reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

No akurat Sudocrem to rzeczywiście może być trudne :-). Choć z drugiej strony nam Sudocrem w Szkole Rodzenia odradzali jako krem na codzień. Tzn on jest dobry jeśli jest np. wysypka na pupie, to wtedy fajnie wysusza, ale nie na codzień (chyba ze względu na tlenek cynku, który ma właśnie właściwości wysuszające). Więc ja bym tym całego dziecka nie smarowała :happy:. Położna mówiła, że niekiedy przychodzi na wizyty, patrzy do pieluchy a tam aż biało od tego Sudocremu. :laugh2:
Także Sudocrem ok w nagłych wypadkach.
Ja tez tak twierdze:tak:ja bede uzywala Bepanthenu i pudru:tak:w razie co wtedy Sudocrem:tak:
 
reklama
No akurat Sudocrem to rzeczywiście może być trudne :-). Choć z drugiej strony nam Sudocrem w Szkole Rodzenia odradzali jako krem na codzień. Tzn on jest dobry jeśli jest np. wysypka na pupie, to wtedy fajnie wysusza, ale nie na codzień (chyba ze względu na tlenek cynku, który ma właśnie właściwości wysuszające). Więc ja bym tym całego dziecka nie smarowała :happy:. Położna mówiła, że niekiedy przychodzi na wizyty, patrzy do pieluchy a tam aż biało od tego Sudocremu. :laugh2:
Także Sudocrem ok w nagłych wypadkach.
ale ja chyba wyraźnie napisałam że smaruję dziecko kremem nivea a dupkę sudokremem:tak:
 
Ja tez tak twierdze:tak:ja bede uzywala Bepanthenu i pudru:tak:w razie co wtedy Sudocrem:tak:

ja wlasnie ostatnio zakupilam ten bephanten bo tez mi radzili zebyu na codzien pupke smarowac tym a jak sie cos dzieje to sudocremem !!!

ale ja chyba wyraźnie napisałam że smaruję dziecko kremem nivea a dupkę sudokremem:tak:

no wlasnie chodzi o to zeby na codzien tez czyms innym smarowac pupke a nie sudo ... sudo na "problematyczne dni"
 
A no wiec :)

My z Fifolkiem uzywamy kometykow z NIVEA i sa zarabiste :) Do kapieli uzywamy Plynu do kapania z oliwka ,i w sumie maly juz jest dosc dobrze naoliwiony :)
Myje go mydelkiem z NIVEA ,lub zelem do mycia ciala i wloskow tez tej firmy !
Ja chyba jakas staroswiecka jestem bo z Patrykiem po kapaniu uzywalam oliwki i teraz tez uzywam .Jakos szybciej mi sie wciera w cialko niz krem ,tak wiec po kapaniu wcieram w malego oliwke ,co pozwala mi go troche wymasowac :)
Nie plami mi ubranek ani reczniczka wiec jestem zadowlona :)
Do dupki uzywamy kremu SOS z nivea jest zarabisty ! NIe uzywamy sudocremu chociaz tez mam i uwazam ze kazda mama powinna go posiadac ,jest super ale my go bedziemy traktowac bardziej jak lekarstwo bo tez tak powinien byc traktowany !Lepiej uzywac go wrazie jak cos sie dzieje bo poznije przy odparzeniu ,czy wysypce juz nie bedzie mial takiego dzialania gdyz skora dziecka sie przyzwyczaja !
Tak mi lekarz ,mowil z Patrykiem i tak tez mowia teraz przy Filipku ! Zreszta ten zapach kremu jakas mnie odrzuca !Wiec bedziemy uzywac w naglych wypadkach !
Do codzinnej pielegnacji dupci uzywamy tak jak juz pisalam SOS z nivea .Bepanthen tez jest spoko i wlasnie dostalam go od tesciowej jeszcze nie uzywalismy ale przy Patryku sie sprawdzal.Mamy tez puder of kors NIVEA ale uzywamy go bardzo zadko jakos krem bardziej za mna przemawia!

olala alem zrobila reklame NIVEA - powinni mi za to niezle zaplacic !:tak::-D
 
Ostatnia edycja:
ale ja chyba wyraźnie napisałam że smaruję dziecko kremem nivea a dupkę sudokremem:tak:

Ja rozumiem ze nie do calego ciala:tak::-D

ASKA a mozesz wkleic linka lub fotke tego plynu do kapieli i wloskow z Nivei,bo ja szukalam,czytalam na produktach i zazwyczaj pisze ze od miesiaca sie uzywa.
Tak sie zastanawiam w czym ja mam dziecku umyc wloski:eek:
 
ASKA a mozesz wkleic linka lub fotke tego plynu do kapieli i wloskow z Nivei,bo ja szukalam,czytalam na produktach i zazwyczaj pisze ze od miesiaca sie uzywa.
Tak sie zastanawiam w czym ja mam dziecku umyc wloski:eek:

Kopciuszku bo one sa od powyzej pierwszego miesiaca :tak::tak:

Mojemu Fifolowi nic nie jest a pierwszy raz uzylismy jak mial 2,5 tyg( w sumie na 10 dobe odpadl mu pepek i poczekalam az ranka po odpadnieciu sie mu calkowicie zagoi z jakis tydzien) i czekalam na rekacje :tak: nic sie nie podzialo wiec jedziemy z koksem :) :-D
Płyn do kąpieli z oliwką NUTRI SENSITIVE NIVEA BABY - NIVEA

Delikatny żel do mycia ciała i włosów NIVEA BABY - NIVEA
 
Ostatnia edycja:
z hippa są od pierwszego dnia życia i my właśnie mamy z tego płyn do kąpieli z olejkiem migdałowym
kurde ale ze mnie dupa-ja też mam ten krem sos z nivei i całkiem o nim zapomniałam
dzisiaj wypróbujemy:tak:
 
A my z Tomeczkiem używamy mydełka bambino a potem oliwki ale jak skończy miesiąc to zamierzam kupić balsam do ciała emolium...jest niezbyt drogi i bardzo wydajny i super się sprawdził przy Hani!
Hani dupkę smarowałam sudokremem cały czas i było dobrze ale teraz Tomka smaruję linomagiem a sudo mam nadzieję że się nie doczeka odparzeń:-)
Nie wiem czy któraś już o tym pisała ale dla mnie bardzo ważne przy codziennej kąpieli jest też mycie dziąsełek!!! Hania ani razu nie miała pleśniawek ani nalotu z mleka! A teraz mycie ząbków to dla nas przyjemność;-)
 
Ja kupiłam maść Linomag, a do kąpieli na wszelki wypadek, bo nie wiem czy bede stosować płyn ZIAJKA od pierwszych dni zycia. Co do Sudocremu, to bardzo duzo mam popełnia ten błąd i stosuje go codziennie. To jest maść lecznicza do stos. w przypadku zmian skórnych, wiec na zdrową dupcię moze bardziej zaszkodzić (wysuszyć) niz pomóc, takie jest moje farmaceutyczne zdanie
 
reklama
A my z Tomeczkiem używamy mydełka bambino a potem oliwki ale jak skończy miesiąc to zamierzam kupić balsam do ciała emolium...jest niezbyt drogi i bardzo wydajny i super się sprawdził przy Hani!
Hani dupkę smarowałam sudokremem cały czas i było dobrze ale teraz Tomka smaruję linomagiem a sudo mam nadzieję że się nie doczeka odparzeń:-)
Nie wiem czy któraś już o tym pisała ale dla mnie bardzo ważne przy codziennej kąpieli jest też mycie dziąsełek!!! Hania ani razu nie miała pleśniawek ani nalotu z mleka! A teraz mycie ząbków to dla nas przyjemność;-)


A czym myc dziasełka ??
 
Do góry