reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

reklama
Co do kropelek, to nie mam pojecia. A nie jest napisane w ulotce?

Mam pytanie. Kiedy konczy się rzadka kupka???


KMS, jak ja miałam problem z pokarmem to położne kazały jak najwięcej przystawiać małą.
 
Ostatnia edycja:
Co do kropelek, to nie mam pojecia. A nie jest napisane w ulotce?

Mam pytanie. Kiedy konczy się rzadka kupka???


KMS, jak ja miałam problem z pokarmem to położne kazały jak najwięcej przystawiać małą.

rzadka kupa się skończy jak się wprowadzi inny pokarm niż mleko mamy:-) więc Izuś jeszcze poł roku przed nami rzadkich kup:-D
 
KMS- a jeśli młoda b.się denerwuje przy przystawianiu to może próbuj ją przystawiać + trochę laktatorem. Trzymam kciuki,żeby mleczko wróciło! I staraj się nie denerwować - wiem,że łatwo mówić...

A ja mam pytanko :
- jak podajecie Cebion: ja mam zapisane 1 x 5', 2 x 5' - tylko za chiny ludowe nie pamiętam przez ile mam podawać 1 x 5'... i kiedy przejść na 2 x dziennie po 5'... skleroza ze mnie....
- a wit. D podajecie na pewno - jaki maci epreparat, ja dostałam DEVIKAP, myślałam,że to bedzie VITAD, ale pediatra przepisała ten DEVIKAP. i to mam podawać 1 x 3' przez rok.
Wszystko od ukończonego 3 tygodnia.
 
Ostatnia edycja:
kms powtórze za Jagoda, to że piersi nie sa już twarde jak kamienie nie znaczy ze nie ma w nich mleka. Nawet jesli Ty nacisniesz na sutek to nie musi wyleciec - mała sobie napewno wyciągnie. To właśnie stabilizacja laktacji. próbuj nie karmić pół dnia albo cały dzien i poczujesz wtedy kamienie (żart - po co nie karmic :tak:) Jak chodzi o pobudzanie laktacji - najlepiej pobudzi dziecko, jak sie naje, naciagnie - pobudzaj laktatorem nawet puste piersi (może nic nie lecieć, chodzi o samo pobudzanie - system 7-7-5-5-3-3 - tyle min. z kazdej piersi naprzemiennie)I tak jak Jagoda uwazam, że jesli mała spawiowała po modyfikowanym to znaczy, że miała za dużo - najwyraźniej z tego cycusia sobie wyciągnęła co trzeba.
Skąd wiemy że dziecko je jeśli piersi sa miękkie? Wsłuchajcie się w swoje pociechy - słychać przełykanie - tak jakbyście piły mineralną z butelki :-)
 
Wielkie dzięki dziewczyny :happy2: przystawiałam co te 2-3 godz. w nocy ale od rana to nie mam pojecia o co chodzi praktycznie od 7.30 nie śpi. Przystawiam co jakis czas do cyca niby przy nim sasypia ale jak odkładam do wyrka to bunt i "ssak" znowu się jej włącza??? Dalam nawet smoka na chwile ale wypluwała, cycochy puste to 20ml Nan ha daliśmy i też jakos poprawy nie było. Dopiero teraz ponownie, po przewinięciu, i nakarmieniu cycem zasypia - Mam nadzieję :tak:

Abejka czyli jeśli przystawiam Młodą co te 2-3 godz. to jeszcze pomiedzy jak już są puste działać laktatorem? Przepraszam,że tak dopytuję ale wolę mieć pewność a Ty to prawie takie nasze pogotowie laktacyjne ;-):-)
 
Ja to mam jakies dziwne te cycki!!:-DAni teraz ani przez trzy lata przy Jaśku nie miałam najmniejszych problemów z karmieniem:tak:Wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.I bardzo za to Matce Naturze niniejszym dziękuje;-):-D:-D:-D:-D

Aga ja miałam podawac cebion raz dziennie po 3 kr,ale na razie nie podaje bo wymiotowała mi po nim.I mam vitad 1 raz dziennie
 
Ostatnia edycja:
kms dokładnie tak, po przystawieniu laktator. Jesli nie było poprawy po nanie to znaczy ze nie jest glodna. Kryzys emocjonalny... chce do mamy!
 
reklama
kms mój maluch ma to samo... od dwóch dni odkładam do łóżeczka i po 5-15 minutach jest ryk i spowrotem do cyca aby mlasnąć dwa razy i zasnąć...

kms co do laktacji pij bardzo dużo... jak tylko w jakimś dniu odpuszczę sobie trochę wmuszanie w siebie wody to od razu odbija się to na ilości mleka...
 
Do góry