reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

akcesoria,czyli co potrzebne,a co mozna uznac za zbędne

hihihi - koriander - widze że łączy nas coraz więcej ;-) My tez planujemy kupić tylko taki przewijak nakładany na komodę. Komode natomiast załatwiam od babci małża - będzie pasowała do pokoju bo jest to stary i stylowy mebelek. Łożeczko odziedziczyliśmy razem z domem i tez jest "klimatyczne" (niejedno dzieciątko już w nim sypiało), ale w bardzo dobrym stanie, zamierzamy je odnowić wymalowac i używać. Małż chce z niego zrobić kołyskę, ale nie wiem czy to najlepszy pomysł.:confused:
Co do laktatora to jak najbardziej, bo ponoć się przydaje.
Do noszenia dostaliśmy pod choinkę od szwagierki chustę kólkową z firmy vombati, więc żadnych leżanek i bujaków innych nie planuję.
Wózek trzyfunkcyjny najlepiej.
No i obowiązkowo niania chyba własnie z tą "matą oddechową" firmy Angelcare. To będzie chyba nasz największy wydatek (bo wózek chce kupić mama) ale napewno się opłaci bo Bobek będzie miał łózeczko w naszej sypialni na piętrze a my zazwyczaj buszujemy na dole, a poza tym okres wiosenno-letni-jesienny obfituje u nas w notoryczne wizyty znajomych i czeste ogniska na ogrodzie więc bez niani ani rusz.
Może któras z Was miała juz ta nianię i podzieli się wrażeniami? mata się przydaje? a kołyska?

Dodam jeszcze tylko że żadna ze mnie znawczyni tematu, więc pewnie powyższa lista ulegnie jeszcze drastycznym modyfikacjom w miarę "rozwoju sytuacji i potrzeb" ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
wlasnie czarna wiedzmo tez mysle o tej niani z angel care z mata monitorujaca oddech
tylko cholerstwo drogie:confused: no ale ze my tez wozek dostaniemy, kolyske i mase ciuszkow to raczej kupie to
chociaz moj maz sie smieje ze panikuje i przesadzam

co do hustawki to dwom mamom uratowala zycie
jedna kolezanka dzieki niej mogla sie umyc!
dzieci hustala od narodzin do okolo 7-8 mcy
FISHER PRICE HUSTAWKA AQUARIUM LEZACZEK POZYTYWKA (870608526) - Aukcje internetowe Allegro

ja juz ja dostalam wiec dla mnie to zaden wydatek
 
witam
Moja córcia w szpitalu została źle odśluzowania i w szpitalu zaczeła się strasznie dusić prawie gdy juz wychodziłam ze szpitalapowiedzieli ze nic jej nie jest:no:
Po bardzokrótkim czasie dziecko dostało zapalenie płuc strasznie sie dusiła była sina w szpitalu lezelismy prawie miesiac na bez dechy
A potem tojuz lekki katar i dusznosci kaszelek i to samo nic niepomagało tylko szpital
WIEC POCZYTAłAM W INTERNECIE I ZDECYDOWAłAM SIE NA KUPNO INCHALATORA JESTEM ZADOWOLONA CZY SYNEKCZY CóRCIA KASZEL DWA RAZY DZIENNIE INCHALACJA BEZ LEKóW I BEZ CHOROBUY TYLKO WODA FIZJOLOGICZNA JAK COS PYTAJCIE NAPEWNOODPOWIEM



SORKI ZA BłEDY I PISMO ALE PISZE CóRKą NA RęKACH
 
Moje spostrzeżenia są takie-
1. Piotrusia karmiłam piersią i choc podgrzewacz mamy to ani razu nie był w użyciu, w razie czego łatwiej i szybciej nam było podgrzać butlę mleka w garnuszku z wodą normalnie na gazie
2. Elektryczna niania- najbardziej przydatny gadżet- nie trzeba z dzieckiem łazić po dworze, jak zaśnie wózek zostawialiśmy przed domem, albo na tarasie i wreszcie miałam trochę czasu dla siebie i dla domu... Poza tym przydawało się na imprezach, gdy bawiliśmy się na innym piętrze niż pokój małego, albo na wyjazdach np. nad morzem nawet w tym roku- mały śpi w pokoju w ośrodku wczasowym, a my pijemy piwko w altance na dworze :-) Dla mnie bomba- tylko od razu polecam szukać takiej z czujką na dźwięk, a nie nadającą sygnał przez cały czas, bo na bateriach można zbankrutować....
3.Przewijak- my zwykłą naszą małą, płytką komodę odsuneliśmy od ściany i położyliśmy na niej i przytwierdziliśmy do ścian drewnianą nakładkę zrobioną na zamówienie- coś jak duża stolnica... bardzo wygodne i łatwe później do demontażu. (kiedyś poszukam zdjęcia to Wam wkleję) Moim zdaniem przewijak na łóżku to dobre rozwiązanie tylko dla malutkich pokoi, bo taki przewijak jest jednak mały i niewygodny, a jeżeli jest duży to trudno większego bobasa położyć zaraz po przewijaniu do łózeczka...
4.Sterylizator- dla mnie zbyt drogi gadżet, wygotowywaliśmy butelki w garnkach...
5. wanienka- dla mnie tylko ze stelażem, schylanie zupełnie nie dla naszych zmęczonych kręgosłupów
6. leżaczek- mieliśmy i zdecydowanie się przydawał, ale równie dobrze może służyć w domu nosidełko- fotelik samochodowy
7. Laktator- przeklinałam go kiedy uczyłam się ściągac pokarm... Jak już opanowałam tą sztukę to wreszcie mogłam zacząć żyć- wyjście na imprezę, czy inny wypad bez dziecka przestał byc problemem (a karmiłam ponad rok)
8. Kołyski nie mielismy, mamy łóżeczko z funkcją kołyski, ale bujane ręcznie tylko :-) Może zainwestujemy w tą fisher price, w końcu maleństwu też mogę chociaż coś kupić, a nie wszystko po braciszku ;-)
 
mysle ze elektryczna niania to super pomysl,tym bardziej ze sypialnie mam na gorze.
o podgrzewaczu tez mysle bo chce karmic piersia ale w poprzednich ciazach tez odciagalam pokarm i pozniej go trzeba przygrzac a jak nie to chociazby do herbatki:tak:
hustawke mam po poprzednim dziecku i sobie bardzo chwale SA551043.jpg
to moj mlodzszy synek,hustawka super,moje zbawienie:-)
co do przewijaka na pewno kupie bo przy Xavim nie mialam tez wydal mi sie zbedny bo przeciez moge go ubierac czy zmieniac pieluszke na lozku w sypialni ale teraz wiem ze to byl blad,bole plecow byly czasami nie do zniesienia:baffled:
 
ja wczoraj kupilam podgrzewacz,na alledrogo za 23zl.podobno z funkcja sterylizowania. myslalam ze to sa drozsze sprzety,wiadomo avent to nie jest,ale firmowe nie musi byc
 
jeśli chodzi o mnie to my przewijak kupimy razem z lozeczkiem a pozniej jak maluszek podrosnie to bede je przebierac pewnie na łózku, co do laktatora to nie kupuje bo mam dostac od kuzynki aventa bo chce karmic piersią, ale róznie to z tym karmieniem bywa wiec moze i potem przyda sie podgrzewacz .....
wanienke kumipy normalna bez stelaża bo nie mamy na nia miejsca juz w pokoju a mamy dosc wysoki stół wiec wanienke na stolik i kapu kapu....co do niani to sie zastanawiam bo kuchnia i lazienka jest na tym smaym pietrze wiec raczej mi nie bedzie potrzebna ale to takie nie pewne????? pomysle blizej potrodu moze cos mi zaswita i kupie :-D:-D:-D a leżaczek odkupie od koleżanki chyba albo zamiast leżaczka bede miala fotelik samochodowy, choc z tego co sie zorientowalam leżaczki nie ktore sa bujane a foteliki chyba nie.

dziewczyny mam pytanie do tych które rodza po raz drugi badz trzeci, osttanio rozmawialam z kuzynka na temat pampersów powiedzcie mi według was ktore najlepiej sie sprawdzaja?
 
ja myslalam o pieluchach Dada z biedronki, i sa jeszcze jedne nie dawno widzialam ,nowe w biedronce. prawie 60szt za 25zl.choc pampersy podobno najlepsze...ale ta cena;/
 
reklama
Do góry