reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

reklama
Ja nie pamiętam jak to było u mnie, ale może dlatego najpierw karmienie, żeby nie nauczyć dziecka zasypiania przy cycuniu?
Nie skończyłam jeszcze czytać "Języka niemowląt", muszę się zabrać bo czas ucieka, a lepiej być od narodzin dobrze przygotowanym :-)
 
jako tygodniowa mama zabiore głos w dyskusji :-D

Moja mała je ok. co 3 godzinki, na dobę około 7,8 razy. Śpi, potem sie wybudza, ale musi to sama zrobić, wtedy ją biorę na rączki, zmieniamy pieluszkę, a potem do cycusia, potem troszkę się śmieje, puszcza bąki lub coś innego, a potem odpływa z wyrazem pelnej szczęśliwości. Jak jest niespokojna w spaniu trzymam ją blisko siebie (przecież jeszcze miała byc w brzuszku).
Wieczorem też kąpiel, takie lekkie obmycie, wybudzi sie, myjemy, ubierzemy, do cyca.
jak mi pokazały położne. wszystko co jest do zrobienia przy małej - pieluszka, umycie pępowiny, kąpiel wszytsko przed jedzeniem i po jej wyspaniu, potem cyc, troszkę pogrucha, i śpi. jak na razie po tygodniu :-) ten system jest ok. Mam dziecko, które nie płacze. :-D Tylko podczas kąpieli. Oby tak dalej.
 
jako tygodniowa mama zabiore głos w dyskusji :-D

Moja mała je ok. co 3 godzinki, na dobę około 7,8 razy. Śpi, potem sie wybudza, ale musi to sama zrobić, wtedy ją biorę na rączki, zmieniamy pieluszkę, a potem do cycusia, potem troszkę się śmieje, puszcza bąki lub coś innego, a potem odpływa z wyrazem pelnej szczęśliwości. Jak jest niespokojna w spaniu trzymam ją blisko siebie (przecież jeszcze miała byc w brzuszku).
Wieczorem też kąpiel, takie lekkie obmycie, wybudzi sie, myjemy, ubierzemy, do cyca.
jak mi pokazały położne. wszystko co jest do zrobienia przy małej - pieluszka, umycie pępowiny, kąpiel wszytsko przed jedzeniem i po jej wyspaniu, potem cyc, troszkę pogrucha, i śpi. jak na razie po tygodniu :-) ten system jest ok. Mam dziecko, które nie płacze. :-D Tylko podczas kąpieli. Oby tak dalej.


hehe oby :) pewnie jeszcze odreagowuje trudy porodu !!! ja sie na nia nie moge napatrzec taka jest sliczna !!!
 
mam takie pytanie do mamus ktore juz maja jakies doswiadczenie ... jak dlugo /pi razy oko/ uzywalyscie pieluszek 2 ?? bo ja wczoraj zakupilam 2 jumbo paki pampersow 2 /byly w super cenie/ i sie zastanawiam czy nie przegielam i czy maluszek szybko z nich nie wyrosnie ...
 
mam takie pytanie do mamus ktore juz maja jakies doswiadczenie ... jak dlugo /pi razy oko/ uzywalyscie pieluszek 2 ?? bo ja wczoraj zakupilam 2 jumbo paki pampersow 2 /byly w super cenie/ i sie zastanawiam czy nie przegielam i czy maluszek szybko z nich nie wyrosnie ...

MEA napewno sie nie zmarnuja:no:;-)moze nawet bedziesz musiala jeszcze dokupic:tak:najszybciej wyrosnie z 1.
 
U mnie lezy paczka Rosmanków 28 szt, paczka Pampersa 43 szt i paczka Bella Happy z wycieciem na pępek, wszystkie w rozmiarze 1.
Chciałam kupic kolejne rozmiary , ale jakos ciagle kaski nie zostawało , więc reszta to juz na bierząco .
Natomiast w zapasie mam kilka paczek mokrych husteczek.
 
Hmmm to moze ja pierwsza zdam pytanko ... Dziewczyny a wiec czy dzidziusiowi trzeba przemywac oczka sola fizjologiczna codziennie?? ( jezeli tak to przez jaki okres najlepiej ) czy tylko jak ropieja oczka ??
jesli nie ropieja oczka to nie trzeba koniecznie przemywac, ale mozna sól fizj na pewno im nie zaszkodzi
aha ale jak cos to sol sie nie zmarnuje tzn.. slyszalam ze mozna do noska ja zapuszczac jakby byl zatkany tak ??
ja do noska tez chlopakom zapuszczam czasem, zwlaszcza jak slysze ze cos tam maja, a normalnie frida na "sucho" nic nie wychodzi, to jak zapuszcze soli to zawsze jakis klik wyskoczy
laseczki mam taka kwestie /zwlaszcza do mam ktore czytaly jezyk niemowlat/ jak wy widzicie kwestie tego jej "latwego planu" ?? chodzi mi o to ze dla mnie zawsze oczywiste bylo ze dziecko spi ... potem sie budzi ... troche pobuszuje, nastepnie zjada conieco i znowu spi ... a tam jest napisane ze najpierw karmienie potem aktywnosc i na koniec sen ... no i ja teraz nie wiem jak to ugryzc ...
u mnie chlopaki spia prawie caly czas budza sie jak sa glodni, wioec od razu jak sie budza to placza i trzeba im szybko zmienic pieluszke i dac jesc, po jedzeniu albo od razu zasypiaja, albo troszke sobie poczuwaja i w kime znowu



mam takie pytanie do mamus ktore juz maja jakies doswiadczenie ... jak dlugo /pi razy oko/ uzywalyscie pieluszek 2 ?? bo ja wczoraj zakupilam 2 jumbo paki pampersow 2 /byly w super cenie/ i sie zastanawiam czy nie przegielam i czy maluszek szybko z nich nie wyrosnie ...
mysle ze na pewno sie nie zmarnuja one sa do 6 kg, a na poczatku duzo schodzi tych pieluszek, a zwlaszcza jak bedziesz karmic piersia to kupa co troche jest, moi chlopcy byli mniejsi i caly czas sa dobre na nich 1, ale ze wzgledu wlasnie na promocje w realu zakupilismy wczoraj 4 jumbo packi 2wójek, sa wieksze od 1 o ten kolorowy pasek na gorze, w kazdym razie na pewno sie nie zmarnują Tobie te pieluszki, a jak sie zmarnuja to wyslij nam ;) hihih
 
reklama
Do góry