reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY OGOLEM /polaczone tematy/

Proponuję założyć sobie "dzidziusiowy zeszyt" i wszystkie sprawy dotyczące dzidziusia tam wklejać. Ja tak zrobiłam przy pierwszym dziecku i teraz jest jak znalazł.:tak: Postaram się po troszku wam to przepisać.
AKCESORIA
1. Łóżeczko+materacyk+pościel+2-3komplety poszewek
2. 2 kocyki+Rożek a później śpiworek
3. Podkłady ceratkowe pod prześcieradło szt.2
4. Wózek+torba z przegródkami na spacer
5. Fotelik samochodowy
6. Wanienka+duże ręczniki+termometr do wody
7. Plastikowy pojemnik na brudną bieliznę+proszek do prania dziecinny
8. Na później mata edukacyjna+leżaczek
 
reklama
no czeka nas niemały wydatek na te wszytskie akcesoria, ale jak przyjemnie bedzie sie wszytsko kupowało :) juz nie moge sie doczekac
 
a keidy trzeba skompletować te torbe? słyszałam ze miesiac przed powinno sie byc gotowym, a my jutka z bliźniakami to chyba tez jakos wczesniej zeby nas nic nie zaskoczyło, bo na spakowanie nas przez zestresowanych tatusiów to bym nie liczyła ;)
 
Pierwsza rzecz jaka mi przychodzi do głowy i którą na bank spakuję do torby to Bephanten maść. Po pierwszym porodzie bez niej bym chyba umarła :-)

To na podrażnione ssaniem sutki, ulga nie z tej ziemi i nie szkodliwe dla noworodka. Polecam
 
Pierwsza rzecz jaka mi przychodzi do głowy i którą na bank spakuję do torby to Bephanten maść. Po pierwszym porodzie bez niej bym chyba umarła :-)

To na podrażnione ssaniem sutki, ulga nie z tej ziemi i nie szkodliwe dla noworodka. Polecam
Racja, ale daja teraz ta maść w niebieskim pudełku w szpitalu:tak: i chyba sudocrem jeszcze dorzucają, też się przyda!!!

No a ja jeszcze dodam- laktator!!! Ja miałam taki nadmiar pokarmu, że szok:szok: w szpitalach sa ale nie zawsze od ręki dostępne i warto w swój się zaopatzryć, mnie on uratował przed zapaleniem piersi.

Co do torby hahaha moja ciagle spakowana ale to z racji zagrożonej ciązy, później tylko dołoże rzeczy dla maluszka:tak:

AAA i jeszcze- swoje podpaski:tak::tak::tak: po porodzie jak znalazł- ewentualnie majtki poporodowe.
 
Ja kupowałam wkłady a nie podpaski.
pieluszki i ubranka.
2 koszulki do karmienia rozpinane z przodu, staniczki do karmienia i wkładki laktacyjne.
I duży wygodny podkoszulek do porodu :-)
Ciepłe skarpetki bo jak się rodzi to stopy marzną nie wiem czemu ale tak z koleżanką sobie przypomniałyśmy :-)
 
Dziewczyny ja znalazłam zniezła ściage w necie.Z racji tego ze moj pierwszy porod byl przedwczesny ,wiec spakowana nie byłam :crazy:.
Mysle ze sciaga sie przyda !!!

Dokumenty

  • dowód osobisty
  • aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM
  • karta przebiegu ciąży
  • skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć)
  • numer NIP pracodawcy lub własny w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej

Wyniki badań

  • grupa krwi i czynnik Rh (oryginał)
  • przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
  • zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
  • odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
  • wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
  • ostatnia morfologia i badanie moczu
  • wynik badania na obecność HIV
Na czas porodu

  • ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie)
  • wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu), kapcie
  • jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
  • jednorazowe chusteczki
  • opaska, spinki lub gumka do włosów
  • pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
  • woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
  • termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
  • termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
  • piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
  • lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
  • ulubiona muzyka
  • coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
  • dla chętnych: aparat fotograficzny
Dla mamy po porodzie

  • koszula z rozcięciem, wygodna do karmienia
  • szlafrok i klapki pod prysznic
  • skarpetki
  • kapcie
  • 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
  • przybory toaletowe i kosmetyki
  • 2 ręczniki
  • 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
  • ręczniki papierowe, papier toaletowy
  • dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
  • poduszeczka "jasiek" - przyda się do karmienia
  • 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne
  • woda mineralna niegazowana
  • telefon komórkowy i ładowarka
  • ulubiny poradnik dla młodych mam

Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu)


  • najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch lub pieluchy tetrowe
  • kilka pieluch tetrowych - na pewno przydadzą się np. po kąpieli
  • 3 bawełniane koszulki
  • 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
  • 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
  • skarpetki i rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi)
  • kosmetyki (dowiedz się wcześniej w szpitalu, co będzie potrzebne)
  • ręcznik kąpielowy z kapturem
  • spirytus 70 %, jałowe gaziki do pielęgnacji pępka
  • kocyk lub śpiworek
Na powrót do domu
  • ubranie dla mamy (pamiętaj, że Twój brzuch nie od razu stanie się płaski)
  • odpowiednie do pogody ubranko dla dziecka
  • krem ochronny
  • fotelik samochodowy dla noworodka.


Przygotowania najlepiej zacząć wraz z końcem 7. miesiąca. Warto wówczas upewnić się, czego wymaga szpital. Jest jeszcze czas na zrobienie badań i przygotowanie niezbędnych zaświadczeń lub uzyskanie zgody na wykonanie obowiązkowych zabiegów (golenia i lewatywy - jeśli są konieczne) we własnym domu. Proponowana przez nas lista pomoże przygotować najpotrzebniejsze rzeczy bez zbędnego pośpiechu. Łatwiej będzie znaleźć to, czego potrzebujesz, jeśli do jednej torby włożysz rzeczy na czas porodu, do drugiej - konieczne po porodzie, do trzeciej - rzeczy dla dziecka, a osobno - dokumenty i wyniki badań. Jeśli planujecie wspólny poród, pokaż swojemu mężowi, gdzie co jest. Unikniecie stresu i wielkiego bałaganu, gdy poprosisz go o wyjęcie czegoś z torby podczas porodu!
 
a keidy trzeba skompletować te torbe? słyszałam ze miesiac przed powinno sie byc gotowym, a my jutka z bliźniakami to chyba tez jakos wczesniej zeby nas nic nie zaskoczyło, bo na spakowanie nas przez zestresowanych tatusiów to bym nie liczyła ;)

Wczoraj się doszkoliłam w tym temacie:-)
Podobno bliźniaki przeważnie rodzą się wcześniej, ale nie aż tak wczaśnie jak nam się wydaje. Otóż bliźnięta przychodzą na świat około 35 - 38 tc. W skrajnych przypadkach jeszcze wcześniej, ale miejmy nadzieję, że nas to nie dotyczy:tak: lepiej, żeby maleństwa pobyły w brzuszku tyle ile trza:tak:

Specjalisci radzą, aby w przypadku ciąży mnogiej do szkoły rodzenia zapisac się już po 20tc, a torbę do szpitala spakowac około 30tc.

Tak też zamierzam zrobic, bo jak mój kochany miałby mnie spakowac... wolę o tym nie myślec:-D
 
oh to zeby tylko nasze dzidziusie leżakowały w brzuszkach tyle ile trzeba :) ja dzisiaj mam znowu USG, moze okarze sie ze bliznaiaki nie sa jednak jednokosmówkowe...
 
reklama
Do góry