reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery koła dla naszego maleństwa

ehtele

podwójna mamuśka ;D
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
1 625
Miasto
Śląsk
Wiem, wiem, że to wcześnie:-D:-D:-D:-D
Natomiast ja z nudów zaczęłam już poszukiwać tego najlepszego wózka...

Cechy, które są dla mnie istotne..
1. lekki
2. Obrotowe przednie koła
3. Wygodny dla maleństwa
4. Rozsądna cena
5. Duża torba na zakupy z dołu wózka (tyle drobiazgów trzeba zabierać ze sobą, że nie chce się obwieszać dodatkowymi torbami)
5. Zestaw gondola, spacerówka i fotelik samochodowy

Wózków jest dużo...moi dotychczasowi fawowryci
1. x-lander XA, bądź XT 2010 kolor malinowy:-D
Spacerowe Wózki Dziecięce - Foteliki Samochodowe - X-lander (zestaw za pare mieś będzie na allegro pewnie koło 2000zł)
chyba cztery koła do kołysania są wygodne...a jak są obrotowe to i tak wózek będzie zwrotny
2. Quinny speedy
Quinny Speedi Sx 2009 + GONDOLA+FOTELIK+TORBA+inne (892563076) - Aukcje internetowe Allegro
minus za mała torba z dołu
3. Chicco
WOZEK CHICCO S3 TRIO AUTO FIX TOPAZIO WYS. GRATIS (895923795) - Aukcje internetowe Allegro
sama nie wiem bo różne opinie są...
Z takiego wypasu, ale chyba cena nie rozsądna...bo jednak więcej niż 2200 nie wydam...
4. Jane slalom
WÓZEK JANE SLALOM PRO+GONDOLA+FOTELIK J01-ACTIVE (899692850) - Aukcje internetowe Allegro
minusy: cena, cena, cena
5. Concord neo
WÓZEK CONCORD NEO 2010 +GONDOLA+FOTELIK+GRATIS (902383505) - Aukcje internetowe Allegro
minusy masakryczna cena:-D:-D:-D
Nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii...
Dziewczęta dyskutujmy aby te cztery kółka były dobrym wyborem:-D:-D:-D
Doświadczone mamusie proszę o komentarze....
 
reklama
Ehtele, cechy wózka dla Ciebie istotnie są i dla mnie istotne, choć zastanawiam się nad tymi kołami obrotowymi. Przede wszystkim muszą być koła u mnie duże, żeby nie było problemu na nierównych chodnikach, no i tu nie wiem czy będą odpowiednie koła obrotowe, no i nie chcę wózka trójkołowego. Może to zależy od firmy, ale znajoma miała i był bardzo "wywrotowy". Poczekam więc na opinie doświadczonych mam razem z Tobą. :tak:
Oczywiście musi być lekki, w rozsądnej cenie, wygodny i najlepiej w zestawie jaki opisujesz (gondola, spacerówka, fotelik ). :tak:
kassia181, bardzo ładny ten wózeczek :tak: Zaraz się zagłębie dokładnie w te linki co dałyście.;-)Tzn. w cechy tych wózeczków :tak:
 
Ehtele, cechy wózka dla Ciebie istotnie są i dla mnie istotne, choć zastanawiam się nad tymi kołami obrotowymi. Przede wszystkim muszą być koła u mnie duże, żeby nie było problemu na nierównych chodnikach, no i tu nie wiem czy będą odpowiednie koła obrotowe, no i nie chcę wózka trójkołowego. Może to zależy od firmy, ale znajoma miała i był bardzo "wywrotowy". Poczekam więc na opinie doświadczonych mam razem z Tobą. :tak:
Oczywiście musi być lekki, w rozsądnej cenie, wygodny i najlepiej w zestawie jaki opisujesz (gondola, spacerówka, fotelik ). :tak:
kassia181, bardzo ładny ten wózeczek :tak: Zaraz się zagłębie dokładnie w te linki co dałyście.;-)Tzn. w cechy tych wózeczków :tak:

Właśnie x-lander a jest wyposażony też w blokadę przednich kół...czyli jesli przeszkadzają obrotowe na bardzo nierównym terenie włączasz blokadę...
Tymabrdziej, że jesli nie są obrotowe podobno ciężko manewrowac nim...
 
Jeszcze jedno X-lander XA ma cztery koła, a X-lander XT trzy, tylko tym się różnią.
Po drugie X-lander XA (mój największy faworyt) jest najmniejszy po złożeniu...ważna też waga coś koło 13 kg.
 
Ja raczej postawie na 3-kolowca, bo sie rewelacyjnie jak dla mnie prowadzi.W ogole skretne kola, pompowane.
Opcji kolysania w ogole nie biore pod uwage, bo sie dziecko szybko do takich luksusow przyzwyczaja ;-)
Z doswiadczenia wiem, ze o ile torba jest przydatna to im wieksza tym wiecej sie do niej laduje i potem sporo wazy...za duzo ;-)
Wymiary gondoli to podstawa, niestety wiekszosc nalezy do niezbyt duzych :-( Nasze dzieciaki gdzies do konca lutego wskazany by bylo by jezdzily w gondolach. Razem z kombinezonem, kocykiem, itp. raczej malo prawdopodobne by zmiescily sie do gondolek o wymiarach standardowych, czyli majacych ok. 75-76cm, bo chyba wiekszosc wlasnie takie ma.
Ja patrze tez na wage. Waga stelaza do max. 10kg, wtedy wersja z gondola to okolo 14,5kg, a spacerowa niecale 12kg. Ciezszego wozka nie wezme, mialam Mutsy i sie nadzwigalam na 2 pietro, a zima bedzie wiecej dzwigania (wtedy dziwigalam wiosna i latem) i jeszcze same okutane bedziemy w kurtki, czapki itp. Gwarantuje, ze bedziecie mokre :-D
Patrze na wyposazenie, czy jest w zestawie folia przeciwdeszczowa (oryginalne zawsze sa drogie, a do 3-kolowcow trudno znalezc nieoryginalna), spiworek zimowy (niektorzy sprzedawcy robia promocje i dodaja w zestawie), dobry fotelik samochodowy, torba,.
No i wymiary spacerowki - musi byc duza, szeroka. Mutsy np. mialo tak waska, ze dziecko 7-miesieczne ubrane w ciepla kurtke mialo juz malo miejsca, a np. w Casualplayu budka byla tak nisko, ze 1,53oczne dziecko uderzalo w nia glowa. Wtedy jak bylam w ciazy do glowy mi nie przyszlo, ze spacerowka moze byc za waska...:eek: :-D

Hmm.. wiecej nie pamietam :-)

Wiosna jakos pojade polazic po sklepach i wezme ze soba core i bede ja przymierzac do tych wozkow. Posprawdzam jak sie prowadza i wtedy padnie wybor :-)

Ja osobiscie mam hopla na punkcie wozkow i jesli cos by mi sie zle w nim prowadzila to bym w glowe dostala. Musi isc gladko i pieknie. Takze nie oszczedzam na tym. Chociaz wiadomo 10 tys na wozek nie dam ;-) Jak slysze skrzypiace wozki to mnie krew zalewa. Uwazam, ze jednak warto troche wiecej kasy dac, aby byc zadowolonym. Chociaz wiadomo, zawsze mozna trafic na bubel. U nas tak bylo z Mutsy, ze niestety troche nam szwankowal - chociaz podejrzewam, ze to przez moje jezdzenie nim z 2 pietra, skretna os tego nie wytrzymala :sorry2:
 
Starlet to co myślisz o wózkach przez nas wskazanych?
Czekam na Twoje komentarze....:)
Będą dla mnie bardzo pomocne, szczególnie jeśli chodzi o pierwsze trzy....
 
O X-landerze slyszalam duzo pozytywnych opinii uzytkowniczek, szczegolnie duzo uzywalo chyba tego XA, nie widze tylko jego wymiarow i wagi.
Chicco z kolei slyszalam, ze ma srednie opinie. Ma za to duza gondole, to na plus. Waga przyzwoita.

Moje typy to Quinny Speedi SX i Jane Slalom Pro i na dzien dzisiejszy bede miedzy tymi dwoma wybierac. Do niedawna prowadzila Jane, bo ma duza gondole, ale zorientowalam sie, ze na stronach podaja bledna wage, a w rzeczywistosci wazy troche wiecej podobnie do Quinny i w tym wypadku nie wiem czy chce placic kilkaset zlotych wiecej za sama wieksza gondole. Bede musiala na zywo poogladac i poprobowac. Moze w miedzyczasie jakies inne wpadna mi w oko, ale poki co tylko te dwa rozpatruje ;-)
 
reklama
Niezły, na prawde wygląda fajnie...i taka rozsądna cena...szukłas jakis opinii użytkowników?

tak. na innym forum dziewczyny bardzo go chwalily. nie wiem jeszce jak na zywo wyglada ale niebawem to sprawdze i dam wam znac. wydaje sie byc naprawde praktyczny no i cena jeszce znosna.
 
Do góry