reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

reklama
I to jest opieka medyczna NFZ a dziś się Ministerstwo Zdrowia chwaliło że tak bardzo udało im się skrócić czas oczekiwania. Masakra… warto szukać w takich nieoczywistych miejscach. Czasem kliniki leczenia niepłodności maja umowę z NFZ i tez robią prenatalne na fundusz
Może i udało się im. U nas minister zdrowia - ekonomista. Zamknął większość porodówek w rejonach, zamyka szpitale, planuje zostawić w kilku dużych miastach. Ludzie z całego kraju jadą do genetyków do stolicy, raczej nie dużo ich jest. Zawsze można dostać się prywatnie.
 
Może i udało się im. U nas minister zdrowia - ekonomista. Zamknął większość porodówek w rejonach, zamyka szpitale, planuje zostawić w kilku dużych miastach. Ludzie z całego kraju jadą do genetyków do stolicy, raczej nie dużo ich jest. Zawsze można dostać się prywatnie.
Nie po to Nam odciągają z wypłaty grube pieniądze, żebyśmy jeszcze za coś co Nam się należy płaciły prywatnie. Chyba, że z FV na NFZ 😡
 
Dzisiaj wkoncu moja wizyta, dzisiaj 7+3 według OM, zobaczymy co lekarz wymierzy. Bardzo się stresuje czy wszystko będzie dobrze a dopiero termin mam na 18:30 cały dzień czekania. Ogólnie jakichś objawów specjalnych nie mam, trochę mnie mdli ale bardzo rzadko, spać mi się chce, zauważyłam że się szybciej mecze i czasem mnie bolą piersi ale w pierwszej ciąży miałam podobnie, gdyby nie brak miesiączki i potem brzuch to bym nie powiedziała że jestem w ciazy.

Mam tylko nadzieję że wszystko będzie dobrze. I w maju przywitamy zdrowe dzieciatko
 
Lekarka mi kazała brać duphaston do 12 tygodnia (na wszelki wypadek). Wczoraj po pierwszej tabletce miałam wieczorem mdłości. Może jest obcja brać po jednej tabletce w dzień? Albo odstawić, skoro wynik progesteronu był w normie.
 
Lekarka mi kazała brać duphaston do 12 tygodnia (na wszelki wypadek). Wczoraj po pierwszej tabletce miałam wieczorem mdłości. Może jest obcja brać po jednej tabletce w dzień? Albo odstawić, skoro wynik progesteronu był w normie.
Duphaston to progesteron, który właśnie wywołuje mdłości, ja go biorę, czuję się pewniejsza 🙂 brałam 3x1, teraz 2x1, i za 10 dni mam skończyć to tak akurat do 12 tyg 😊
 
Dziewczyny, które miały prenatalne w poprzednich ciążach - czy lekarz wykonujący usg dawał wam jakieś wstępne informacje jak dzieciątko, czy po prostu czeka się na wynik usg+pappa w postaci prawdopodobienstwa i koniec? Jak to właściwie wygląda? Nie wiem jak dam radę z tą niepewnością, bo na wynik czeka się ok. Tygodnia 🤔
 
reklama
Dziewczyny, które miały prenatalne w poprzednich ciążach - czy lekarz wykonujący usg dawał wam jakieś wstępne informacje jak dzieciątko, czy po prostu czeka się na wynik usg+pappa w postaci prawdopodobienstwa i koniec? Jak to właściwie wygląda? Nie wiem jak dam radę z tą niepewnością, bo na wynik czeka się ok. Tygodnia 🤔
Tak. Lekarz omawiał ze mna wszystko na bieżąco
 
Do góry