reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rak jelita

reklama
gdzieś kiedyś czytałam że chemoprewencja to ingerencja w możliwie najwcześniejsze etapy powstawania nowotworu, kiedy nie ma jeszcze żadnych symptomów. dotyczy to głównie osób narażonych na większe ryzyko raka chociaż i najszerszej populacji, jako ogólne zalecenie wzbogacania diety w warzywa i owoce.
 
zgadzam się z koleżanka wyżej..to taka metoda możesz poczytać w necie trochę na ten temat:
"Chemoprewencja – wyprzedzić raka"

pozdrawiam!!

 
o dzięki , jasne poczytam , nie wiedziałam że to w Polsce w jakimkolwiek stopniu funkcjonuje przt tej służbie zdrowia jaka mamy :(
 
o dzięki , jasne poczytam , nie wiedziałam że to w Polsce w jakimkolwiek stopniu funkcjonuje przt tej służbie zdrowia jaka mamy :(

Jak najbardziej fonkcjonuje bo to tez kwestia indywidualna, nie tylko sluzby zdrowia. Moze byc chemoprewencja naturalna, tak jak dziewczyny pisaly, wzbogacenie diety w warzywa i owoc,e i wbrew pozorom jest ona bardzo skuteczna, a drugi rodzaj to farmakologiczne. Ale w leczeniu chorob jelita grubego jest ona dosc dobrze rozwinieta z tego co sie orientuje.
 
Ale moze wrooce do tematu, szukam inofracji na temat zapalaenia jelita grubego, tzw. choroby Leśniewskiego-Crohna. Jak sobie z nia radzicie, co stosujecie, jak zmienila sie Wasza dieta. Niedawno zostala zdiagnozowana u bliskiej mi osoby, chcialabym ,zeby te objawy byly u niej jak najmniej dolegliwe. Z gory dizekuej za wszelkie podpowiedzi.
 
Ja choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego (CU), to nie to samo, co choroba Leśniowskiego- Crohna (CD), ale objawy pewnie były podobne. Jeśli chodzi o chemoprewencje, jest to dokładnie ingerencja w możliwie najwcześniejsze etapy powstawania nowotworu, tak jak tam wcześniej dziewczyny pisały. Jeśli chodzi o leczenie, ja od 2 lat stosuję lek Asamax, jest bardzo dobrym, sprawdzonym preparatem, co najważniejsze nie uczula mnie i dobrze się wchłania.
A co to jest ta chemoprewencja naturalna?
 
reklama
A co to jest ta chemoprewencja naturalna?

To jest wlasnie jedzenie warzywek i owocow, tluszcze roslinne, szczegolnie z siemienia lnianego itp. Po prostu dobrze zbilansowana dieta. I to tylo ma taka nazwe z kosmosu, bo sprawa jest bardzo prosta :happy2:
Czy w terapii choroby lesniewskiego-crohna taki lek rowniez mialby zastosowanie? troche o nim teraz poczytalam, podobno przynosi spora ulge pacjentom.
Co jeszcze mozna zrobic zeby pomoc takiej osobie... Napizcie prosze, jesli macie jakies wlasne doswidczenia. Czy o tym rozmawiac, czy raczej traktowac jako temat tabu?
 
Do góry