reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

termin to ja mam na 31 grudnia dopiero ... mialam robione ktg i wszytko z dzidzia wporzadku i nastepne mam za 3 dni czyli w ta sobote 13.12.2008 wlasnie mi mowia ze wszystko jest ok ale jak slysze jaki inni maja czeste badania i tych co ja wogole nie mialam to zaczynam sie martwic ze sobie olewaja mnie:crazy:
ja jestem dopiero w 37 tygodniu i moze dlatego czuje sie extra ostatnio chcialam sie pospieszyc na autobus i sobie troche pobieglam no i tak mnie brzuch rozbolal ze szok :baffled: pewnie nadciagnelam jakis miesien ale juz jest ok doszlam do siebie po 2 dniach i nadal wszytko sama robie...
juz nie moge sie doczekac na dzidziusia przynajmniej bede miiala sie czyms zajac bo maz cale dnie w pracy a ja sama jak palec siedze... szkoda gadac
buziaki

nic sie niemartw napewno wszysto dobrze a z tymi badaniami to tak jak Ci pisalam jesli wszystko dobrze to nic nie trzeba robic
teraz odpoczywaj i spij po pozniej juz mozesz o tym zapomniec:-)
31 grudzien....ladny prezent na nowy rok..
buziaki
 
reklama
zoe a jakie ty dodatki bierzesz na dziecko i jak sie o nie ubiegalas jestem ciekawaa jak to sie zalatwia we wloszech
 
zoe a jakie ty dodatki bierzesz na dziecko i jak sie o nie ubiegalas jestem ciekawaa jak to sie zalatwia we wloszech

ja mialam tylko urlop macierzynski. Teraz nic mi sie nienalezy bo jak pracowalam to mialam kontrakt jako aprendista i teraz nawet na bezrobotny niemoge pojsc:wściekła/y:
niewiem jak tam u Ciebie ale mysle ze w calej italii tak samo!!!
choc ostatnio cos mialo niby sie zmienic
ale tak sie wkurzylam bo kurcze pracujesz tyle u nich , placisz podatki a potem jak ci sie dziecko urodzi to nic niedadza
to juz w Polsce daja to becikowe tu nic:no::baffled:
 
ja mialam tylko urlop macierzynski. Teraz nic mi sie nienalezy bo jak pracowalam to mialam kontrakt jako aprendista i teraz nawet na bezrobotny niemoge pojsc:wściekła/y:
niewiem jak tam u Ciebie ale mysle ze w calej italii tak samo!!!
choc ostatnio cos mialo niby sie zmienic
ale tak sie wkurzylam bo kurcze pracujesz tyle u nich , placisz podatki a potem jak ci sie dziecko urodzi to nic niedadza
to juz w Polsce daja to becikowe tu nic:no::baffled:
z tego co moj maz sie dowiadywal jest jakas nowa ustawa wchodzi od lutego i dostaje sie 500 euro na dziecko, moj maz z pracy bedzie co miesiac okolo 150 euro bral na mnie i dziecko (razem) no i jesli twoj maz nie przekroczy okolo 1500 euro pensji mozesz sie ubiegac o jednorazowe 2500 euro jak wroci moj maz od lekarza to dam ci znac na gg co i jak dokladnie sie zalatwia... z tego co wiem dowiedzial sie wszytkiegoz comuny najlepiej bedzie jak sie tam przejdziesz i dowiesz sie co i jak...
ten dodatek 2500 euro przysluguje wszytkim bez wzgledu na narodowosc...
 
ciepłych, domowych wesołych świąt bożego narodzenia. Wielu miłych chwil w rodzinnym gronie.
buon natale a tutti :-)
 
Witajcie w ostatni dzien roku
landryneczko daj znac czy juz jestes mama!
zoe z tego co wiem to zlobki sa platne i to nawet sporo ale zalezy gdzie mieszkasz.

Kobietki zycze udanej zabawy sylwestrowej i szczesliwego Nowego Roku!
 
z tego co moj maz sie dowiadywal jest jakas nowa ustawa wchodzi od lutego i dostaje sie 500 euro na dziecko, moj maz z pracy bedzie co miesiac okolo 150 euro bral na mnie i dziecko (razem) no i jesli twoj maz nie przekroczy okolo 1500 euro pensji mozesz sie ubiegac o jednorazowe 2500 euro jak wroci moj maz od lekarza to dam ci znac na gg co i jak dokladnie sie zalatwia... z tego co wiem dowiedzial sie wszytkiegoz comuny najlepiej bedzie jak sie tam przejdziesz i dowiesz sie co i jak...
ten dodatek 2500 euro przysluguje wszytkim bez wzgledu na narodowosc...

landryneczko mozesz cos blizej napisac o tych pieniazkach na dziecko (500 euro) a zwlaszcza o 2500 poniewaz ja nic o tym nie wiem a mam dwojke dzieci.....
Jak urodzilam Kaye to dostalismy 1450 od panstwa i to tyle.
Od 2009 roku powraca Bonus Bebè od Barlusconiego w wysokosci 1000 euro ( obiecal wznowic od biezacego roku tzn 2008 ale jak to w przypadku politykow niedotrzymal obietnicy :crazy: )wiec to Ci sie bedzie rowniez nalezec jesli nie urodzisz dzisiaj ;-)
Trzymam kciuki za szybki i bezbolesny porod - moze Tobie sie uda...:-)
pa
 
landryneczko mozesz cos blizej napisac o tych pieniazkach na dziecko (500 euro) a zwlaszcza o 2500 poniewaz ja nic o tym nie wiem a mam dwojke dzieci.....
Jak urodzilam Kaye to dostalismy 1450 od panstwa i to tyle.
Od 2009 roku powraca Bonus Bebè od Barlusconiego w wysokosci 1000 euro ( obiecal wznowic od biezacego roku tzn 2008 ale jak to w przypadku politykow niedotrzymal obietnicy :crazy: )wiec to Ci sie bedzie rowniez nalezec jesli nie urodzisz dzisiaj ;-)
Trzymam kciuki za szybki i bezbolesny porod - moze Tobie sie uda...:-)
pa

niestety jeszcze nie urodzilam mam tylko skorcze przepowiadajace wlasnie o 18 wychodzimy na kolacje pojem sobie dobrze bo jak potem bede karmic maluszka to sobie moge pomarzyc o smakolykach:-D dzis to nadrobie...
co do bonusu to tu masz linka
Bonus bebè: a chi spetta l’assegno da 1000 euro | Vostri Soldi

a tu drugi poczytaj sobie Bonus BEBE’: in arrivo quello Regionale
 
reklama
juz nie moge sie doczekac malenstwa ale zapowiada sie na to ze sie uodzi w styczniu bo chyba juz nie zdarze w grudniu :-D
a ty skad klikasz dokladnie ja mieszkam w Bari
 
Do góry