reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

akcesoria,czyli co potrzebne,a co mozna uznac za zbędne

C

cobra18

Gość
zakladam ten watek,gdyz chcialabym dowiedziec sie co myslicie o akcesoriach typu podgrzewacz to butelek, przewijak na stojaku i inne. ktore z nich i innych sa przydatne,a ktore to tylko wyrzucone pieniadze?

wydaje mi sie ze podrzewacz bylby mi potrzebny,gdyz nie chce karmic piersia, a przewijak ,hm to taki maly luksus dla moich plecow:)
 
reklama
tak mysle ze jest sporo rzeczy dla maluszka ktore sie przyda ale nie do przesady:baffled:wszystko zalezy od budzetu jaki chcemy przeznaczyc....ja dopiero patrze i mysle...
Np.taka elektryczna niania -moja znajoma kupila ale nie korzystala z niej duzo i sprzedala na allegro...na poczatku sluchala czy mala na pewno spi i czy oddycha...
Co do przewijaka.....moze i na poczatku bedzie sie z niego korzystac a pozniej bedziesz miala wprawe i bedziesz przewijala dziecko np.na lozku:-p
 
przewijak zakładany na łózeczko uzywałam do prawie 9 mca zycia Wiktorii - i teraz tez zamierzam tym bardziej że mam go gdzieś schowanego:-) tylko gdzie? to będzie zagadka do rozwiązania na najblizsze 4 mce:tak:
 
mi bardzo pzydal sie i przewijak i babyfoon ( niania elektroniczna ) wrecz niezbedna gdyz maly spal w dzien na gorze w pokju a ja bylam np. w kuchni ,podgrzewacz do butelek tez uzywany stale bo nie karmilam piersia, wszystko wydalam a teraz szukam na nowo niestety i napewno to kupie
 
a co sadzicie o sterylizatorach butelek?
kupilam dla mojej bratanicy, teraz go po niej dostane
jednak oni ani razu go nie uzyli bo mala karmiona byla piersia
to taki sterylizator do mikroweli
a co do nian elektronicznych to zastanawiam sie nad kupnem tej z czujnikami oddechu ale tez nie wiem czy nie przesadzam:confused:
 
A co myślicie o leżaczku czy huśtawce? warto kupic od razu?
Zastanawia mnie też wanienka czy potrzebny jast taki stojak do niej czy nie, i taka gąbka do wanienki.. ale to jest strasznie nie higieniczne?
 
a co sadzicie o sterylizatorach butelek?
kupilam dla mojej bratanicy, teraz go po niej dostane
jednak oni ani razu go nie uzyli bo mala karmiona byla piersia
to taki sterylizator do mikroweli
a co do nian elektronicznych to zastanawiam sie nad kupnem tej z czujnikami oddechu ale tez nie wiem czy nie przesadzam:confused:

nie używałam, i nie będę używać:-) uważam osobiście za zbędny wydatek, można spokojnie wygotować butelki - ja tak robiłam

A co myślicie o leżaczku czy huśtawce? warto kupic od razu?
Zastanawia mnie też wanienka czy potrzebny jast taki stojak do niej czy nie, i taka gąbka do wanienki.. ale to jest strasznie nie higieniczne?

lezaczka nie miałam - to chyba ze względu na małe mieszkanie:-( jak była potrzeba to brałam małą w nosidełko z samochodu i tez w nim ze mną wszedzie wędrowała - do łazienki czy do kuchni:tak:, hustawkę mała dostała w prezencie - ale to huśtawka była od 6 mca i czesto jej używaliśmy


oj laktator bardzo mi sie przydał bo miałam naprawdę dużo pokarmu:-) i teraz tez kupie bo tamten poszedł w świat i do mnie nie wrócił:-)
 
- Ja laktator chce kupic, chociaz wiem ze czesto stoi nie uzywany, ale rowniez zdarza sie ze jest konieczny i przynosi wielka ulge
- Hustawki nie planujemy.
- Jako przewijak sluzyc bedzie komoda na ktorej lezec bedzie specjalny materacyk z podwinietymi brzegami. Te przewijaki na lozeczko nakladane wydaja mi sie rowniez swietnym wynalazkiem :tak:
- Lozeczko turystyczne poza tym drewnianym, ze wzgledu na dziadkow do ktorych na pewno czesto bedziemy sie wybierac i ze wzgledu na wakacje :tak:
- Sterylizatora ani podgrzewacza tez nie planujemy, ale te rzeczy moga zawsze ulec zmianie w zaleznosci od tego jak idzie karmienie piersia..
- hamak do zawieszenia w kojcu, z doswiadczenia obecnych mam wiem ze dziecko wspaniale w nim usypia, lekko sie bujajac. juz wiele osob mi go polecalo wiec pewnie sie zdecydujemy :tak:
 
reklama
Co do wibrującego leżaczka to moja koleżanka kupiła fisher price różowiutki, śliczny z wibracjami, grzechotkami, lusterkiem z jakimiś melodyjkami cena ok. 200zł malutka włożona do leżaczka płakała, chyba jej było w nim nie wygodnie, za to leżaczek bardzo spodobał się yorkowi, który zrezygnował ze swojego posłania i zamieszkał w lażaku :-D ja kupować leżaka nie będę, myślę, że wystarczy fotelik/nosidło
Laktator jak najbardziej wydaje mi sie przydatną rzeczą i nie słyszałam, żeby któraś z koleżanek była z kupna niezadowolona :-)
Elektroniczna niania :dry: ee... jak dla mnie lekka przesada, chociaż kto co lubi, mnie by tylko stresowała i ciagle bym patrzyła na odbiornik :confused:
przewijak taki na komodę kupie napewno, dla własnej wygody :-) wiadomo, że po porodzie ciężko się schylać, a przewiajanie na łóżku tego wymaga niestety
Sterylizator i podgrzewacz w razie konieczności, jeśli karmienie piersią nie będzie szło najlepiej
 
Do góry