reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

Jeszcze dwa pytanka :-):
1. Jaka temperatura wody do kąpieli (mniej więcej) ?
2. Do czego używa się oliwki? Czy dodaje się ją do wody do kąpieli, czy też natłuszcza się nią dziecko już po kąpieli? A jeśli po- to całe dziecko czy tylko główkę???? I jak to się ma potem do plam z oliwki? Bo ponoć ona strasznie plami- a jak się dziecko zaraz położy do łóżeczka, to od razu ją wytrze w pościel :confused:.

Temperatura powinna byc taka jak temperatura ciala czyli w granicy 36 stopni.
Co do oliwki to mozna jej dodac do kapieli.Ja uzywalam plynu,potem smarowalam calusienkie cialko kremem pielegnacyjnym z Nivei:tak:dla mnie super,lepszy od oliwki.
 
reklama
Jeszcze dwa pytanka :-):
1. Jaka temperatura wody do kąpieli (mniej więcej) ?
2. Do czego używa się oliwki? Czy dodaje się ją do wody do kąpieli, czy też natłuszcza się nią dziecko już po kąpieli? A jeśli po- to całe dziecko czy tylko główkę???? I jak to się ma potem do plam z oliwki? Bo ponoć ona strasznie plami- a jak się dziecko zaraz położy do łóżeczka, to od razu ją wytrze w pościel :confused:.

nie tak znowu z ta oliwka bo przeciez dziecko po kapieli ubierasz w ciuszki wiec co wytrzesz w ubranka to i tak przy skorze zostanie :)

temperatura 36-37 stopni na termometrze obszar z uśmiechniętą buzią jak to mi mąż tłumaczył:-D
ja smaruję tylko główkę oliwką bo do reszty używam kremu nivea intesnywnie nawilżającego bo jest bardzo bardzo dobry:tak:a na dupkę sudokrem:tak:

Mea-on by już dawno odpadł ale ja się boję ruszać:tak:co by Lence krzywdy nie zrobić
a położnej ani widu ani słychu:-(

mysle ze mozesz lekko go zruszyc ... i moze odpadnie !! a kiedy idziesz do pediatry ??
 
nie tak znowu z ta oliwka bo przeciez dziecko po kapieli ubierasz w ciuszki wiec co wytrzesz w ubranka to i tak przy skorze zostanie :)



mysle ze mozesz lekko go zruszyc ... i moze odpadnie !! a kiedy idziesz do pediatry ??
u nas na pierwszą wizytę pediatra przyjeżdża do domu:tak:więc czekam
ja do kąpieli wlewam kilka kropel płynu z hippa
a co do kremu z nivei to jest rewelacyjny:tak:
 
to wynika z tego ze kremiku z nivea uzywacie..ja wlasnie mam z tym problem..kolezanka doradzila mi zebym kupila oliwe z oliwek specjalna dla niemowlakow z apteki i tak zrobilam ale skoro tak polecacie ten krem to kupie tez i moze oliwe bede wlewac do kapieli i kremik po chyba ze bedzie mial bardzoooo sucha skore to chyba oliwa lepsza..no zobaczymy ale ten nivea i tak kupie:-)
 
Ja się wogóle zastanawiam nad kremem. Nam położna mówiła, że jak nie trzeba, to żeby jak najmniej używać kosmetyków. Wiadomo- jak skóra sucha- to nie ma wyjścia, ale nie smarować malca od stóp do głów, jeśli ma miękką i nawilżoną skórkę. I w ogóle doradziła nam, żeby do miesiąca nie używać też żadnych płynów do kąpieli, jedynie myć w przegotowanej wodzie ewentualnie z dodatkiem oliwki. Sama się nad tym zastanawiam, bo jednak tak myć samą wodą też mi się trochę dziwne wydaje, no ale zobaczymy- wyjdzie w praniu :-D.
 
Ja się wogóle zastanawiam nad kremem. Nam położna mówiła, że jak nie trzeba, to żeby jak najmniej używać kosmetyków. Wiadomo- jak skóra sucha- to nie ma wyjścia, ale nie smarować malca od stóp do głów, jeśli ma miękką i nawilżoną skórkę. I w ogóle doradziła nam, żeby do miesiąca nie używać też żadnych płynów do kąpieli, jedynie myć w przegotowanej wodzie ewentualnie z dodatkiem oliwki. Sama się nad tym zastanawiam, bo jednak tak myć samą wodą też mi się trochę dziwne wydaje, no ale zobaczymy- wyjdzie w praniu :-D.
no to spróbuj domyć sudokrem z fałdek pod brzuszkiem bez mydła lub płynu-powodzenia życzę bo samą wodą to jest raczej niewykonalne
ja myję mydełkiem z nivea malutką
a co do skórki maluszka to siłą rzeczy na brzuszku skóra się wysusza-tam gdzie jest pampers i trzeba smarować maluszka-nam pomógł wałśnie tylko ten krem:tak:
 
no to spróbuj domyć sudokrem z fałdek pod brzuszkiem bez mydła lub płynu-powodzenia życzę bo samą wodą to jest raczej niewykonalne
ja myję mydełkiem z nivea malutką
a co do skórki maluszka to siłą rzeczy na brzuszku skóra się wysusza-tam gdzie jest pampers i trzeba smarować maluszka-nam pomógł wałśnie tylko ten krem:tak:
Natalko- a propo sudocemu - dobry jest ? bo słyszałam różne opinie, a juz się niego zaopatrzyłam;)
 
reklama
no to spróbuj domyć sudokrem z fałdek pod brzuszkiem bez mydła lub płynu-powodzenia życzę bo samą wodą to jest raczej niewykonalne
:tak:

o- a propo sudocemu - dobry jest ? bo słyszałam różne opinie, a juz się niego zaopatrzyłam;)

No akurat Sudocrem to rzeczywiście może być trudne :-). Choć z drugiej strony nam Sudocrem w Szkole Rodzenia odradzali jako krem na codzień. Tzn on jest dobry jeśli jest np. wysypka na pupie, to wtedy fajnie wysusza, ale nie na codzień (chyba ze względu na tlenek cynku, który ma właśnie właściwości wysuszające). Więc ja bym tym całego dziecka nie smarowała :happy:. Położna mówiła, że niekiedy przychodzi na wizyty, patrzy do pieluchy a tam aż biało od tego Sudocremu. :laugh2:
Także Sudocrem ok w nagłych wypadkach.
 
Do góry