reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy butla na noc to dobry pomysl?

niuniamilan

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2008
Postów
124
Miasto
londyn
Karmie dziecko piersia juz prawie 4 miesiace,ale ostatnio zauwazylam ze maly nie najada sie tak jak powinien i czasem je dwie piersi i chce jeszcze,w nocy chchialabym nie klasc go glodnego spac i dac mu dobra butelke ok150 ml mleka modyfikowanego a jak obudzi sie to dawac mu cycusia,Czy to dobry pomysl?Czy ktoras z Was tak robila i czy karmienie mieszane jest dobra rzecza?:happy2:
Nastepna rzecz to taka ze chcialam dac maluszkowi bebilon jakby co tylko dac mu najpierw poczatkowe,przeciez onojest do 4 miesiaca czy odrazu dac to nastepne?:dry:
 
reklama
Myślę,że powinnaś spróbowac nakarmić maluszka na noc.Zobacz,jesli prześpi Ci całaa noc to znaczy,że wczesniej budził się z głodu...Zacznij jednak od mleka początkowego.Ja mimo,ze karmiłam dziecko butelka ,mleko następne zaczełam podawac dopiero po 5 miesiacu(tak mi zalecił lekarz)...Powodzenia
 
ja dokarmiałam syna od urodzenia bo miałam za mało pokarmu swojego
możesz tak zrobić ale najpierw daj mu pierś nawet dwie jak będzie chał jeżeli nadal będzie głodny daj mu butelkę nie odwrotnie na początku dodawaj do mieszanki swoje mleko odciągnięte żeby sie przyzwyczaił do nowego smaku z czasem zwiekszaj ilośc mleka modyfikowanego aż do takich miarek jak zadecydujesz
jezeli będziesz dawac mu sama butelkę z czasem laktacja osłabnie
możesz dac mu jeszcze 1 tym bardziej ze będziesz go tylko dokarmiać a to mleczko jest łagodniejsze
 
Pewnie - a już niedługo (za miesiąc-dwa) możesz pomyśleć o wprowadzeniu kaszki ryżowej z mlekiem - to może jeszcze lepszy mieć skutek

Pzdro

Agnieszka
 
Mój synuś zasypia przy cycu (niestety:baffled:) i jak mu raz dałam na wieczór butlę, to się najadł, a potem buszował przeszło godzinę i jak wreszcie chciał zasnąć, to był problem, bo nie był głodny, a chciał ssać, po prostu masakra, wojowałam z nim do północy ( normalnie zasypia 21-22), a i tak obudził się o normalnej porze w nocy. Teraz butlę daję mu rano, bo mam wtedy mniej czasu i jest OK.
 
Dalam malemu 2 razy wiecorem na noc butle i po raz w dzien ale jak chce dac cyca to bardzo malo leci,czy to mozliwe zeby pokarm tak szybko zanikal?
 
wiesz .. to wlasciwie zalezy od tego czy chcesz karmic piersia i jak dlugo.. bo z wprowadzeniem butli wiaze sie pewne ryzyko, ze dziecko nie bedzie po pewnym czasie chcialo ssac piersi bo z butelki latwiej i szybciej leci, nie ma reguly na zanik pokarmu, u kazdego przebiega to inaczej, to tez zalezy od Twojej diety, ile czasu przeznaczasz na odpoczynek..i przede wszystkim nastawienia.. jednak jesli chcesz karmic kilka razy w ciagu dnia piersia to piersi sie powinny "wyregulowac", no ale.. to tez pierwszy krok zeby zakonczyc karmienie piersia, jak zauwazysz ze jednak butelka latwiej, mniej problemu.. wszystko zalezy od Twojego podejscia.. jak bedziesz chciala miec pokarm to bedziesz miala, nie to nie, tym bardziej ze jak teraz mowisz ze "malo leci" to jestes szczegolnie narazona ze synek sam z Ciebie zrezygnuje :/ wiesz.. musisz miec bardzo bogata diete- co na pewno wiesz... duzo zupy rybnej, gotowanych rybek, rosol, gotowane miasko, warzywka, owoce, ale przede wszystkim mieso i ryby.. ja zawsze sie ratuje zupa rybna i ryba albo rosolem i gotowanym miesem jak tylko mam mleczny kryzys.. i pozniej chodze az z obolalymi piersiami- a karmie juz 8 miesiac :) dodam ze z poczatku tez dokarmialam sztucznym bo mi wszyscy naokolo wmawiali ze mam za malo pokarmu itd.. az trafilam na nasza pediatre ktora kazala mi odstawic modyfikowane, ale karmic mialam przy kazdym karminiu zmieniajac piers, i ciezko bylo kilka tygodni ale sie ustabilizowalo :) pozdrawiam
 
Dalam malemu 2 razy wiecorem na noc butle i po raz w dzien ale jak chce dac cyca to bardzo malo leci,czy to mozliwe zeby pokarm tak szybko zanikal?
Mozliwe,p kazdy organizm jest inny i moze twoj jeszcze sobie nie wyregulowal laktacji ,stad te problemy.Moim zdaniem powinnas sie przemeczyc i odstawic to modyfikowane mleko.Ja tez popelnilam taki blad i pokarm zanikl mi bardzo szybko,wlasciwie z dnia na dzien a mialam zwyczajny kryzys laktacyjny i rzeczywiscie moj organizm mial mniej mleka.Powinnam to wyregulowac a raczej popracowac nad laktacja a ja dalam butle,bo myslalam ze moj synek niedojada.
 
reklama
niuniamilan radzę i zrobić tak jak pisałam jeżeli naprawdę chcesz dziecku podawac butelkę najpierw dawaj pierś bo za tydzień dwa pokarmu wcale nie będziesz miała produkcja mleka dostosowuje sie do potrzeb podaż czyni popyt jeżeli mniej wyssysa z piersi to mniej sie tego mleka produkuje mniej sie będzie produkowało coraz mniej i mniej chętnie będzie ssał i tak w kółko niestety tak to działa a jezeli masz pokarm to karm jak najdłużej nie ma nic lepszego
 
Do góry