reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery koła dla naszego maleństwa

Wózków jest dużo...moi dotychczasowi fawowryci
1. x-lander XA, bądź XT 2010 kolor malinowy:-D
Spacerowe Wózki Dziecięce - Foteliki Samochodowe - X-lander (zestaw za pare mieś będzie na allegro pewnie koło 2000zł)
chyba cztery koła do kołysania są wygodne...a jak są obrotowe to i tak wózek będzie zwrotny
2. Quinny speedy
Quinny Speedi Sx 2009 + GONDOLA+FOTELIK+TORBA+inne (892563076) - Aukcje internetowe Allegro
minus za mała torba z dołu
3. Chicco
WOZEK CHICCO S3 TRIO AUTO FIX TOPAZIO WYS. GRATIS (895923795) - Aukcje internetowe Allegro
sama nie wiem bo różne opinie są...
Z takiego wypasu, ale chyba cena nie rozsądna...bo jednak więcej niż 2200 nie wydam...
4. Jane slalom
WÓZEK JANE SLALOM PRO+GONDOLA+FOTELIK J01-ACTIVE (899692850) - Aukcje internetowe Allegro
minusy: cena, cena, cena
5. Concord neo
WÓZEK CONCORD NEO 2010 +GONDOLA+FOTELIK+GRATIS (902383505) - Aukcje internetowe Allegro
minusy masakryczna cena:-D:-D:-D
Nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii...
Dziewczęta dyskutujmy aby te cztery kółka były dobrym wyborem:-D:-D:-D
Doświadczone mamusie proszę o komentarze....

1.a więc po kolei,x-lander też mój faworyt,ale...minus to mała gondola,nasze dzieciaczki urodza sie w sierpniu,dobrze jakby pojeżdziły przez zimę w gondoli.Dla mnie to ważne.Duże dziecko nie pojezdzi dłużej niz 4 miesiące,wierzcie mi,moja siora ma XA i gondola maciupka.
2 Quinny-bodajże kubełkowe siedzenie spacerówki,niezbyt zdrowe dla kręgosłupa malucha,spacerówka dośc mała,dziecko szybko wyrośnie.Dla mnie minus cena.
3 Chicco fajny,dośc spora gondola,jeżeli ktoś lubi trzykołowce(uważam,że wcale nie są wywrotne,miałam okazje jeżdzić),to polecam.Dla mnie kasa spora,.Ale na plus waga wózka i ogólnie super zabudowana spacerówka.
4.5-Jane iConcord po za moimi możliwościami cenowymi,ale mnie nie zachwyciły specjalnie
Bardzo ciężki,małą gondola.
Ehtele, cechy wózka dla Ciebie istotnie są i dla mnie istotne, choć zastanawiam się nad tymi kołami obrotowymi. Przede wszystkim muszą być koła u mnie duże, żeby nie było problemu na nierównych chodnikach, no i tu nie wiem czy będą odpowiednie koła obrotowe, no i nie chcę wózka trójkołowego. Może to zależy od firmy, ale znajoma miała i był bardzo "wywrotowy". Poczekam więc na opinie doświadczonych mam razem z Tobą. :tak:
Oczywiście musi być lekki, w rozsądnej cenie, wygodny i najlepiej w zestawie jaki opisujesz (gondola, spacerówka, fotelik ). :tak:
kassia181, bardzo ładny ten wózeczek :tak: Zaraz się zagłębie dokładnie w te linki co dałyście.;-)Tzn. w cechy tych wózeczków :tak:
Trójkołowe nie są takie złe,jak dla mnie super sie prowadzą.
Jeszcze jedno X-lander XA ma cztery koła, a X-lander XT trzy, tylko tym się różnią.
Po drugie X-lander XA (mój największy faworyt) jest najmniejszy po złożeniu...ważna też waga coś koło 13 kg.

Kochana waga 17 kg. Wierz mi jest naprawde cięzki,dla mnie nie ma znaczenia,bo mieszkam na parterze.
Ale poprzedni miał 15 kg i masakra wejśc do autobusu,czy tam,gdzie nie ma podjazdów dla wózków.



Dla mnie istotna sprawa to przekładane siedzisko spacerówki(przód,tył),gdy wieje super sprawa.

Wiecie nie mam pojęcia co wybiorę,wiem jednak,że mam duże wymagania ,a kasy mało:-D
 
reklama
O X-landerze slyszalam duzo pozytywnych opinii uzytkowniczek, szczegolnie duzo uzywalo chyba tego XA, nie widze tylko jego wymiarow i wagi.
Chicco z kolei slyszalam, ze ma srednie opinie. Ma za to duza gondole, to na plus. Waga przyzwoita.

Moje typy to Quinny Speedi SX i Jane Slalom Pro i na dzien dzisiejszy bede miedzy tymi dwoma wybierac. Do niedawna prowadzila Jane, bo ma duza gondole, ale zorientowalam sie, ze na stronach podaja bledna wage, a w rzeczywistosci wazy troche wiecej podobnie do Quinny i w tym wypadku nie wiem czy chce placic kilkaset zlotych wiecej za sama wieksza gondole. Bede musiala na zywo poogladac i poprobowac. Moze w miedzyczasie jakies inne wpadna mi w oko, ale poki co tylko te dwa rozpatruje ;-)
Xlander XA waga :14,5 (spacerówka) gondola trochę lżejsza...
wymiary spacerówki
przed złożeniem 105/105/68
po złożeniu 85/50/68
wymiary gondoli 73/21/30
wymiary fotelika 75/21/31

Wózki, które wybrałaś rzeczywiście są najlepsze z najlepszych. Moje poszukiwania na necie o wózkach najlepszych doprowadziły mnie w większości do tych przez Ciebie wybranych...ale cena...3000za komplet...:-(
 
Xlander XA waga :14,5 (spacerówka) gondola trochę lżejsza...
wymiary spacerówki
przed złożeniem 105/105/68
po złożeniu 85/50/68
wymiary gondoli 73/21/30
wymiary fotelika 75/21/31

Wózki, które wybrałaś rzeczywiście są najlepsze z najlepszych. Moje poszukiwania na necie o wózkach najlepszych doprowadziły mnie w większości do tych przez Ciebie wybranych...ale cena...3000za komplet...:-(

Ja mam takie dane...
Wózek złożony (DxSxW): 89x68x50 cm Waga podwozia: 13,9 kg
Wózek rozłożony (DxSxW): 105x68x105 cm Waga gondoli: 4,6 kg
Wymiary gondoli (wewn.): 76x32x19 cm Średnica kół: 30 cm, 26 cm
Wymiary siedziska (wewn.): 37x34 cm

Wg . producenta podwozie 14,5 kg.,bez kół 9,5 kg + godola ok 4,4-4,9 kg.
Porównaj modele wózków dziecięcych - X-lander
 

Bardzo fajny,ale nie na moja kieszen.
Jedyne co to te trójkołowe( w sumie niektóre czterokołowe też),kiepsko sie prowadzą jeżeli dzidzia jest w spacerówce przodem do nas,cięzko sie podbija wtedy.Ale dla niektórych to nie ma znaczenia,dzieko jeżdzi od razu przodem do świata,a nie do mamy.
Super waga,lekki.:tak:
 
Dla mnie również cena jest przeszkodą...:-D:-D:-Dpoza tym boski, tylko coś te koła mnie odstraszają...
co do X-landera rzeczywiście gondola mała...za mała... szerokość 30cm...a w chicco jest 41....chyba przerzucę się na chicco:-D
 
To może wypowiem się o X-landerze.
Jego głównym minusem jest spory rozmiar po złożeniu i ciężar.
ALE świetnie się prowadzi (to sobie cenię najbardziej), kółka gumowe skutecznie amortyzują wstrząsy.
Co do gondoli - nigdy nie pomyślałabym,że potrzebna mi większa. Mała urodziła się spora (prawie 4kg,59cm) ale gondola służyła mi tyle ile trzeba. Odkąd maluda zaczeła siadać ni chciała już jeździć w gondoli więc od razu przerzucilismy się na spacerówkę.
Minusem spacerówki jest brak możliwości położenia dziecka, jest tylko pozycja pół-leżąca.
Poza tym chyba nie mam żadnych "ale"...

Moim zmartwieniem jest teraz fakt,że chyba zgubiłam gdzieś adaptery do gondoli i nie wiem czy można zakupić osobno :/...
 
Ja chyba będę miała taki: Espiro Vector 4 Air#

Siostra taki ma dla małej, więc powiedziała, żebym sobie zakupiła tylko stelarz, bo jak się moje urodzi, to ona już z budki raczej nie będzie korzystać... więc dostanę budkę, po małej.
Fajny jest bo lekki, ale ma mały koszyk na dole.

Ja równiez słyszałam że X Lander jest rewelacyjny - siostra miałą go kupować, ale chyba w końcu przewyższyły kwestie finansowe.
Aaaa, póki co w ogóle o tym nie myślę :-)​
 
reklama
Aa...i kupowalam w takiej niby hurtowni w Poznaniu, nie pamiętam dokładnie ale napewno nie zapłaciliśmy za cały zestaw (gondola+spacerówa+fotelik+torba) więcej niż 2000... Ni wiem jak teraz z cenami.
Mówię o sklepie AKPOL w Poznaniu
 
Do góry