reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Dziewczyny, zauważyłam, że część z Was ma bardzo często wizyty... nawet w odstępach kilkudniowych. Dlaczego tak?

Myślałam, że jak wszystko jest ok, to wizyta potwierdzająca, potem kontrolna, prenatalne, połówkowe i z górki.. ;P
ja mam raz w miesiącu ale dziś poszłam bo mnie coś kuje w szyjce :) plus mam prenatalne 29.08
 
reklama
Farbujecie wlosy w ciazy ? Zastanawiam się nad farbowaniem. Miałam ciemny brąz, nie farbowałam już dlugo, zrobił mi się jakiś rudy z tego...
Ja mam właśnie zaplanowane pierwsze farbowanie w ten weekend 👀 Dwóch lekarzy dało mi zgodę, więc spróbuję. Planuję siedzieć w maseczce, żeby nie wdychać tego smrodku. Nie mogę już patrzeć na mój odrost 😵‍💫 Wam też tak szybko rosną włosy w ciąży?
 
Eh i chwycil mnie bol w ppdbrzuchu. Po prawej strony. Blisko kosci udowej. Az musze tetaz lezec bo boli tylko jak sstoje lub sie ruszam. Mam nadzieje ze szybko minie. Az sie boje.
 
Dziewczyny, zauważyłam, że część z Was ma bardzo często wizyty... nawet w odstępach kilkudniowych. Dlaczego tak?

Myślałam, że jak wszystko jest ok, to wizyta potwierdzająca, potem kontrolna, prenatalne, połówkowe i z górki.. ;P
Ja po pierwszej wozycie kolejna mialam miec za miesiac. Gdyby nie plamienie to bym nie szla szybciej do gina
 
Farbujecie wlosy w ciazy ? Zastanawiam się nad farbowaniem. Miałam ciemny brąz, nie farbowałam już dlugo, zrobił mi się jakiś rudy z tego...
Ja farbowałam w poprzedniej całej i w tej tez farbuje :) nie wiem czemu tak jest ale jak farbuje włosy w ciąży to w ogóle mi nie brudzi skory głowy (farbuje na czarno) a normalnie mam czarny lep przez kilka dni po farbowaniu..
 
Dziewczyny a macie taki bialy śluz czasem ? Czytałam, że to niby nic się nie dzieje jak się pojawia ale to przez całą ciążę może występować? 🤔
 
Dziewczyny, zauważyłam, że część z Was ma bardzo często wizyty... nawet w odstępach kilkudniowych. Dlaczego tak?

Myślałam, że jak wszystko jest ok, to wizyta potwierdzająca, potem kontrolna, prenatalne, połówkowe i z górki.. ;P
Nie mogę odpowiadać za innych, ale odpowiem o sobie. Ja po prostu chcę mieć rękę na pulsie i wiedzieć, że wszystko jest w porządku. Moją pierwszą ciążę straciłam w 11 tygodniu. Miałam wtedy jedno USG w 5 tc (potwierdzające), na którym był pęcherzyk ciążowy i żółtkowy. Potem kolejne USG miało być w 11 tc potwierdzające, że wszystko jest ok, następnie prenatalne. Niestety 2 dni przed USG silny ból i krwotok. Nie wiadomo dlaczego tak się stało, w tamtej ciąży nie miałam żadnych badań poza pojedyncza glukoza i jednym badaniem beta hcg i wirusowymi. Następnie poroniłam jeszcze 2 ciąże w 5 tc. Aktualnie jestem w mojej 4 ciąży. To ile razy różni lekarze szukający powodów takiego stanu rzeczy rozkładali ręce, to aż nie chce mi się wspominać. Każdy mówił: „szkoda że nie badała się Pani częściej, coś więcej byśmy dzisiaj wiedzieli”. Przeszłam oczywiście pogłębioną diagnostykę (mutacje związane z krzepliwością, trombofilie, kariotypy itd). Nawet znaleziono u mnie Endometriozę w 1 stadium. Dla mnie fakt, że chodzę na wizyty co 7-8 dni ma dwie główne przyczyny. Pierwsza: śpię spokojniej. Druga: jakby coś nie daj się stało, to przynajmniej będę mieć jakieś odpowiedzi. Nie jest to tania „impreza”, bo za konsultację z USG zostawiam 560 zł, ale jest to zdecydowanie warte mojego spokoju 🙂
 
Ja farbowałam w poprzedniej całej i w tej tez farbuje :) nie wiem czemu tak jest ale jak farbuje włosy w ciąży to w ogóle mi nie brudzi skory głowy (farbuje na czarno) a normalnie mam czarny lep przez kilka dni po farbowaniu..
Hormony ciążowe wytwarzają znaczne ilości sebum. Oznacza to, że w ciąży skóra jest bardziej tłusta. Tłuszcz chroni skórę przed zabarwieniami farby, ale też przed przenikaniem toksycznych substancji z farby. Ja zawsze przed farbowaniem nie myję specjalnie włosów przez kilka dni, tak żeby były przetłuszczone. Moja skóra głowy reaguje wtedy na farbę znacznie lepiej 🙂
 
reklama
Farbujecie wlosy w ciazy ? Zastanawiam się nad farbowaniem. Miałam ciemny brąz, nie farbowałam już dlugo, zrobił mi się jakiś rudy z tego...
Mam właśnie wizytę na koniec sierpnia i dylemat czy iść 🙈 Farbuje na blond i odrost już widać. Czytalam, że teraz te farby nie są aż tak szkodliwe więc chyba pójdę.
 
Do góry