glukoza we krwi że już krzywa robisz ? Chyba że to twoje pierwsze badania i robisz glukoza ale z krwi na czczo 🙂
 
Hej dziewczyny 😊 a ja mam takie pytanko. Czy macie jakieś teczki lub segregatory na badania i wszystkie ważne dokumenty związane z prowadzeniem ciąży? Ja uwielbiam takie rzeczy, w których jest wszystko poukładane i w jednym miejscu 😄 zastanawia mnie czy jest sens kupować segregator z napisem "jestem w ciąży" czy ma on jakieś dodatkowe zakładki itp? Czy lepiej kupić zwykły segregator bo może to jedno i to samo a koszt mniejszy? 😃 Jak któraś z Was ma to proszę o opinie 🥰
Ja mam z pierwszej ciąży ten segregator od mamyginekolog. Ogólnie fajnie było mieć wszystko poukładane. Ale te koperty w środku to dość małe i wąskie, wkurzałam się wiecznie jak na wizycie chciałam schować te papiery spowrotem do środka. Większość informacji tam to takie rzeczy, które wiedziałam, więc dla mnie nieprzydatne. Brakowało mi miejsca na badania prenatalne. Miałam dużo kartek z każdej z 3 tych wizyt a tam tylko jedna mała kopertka.
 
Nie robiłam żadnych badań tak dostałam na skierowaniu :) Chyba nigdy nie robiłam glukozy :D jedynie kiedyś z palca mi pobierali
Kurcze, a masz możliwość dopytać lekarza, czy to na pewno już ma być ta krzywa? Bo normalnie, jeśli nie ma się wskazań (czyli właśnie wysokiej glukozy na czczo, cukrzycy czy coś), to obciążenie glukozą robi się dopiero koło 20 tygodnia. A też nie można robić sobie tego badania "tak o" co jakiś czas, bo obciąża organizm.
 
@Kotciara prośba o wpisanie wizyty na 22.08 :) idę przed urlopem sprawdzić czy moje dziecko i torbiel rosną zdrowo 🙈
Odnośnie nifty- nie trzeba skierowania? @Migdałkowa mówiłaś ze na harmony chyba trzeba, ale na nifty już nie, racja? A wiesz może w którym labo robią nifty?
Mój lekarz postawił na pappe, której w ogóle nie brałam pod uwagę i która jest dla mnie niewiarygodna i zastanawiam się, czy mimo wszystko nie zrobić jeszcze dodatkowo nieinwazyjnego 🙄
mi lekarz mowil ze jakbym robila nifty to wtedy mam nie robic tej pappy itd


Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty ✊
 
Hej dziewczyny, trochę Was poczytałam. Przykro mi, że niektóre z Was mają takie tesciowe... Ja nie wiem co jest z tymi kobietami, serio... mam nadzieję, że ja taka nie będę:) Ja na swoja w sumie nie mam co narzekać, też ma swoje za uszami jak każdy, teściu też nie jest lepszy, ale ogólnie to fajni ludzie, zawsze pomoga, zaopiekują się synkiem i kochają go bardzo.
U mnie też jeszcze nikt nie wie o ciazy oprócz męża i dwóch przyjaciółek. Po prenatalnych rodzina się dowie :) fajne jest to że nikt kompletnie się nie domyśla i będą mega zaskoczeni.
Tylko problem jest taki że ja już mam brzuszek 🙈 słuchajcie ja taki brzuch jak teraz (a to jest 8tc) miałam w piątym miesiącu w pierwszej ciąży... serio. Moje mięśnie brzucha to dramat :D muszę luźno się ubierać.

Chyba Wam nie pisałam, w sobotę trochę krwawiłam, pojechałam na IP, miałam ogromne szczęście, że było pusto, bo ogólnie w tym szpitalu zawsze są tłumy i za każdym razem czekałam po 2h, a teraz szybciutko. Z dzidziusiem wszytko ok, serduszko biło, przyrasta dobrze, bo z OM miałam w sobotę 7+6, a z usg wychodziło 7+5 :) a krwawiłam z powodu krwiaka. Jutro mam wizytę więc zobaczymy. Mam trochę zjazd emocjonalny po tym, dwie ciąże poroniłam w 6 i 9tc i trochę się obawiam jak to będzie. Jeszcze bakterie wyszły mi w moczu, miała tak któraś z Was?
może próbka była źle pobrana. Ja w ciąży miałam bardzo często infekcje. Robiłam posiew moczu i dostawałam leki.
 
Hej dziewczyny 😊 a ja mam takie pytanko. Czy macie jakieś teczki lub segregatory na badania i wszystkie ważne dokumenty związane z prowadzeniem ciąży? Ja uwielbiam takie rzeczy, w których jest wszystko poukładane i w jednym miejscu 😄 zastanawia mnie czy jest sens kupować segregator z napisem "jestem w ciąży" czy ma on jakieś dodatkowe zakładki itp? Czy lepiej kupić zwykły segregator bo może to jedno i to samo a koszt mniejszy? 😃 Jak któraś z Was ma to proszę o opinie 🥰
Ja mam taką teczkę z przegródkami i się sprawdza. Można na fiszkach zrobić podpisy i jak będę miała tego więcej to tak zrobię. Trzymam tu biezace rzeczy, te starsze wpinam do segregatora i są w domu.
20230808_083116.jpg 20230808_083137.jpg 20230808_083146.jpg
 
Kurcze, a masz możliwość dopytać lekarza, czy to na pewno już ma być ta krzywa? Bo normalnie, jeśli nie ma się wskazań (czyli właśnie wysokiej glukozy na czczo, cukrzycy czy coś), to obciążenie glukozą robi się dopiero koło 20 tygodnia. A też nie można robić sobie tego badania "tak o" co jakiś czas, bo obciąża organizm.
o widzisz :) zapytam może po prostu za szybko mi przepisała wszystkie badania :) dziękuję za info
 
reklama
Ja mam z pierwszej ciąży ten segregator od mamyginekolog. Ogólnie fajnie było mieć wszystko poukładane. Ale te koperty w środku to dość małe i wąskie, wkurzałam się wiecznie jak na wizycie chciałam schować te papiery spowrotem do środka. Większość informacji tam to takie rzeczy, które wiedziałam, więc dla mnie nieprzydatne. Brakowało mi miejsca na badania prenatalne. Miałam dużo kartek z każdej z 3 tych wizyt a tam tylko jedna mała kopertka.
O dzięki za opinie, bo trochę mnie korciło żeby zamówić 🙂
 
Do góry