reklama

ZAKUPY OGOLEM /polaczone tematy/

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2009' rozpoczęty przez jutka:), 2 Czerwiec 2009.

1. jutka:)

jutka:) Fanka BB :)

Witajcie:-)

Wiem, że wiele pośród nas już ma dzieci i pewnie wie co i jak, ale jest też troszkę pierworódek (takich jak ja), co to im dobra rada by się przydała:-)

Chciałabym abyśmy w tym wątku wpisywała co potrzebane nam dla dziecka od pierwszych dni, jakie ubranka i w jakich ilościach, jakie akcesoria powinny znaleśc się w pokoju dla brzdąca itp.

Piszcie wszystko co związane z pojawieniem się nowej istotki w naszym życiu:tak:

2. jutka:)

Co prawda mamy jeszcze czas na zastanawianie się nad rzeczami, które musimy zabrac ze sobą do szpitala, ale nie zaszkodzi już powolutku wpisywac przydatnych informacji :happy:
    W internecie odszukałam wiele rad co spakowac do torby, ale zdaję sobie sprawę, że to tylko teoretyczna lista w praktyce może byc inaczej, dlatego znowu liczę tu na pomoc doświadczonych mam:tak:

Napiszcie co bardzo Wam się przydało np. podczas porodu i po, a co jest zbędne.

3. reklama
  4. eliza80

eliza80 Mamusia Gabi i Olka :)

...tak tak..co prawda mamy troszkę czasu ,ale zleci pewnie szybciutko więc trzeba sie dobrze przygotować :-)
    ...więc ja również jako pierworódka czekam na rady doswiadczonych mam :-)

5. jutka:)

Z tego co udało mi się odszukac w necie i myslę, że w każdym przypadku trzeba zabrac następujące dokumenty:

* dowód osobisty
    * książeczka ubezpieczeniowa i RUM (w niektórych rejonach Polski)
    * karta ciąży
    * numer NIP pracodawcy i swój
    * wyniki badań typu: grupa krwi, przeciwciała anty RH(-) jeśli kobieta ma ujemną krew, HBS, WR, ostatnie USG, morfologia, mocz, badanie na HIV. W skrócie ostatnie badania zlecone przez naszego gina:tak:

Na jednej ze stron znalazlam jeszcze wpis, że trzeba miec odpis aktu małżeństwa... To prawda? Zastanawiam się po co?

Jeszcze coś z dokumentów?

6. maarta100

maarta100 Szczęśliwa mamusia

a odpis aktu niby po co???

7. jutka:)

No właśnie tego nie rozumiem, po co akt małżeństwa przy porodzie???

8. mea_osi

mea_osi Mea, Agatka, Gabi i Mati

ja wlasciwie jestem tez pierworodka ale mam dwie siostry a kazda ma 2 dzieci :) i prawda jest taka ze ja te maluchy odchowalam :) bo w liceum i na studiach to mamuski pracowaly a ja z malymi siedzialam :) poza tym mam od siostr maaaase roznych rzeczy, sprzetow, ciuchow, zabawek, niezbednosci ... :) wiec razem damy jakos rade :D

9. eliza80

eliza80 Mamusia Gabi i Olka :)

no właśnie...ja np. nie mam i nie będe miała aktu :-)

10. reklama
  11. maarta100

maarta100 Szczęśliwa mamusia

Jeżeli jest prawidłowo prowadzona karta ciąży to nie ma co sie o nic przejmować. Dla nich najważniejsze sa tam zapisane dane, usg też może być, lekarz w książece ciązy wszytsko zapisuje i powinien wpisac jakies przeciwskazania. Oczywiście istotna jest grupa krwi matki i ojca. Aktualne ubezpieczenie, dowód osobisty. a Nipy istotne sa później- do wypisywanych zwolnien i zaświadczeń.

a z tym aktem to jakis dziwoląg, w urzędzie (a robi to tatuś dziecka:tak:) dostaje się akt urodzenia. Jeżeli rodzimy w innej miejscowości niz się pobraliśmy to ten dokument jest potzrebny, ale nie do szpitala;-)

12. stoneczka

stoneczka Czerwcowa mama'08

Wszystko się zgadza. Oprócz tego wyniki konsultacji np. okulistycznej przy wadzie wzroku czy kardiologicznej przy wadzie serca itp.

Poleć forum