reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Ale masz dobrze! Bratowa nadal Cię tak dobrze karmi? 🤣
Taaak ale dziś leci do Polski na jakiś koncert i niestety skończą się dla mnie takie pyszne zdrowe śniadanka🤣🙈 ona i mój brat nauczeni są takiego jedzenia bo jest piłkarzem więc musi dobrze i zdrowo jeść a ja to bułeczke z pomidorkiem i cebulką najchętniej bym ciągle jadła🤣
 
Ja dziś mam 10+2 i czuję się podobnie ja Ty😊 ja mam 16 prenatalne i też już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć co tam u mojego bobika❤️póki co jeszcze jestem we Włoszech i tutaj czas inaczej płynie😊 pozdrawiam ze słonecznej Genui
Ależ tam cudnie😍😍 korzystaj korzystaj ile tylko możesz🥰 w Polsce pogoda listopadowa się zrobiła xD 16 już niebawem, 8 dni szybko zleci😊 ja mam 17 wizytę i też przebieram nogami 😀
 
Ależ tam cudnie😍😍 korzystaj korzystaj ile tylko możesz🥰 w Polsce pogoda listopadowa się zrobiła xD 16 już niebawem, 8 dni szybko zleci😊 ja mam 17 wizytę i też przebieram nogami 😀
No ta pogoda w Polsce to jakieś nieporozumienie🤦‍♂️no ale poki co ja korzystam ze słonka i odpoczywam ile się da a ze wszyscy skaczą tu nade mną to tym bardziej jest mi tu idealnie😁
 
Taaak ale dziś leci do Polski na jakiś koncert i niestety skończą się dla mnie takie pyszne zdrowe śniadanka🤣🙈 ona i mój brat nauczeni są takiego jedzenia bo jest piłkarzem więc musi dobrze i zdrowo jeść a ja to bułeczke z pomidorkiem i cebulką najchętniej bym ciągle jadła🤣
Mój mąż mówi, że jestem takim cebulakiem.. też wystarczyłyby mi do szczęścia kanapki z pomidorem i cebulą 🤣
 
Ja dziś mam 10+2 i czuję się podobnie ja Ty😊 ja mam 16 prenatalne i też już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć co tam u mojego bobika❤️póki co jeszcze jestem we Włoszech i tutaj czas inaczej płynie😊 pozdrawiam ze słonecznej Genui🥰
Dziewczyny nie kraczcie, że się dobrze czujecie 😂 U mnie dzisiaj 10+3, a w niedziele i wczoraj do południa zachwycałam się i chwaliłam mężowi jak to dobrze się czuję, głowa nie boli, mdłości mniejsze, żyć nie umierać! Wieczorem to wszystko odwołałam jak dwa razy poleciał paw, a ja wylądowałam w łóżku 🙈 Ahh te nasze objawy są nieprzewidywalne 😜
 
Właśnie też mam takie rozkminy, ja jeszcze mam parcie na pęcherz i myślę czy to nie od tego.
Myślisz że to od infekcji? W ciąży ogólnie siusia się więcej ale też juz mam wątpliwości.
Przyszły dzisiejsze wyniki z laboratorium, robiłam tam zawsze badania, chociaz ostatnio 3lata temu. Ani słowa o bakteriach. Ani że są ani że ich nie ma. I teraz czy nie ma więc nie analizują ile ich nie ma czy nie analizują bo nie 🤣 zwariować idzie...

Mam bardzo rodzinnego lekarza rodzinnego- to mój tata. Mówi że jak nie piecze przy sikaniu i nie sikam co chwilę to pewnie próbka i się nie przejmować. Widać że to mężczyzna i nigdy nie był w ciąży...
 
Mój mąż mówi, że jestem takim cebulakiem.. też wystarczyłyby mi do szczęścia kanapki z pomidorem i cebulą 🤣
Mój mąż nie znosi cebuli ale teraz odkąd jestem w ciąży nawet powieka mu nie drgnie jak widzi, że sobie robię baaa nawet sam chodzi i mi ją tutaj kupuje jak widzi, że man już ochotę na normalne jedzonko a nie tylko orzechy, musy, chia i inne pierdoły🤣🤣🤣
 
reklama
A czy robicie ten test HARMONY bo macie jakieś wskazania? Choroby w rodzinie czy wiek powyżej 35 lat ? Czy po prostu dlatego ze jest lepszy niż test Pappa?
Harmony (czy Nifty) to zupełnie inny test niż Pappa. Pappa to badanie USG (badana jest szczególnie przezierność fałdu karkowego i kość nosowa) i badanie krwi białka Pappa. Natomiast Harmony czy Nifty to badanie krwi DNA dziecka. Po 10 tc we krwi matki jest już obecne DNA płodu. Zarówno Pappa jak i Harmony (czy Nifty) pokazują ewentualność wystąpienia wad genetycznych, tylko Pappa jest mniej precyzyjna (zupełnie inna technologia) i tak naprawdę nie bada materiału płodu (tak jak Harmony czy Nifty). Najlepiej jest zrobić oba badania, bo wtedy jest pełen obraz jeśli coś wyjdzie nie tak. Jeśli oba testy wyjdą źle, to wtedy robiona jest amniopunkcja lub biopsja gdzie pobiera się materiał genetyczny bezpośrednio od płodu i to badanie sprawdza się na 100%. Niej mniej amnio czy biopsja mają 1% zagrożenia poronieniem, dlatego najlepiej jest zrobić jak najwiecej tych badań nieinwazyjnych (które nie wpływają na dziecko) zanim trzeba zrobić to najtrudniejsze.
Jeśli chodzi o predyspozycje, to wiadomo, że choroby w rodzinie i wiek są bardziej obciążające i ryzyko wad płodu jest większe. Nie mniej w zdrowej rodzinie, młoda dziewczyna również może urodzić dziecko z wadami genetycznymi. To tylko natura 🤷🏼‍♀️
 
Do góry