reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to wyglada z naszymi wyplatami??

agape84

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Styczeń 2009
Postów
22
Miasto
Siemianowice Śląskie
Witam przyszle jak i juz obecne mamy:)
Mam takie pytanie i nie bardzo wiem do kogo sie z nim zwrocic,moze ktoras z
Was miala podobny problem...
Jestem obecnie w czwartym miesiacu ciazy w styczniu po przepracowaniu 9 dni dostalam L4 od Pani ginekolog. W zwiazku z tym mam pytanie jak to wyglada z miesieczna pensja (wyplate mam wyplacana do 10 kazdego miesiaca) czy bedzie ona 100% czy 80% albo gdzie ewentualnie mozna uzyskac taka informacje.
O uszy obilo mi sie ze 100% sie otrzymuje pensji tylko ze bez premii...juz nie wiem co myslec....:confused:
Pozdrawiam
 
reklama
Witam, należy Ci się 100% pensji. niestety wypłata premii zależy już wyłącznie od pracodawcy.
Pozdrawiam
 
Przede wszystkim koniecznie przekaż zaświadczenie od lekarza, potwierdzającego twoją ciąże.Musisz pamiętać, że wynagrodzenie w czasie zwolnienia liczone jest jako średnia z 12 miesięcy. Powołaj się na 8 dział Kodeksu Pracy ( art.176-189). Masz pełne prawa do otrzymywania 100 % wynagrodzenia. Mam nadzieję, że Ci się uda. Pozdrawiam.
 
Ja przyniosłam zaświadczenie o ciąży tak szybko jak to było możliwe i zaraz zostało one odesłane do kadr. Jak poszłam na L4 nie musiałam już niczego załatwiać, dostawałam 100% wynagrodzenia.
Agape84, może twoje zarobki są niższe o tą premię? Jeśli jeszcze nie dostarczyłaś zaświadczenia, że jesteś w ciąży to firma wypłaci ci 80 %, ale po jego dostarczeniu powinni ci wypłacić wyrównanie.
 
dziewczyny wcale nie ma koniecznosci dostarczania pracodawcy zaswiadczenia o ciaży, tzn powinno się to zrobić ale jeżeli tego nei zrobicie to nie ma zadnych konsekwencji.
a co do zwolnienia i wynagrodzenia to istotne jest by na zwolnieniu byl wpisany kod B (choroba w czasie ciąży) i na tej podstawie pracodawca ma obowiązek wyplacić 100 % wynagrodzenia. wynagrodzenie to liczone jest jako średnia z 12 miesiecych poprzedzających miesiąc w którym zwolnienie się zaczęło. dlatego też do tego wynagrodzenia wliczane sa wszelkie premie, nagrody, godziny nadliczbowe. jezeli ktoras z was potrzebuje moge poszukac i podac konkretne przepisy.

agapee jezeli masz watpliwosci to popros zaklad pracy by wyjasnil ci na jakiej podstawie wyliczyl ci takie wynagrodzenie, mozesz poprosic rowniez o wyciagi z listy plac z ostatnich 12 mies (jezeli nie masz) i poprosic kogos o prawidlowe wyliczenie wynagrodzenia za czas choroby. jezeli okaze sie ze pracodawca zeczywiscie zle wyliczyl wynagrodzenie to nie zostanie nic innego jak poprosic o kontrole PIP. ja bylam zmuszona tak zrobic i ciagle czekam na odpowiedz po kontroli.

a i jest jeszcze jedno sprawa jezeli pracujesz w firmie ktora zatrudnia ponad 20 os, to wyplaty za czas choroby (powyzej 30 dni zwolnienia, wyplacane przez ZUS), bedzie naliczac ci i wyplacac twoja firma. czyli jezeli raz naliczyli ci nieprawidlowo, jest duze prawdopodobienstwo ze za nastepne mies tez nalicza ci nieprawidlowo i z tych 400 zl uzbiera sie troche wiecej.

mysle wiec ze warto pytac zaklad
 
. wynagrodzenie to liczone jest jako średnia z 12 miesiecych poprzedzających miesiąc w którym zwolnienie się zaczęło. dlatego też do tego wynagrodzenia wliczane sa wszelkie premie, nagrody, godziny nadliczbowe. jezeli ktoras z was potrzebuje moge poszukac i podac konkretne przepisy.

Mam pytanie. Jeżeli na L4 jestem od 26 lutego 2009 r. to liczę średnią z 12 miesięsy, tj. luty 2008-styczeń 2009. Tak?
I co jeżeli zmieniłam w maju 2008 r. zakład pracy?
Czy mam zsumować wpłaty na moje konto z obu zakładów pracy i podzielić to przez 12?
 
Mam pytanie. Jeżeli na L4 jestem od 26 lutego 2009 r. to liczę średnią z 12 miesięsy, tj. luty 2008-styczeń 2009. Tak?
I co jeżeli zmieniłam w maju 2008 r. zakład pracy?
Czy mam zsumować wpłaty na moje konto z obu zakładów pracy i podzielić to przez 12?

Izo, najlepiej w takiej sytuacji udać się do najbliższego ZUSU, aby wyjaśnili wszelkie wątpliwości... a co do Pszczółki Mai, w mojej pracy musiałam jak najszybciej dostarczyć wszelkie zaświadczenia informujące o moim stanie-czyli ciąży, mimo, że co 21 dni ( ze wzg na zagrożenie ciąży) przynoszę im w zębach moje zwolnienie... tak jak u mnie nie chcą nawet mi wytłumaczyć jak liczą mi pensję... w listpadzie miałam dostać podwyżkę pensji o ponad 1/5 a jej nie dostałam bo jestem w ciąży, mimo że podpisałam porozumienie. i zamiast 1200 czy 1300 zł dostaję 800. byłam w zusie sprawdzili mnie i niby jest ok... ale też myslę o złożeniu pisma do PIP.
 
dziewczyny a ja mam pytanie jeśli jestem na wychowawczym do 13 czerwca i jestem teraz w ciąży to jak idę z dniem 14 czerwca na L-4 to mam płatne normalnie 100% ?czy muszę cos przepracować by mieć płatne? :confused:
 
reklama
Do góry