reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brzuch i pępek ciążowy

Dołączył(a)
22 Marzec 2024
Postów
2
Okej, więc wiem, że nie ma określonego momentu na to kiedy pojawi się brzuch ciążowy, jak będzie wyglądał itd. wiem, że każda ciąża jest inna, każde ciało jest inne, ale mam 2 pytania i nie mam nic do roboty, więc się spytam. Jestem teraz w 20 tygodniu i wydaje mi się, że ten prawdziwy brzuch ciążowy zaczął się uwidaczniać w 16 tygodniu wcześniej był po prostu wzdęty. Pępek ciążowy dalej się nie pojawił, więc nie wiem może pozostanę do ojca ciąży z moim normalnym. Pytania moje to jaki miałyście brzuch w 20 tygodniu lub chwilę przed lub chwilę po? I czy miałyście pępek ciążowy i jeśli tak to w którym tygodniu się on pojawił?
20240322_005606.jpg

Wiem, że słabo widać ten brzuch, ale nie udało mi się zrobić teraz lepszego zdjęcia ;((
 
Ostatnia edycja:
reklama
Okej, więc wiem, że nie ma określonego momentu na to kiedy pojawi się brzuch ciążowy, jak będzie wyglądał itd. wiem, że każda ciąża jest inna, każde ciało jest inne, ale mam 2 pytania i nie mam nic do roboty, więc się spytam. Jestem teraz w 20 tygodniu i wydaje mi się, że ten prawdziwy brzuch ciążowy zaczął się uwidaczniać w 16 tygodniu wcześniej był po prostu wzdęty. Pępek ciążowy dalej się nie pojawił, więc nie wiem może pozostanę do ojca ciąży z moim normalnym. Pytania moje to jaki miałyście brzuch w 20 tygodniu lub chwilę przed lub chwilę po? I czy miałyście pępek ciążowy i jeśli tak to w którym tygodniu się on pojawił?Zobacz załącznik 1621170
Wiem, że słabo widać ten brzuch, ale nie udało mi się zrobić teraz lepszego zdjęcia ;((
Co to znaczy „pępek ciążowy”? Chodzi ci o to jak mają niektóre wypukły pępek?
Ja osobiście takiego nie miałam.
 
Wielkość brzucha to sprawa bardzo indywidualna. Zależy od Twojej anatomii, wielkości dziecka. U mnie zaczęło być coś widać ok 3 miesiąca. 5-6 miałam już całkiem duzy, a pod koniec jak kula. Ale ja mam 150, więc nie miało się to gdzie rozłożyć 🙃
Jeżeli chodzi o wystający pępek to miałam go dosłownie pod sam koniec. Wcześniej wyglądał normalnie.
 
Okej, więc wiem, że nie ma określonego momentu na to kiedy pojawi się brzuch ciążowy, jak będzie wyglądał itd. wiem, że każda ciąża jest inna, każde ciało jest inne, ale mam 2 pytania i nie mam nic do roboty, więc się spytam. Jestem teraz w 20 tygodniu i wydaje mi się, że ten prawdziwy brzuch ciążowy zaczął się uwidaczniać w 16 tygodniu wcześniej był po prostu wzdęty. Pępek ciążowy dalej się nie pojawił, więc nie wiem może pozostanę do ojca ciąży z moim normalnym. Pytania moje to jaki miałyście brzuch w 20 tygodniu lub chwilę przed lub chwilę po? I czy miałyście pępek ciążowy i jeśli tak to w którym tygodniu się on pojawił?Zobacz załącznik 1621170
Wiem, że słabo widać ten brzuch, ale nie udało mi się zrobić teraz lepszego zdjęcia ;((
W obydwu ciążach miałam normalny pępek. W tej ciąży w 20 tygodniu miałam płaski brzuch. Teraz 25+ tc i nadal nie jest duży, chodzę ciągle w tych samych ubraniach, jedynie jeansy do pracy kupiłam ciążowe, bo mnie uwierało jak siedziałam. To bardzo indywidualna kwestia :) W pierwszej ciąży miałam większy brzuch.
 
Ja miałam brzuch średni (zaczął być widoczny przez ubranie jakoś w 5 miesiącu), a pod koniec duży. A pępek mi się nie zrobił wypukły tylko się spłaszczył.
 
reklama
W 20 tyg ciąży nie miałam jeszcze uwidocznionego brzucha, pępek też się nie zmienił nawet do dziś (35 tydzień ciąży)
 
Do góry