reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko na temat CHRZTU

Ja popieram. niech nikogo nie interesuję po co i kiedy chrzci, jaki ma ślub i ile kasy w portfelu. Nie oceniamy. Pytanie w poscie było czy można ochrzcić takie dziecko a tu zaraz pojawiają się moralizatorskie głosy po co. Widocznie komuś to po coś potrzebne.:)) (żeby nie było że jestem antyklerykalna to mamy ślub kościelny i ochrzczone dziecko:))
my chcemy wziąć kościelny jak najbardziej ale na razie nie mam takiej możliwości,pojawiło sie dziecko i na razie muszę sobie uzbierać na ten ślub.i jest wiele takich par.a wiadomo że często tak bywa że nawet jak już masz trochę kasy to trzeba ją wydać bo jest coś ważniejszego.mała bedzie miała roczek nie jest chrzczona jeszcze ale chce to zrobić.nie wiem kiedy wezmę ten ślub kościelny może za 5lat a może 10.a dziecko chce ochrzcić niedługo i moim zdaniem księża nie powinni tego utrudniać.niech nie mają cenników i niech udzielają sakramenty za darmo.wtedy może inaczej będzie to wyglądało.
 
reklama
Owszem sytuacje są różne..ale jeśli pragnie się żyć w zgodzie z własnym sumieniem-żyć zgodnie z nauką Chrystusa-to ślub można wziąść skromny ...bez robienia wesela na pokaz...a księdzu w kopercie dać 100zł...i powiedzieć,że nas na więcej nie stać...
Odkładanie sakramentu na potem bo mnie nie stać jest poprostu wymówką...
NIE OBRAŻAM NIKOGO WYRAŻAM TYLKO SWOJE ZDANIE!!!!!!!!
 
Owszem sytuacje są różne..ale jeśli pragnie się żyć w zgodzie z własnym sumieniem-żyć zgodnie z nauką Chrystusa-to ślub można wziąść skromny ...bez robienia wesela na pokaz...a księdzu w kopercie dać 100zł...i powiedzieć,że nas na więcej nie stać...
Odkładanie sakramentu na potem bo mnie nie stać jest poprostu wymówką...
NIE OBRAŻAM NIKOGO WYRAŻAM TYLKO SWOJE ZDANIE!!!!!!!!
nie jest to wymówką w moim przypadku.mam zamiar zrobić skromny ślub.nie wesele.zwykłe posiedzenie w restauracji i w domu ciacho.ale na to też mieć trzeba pieniądze.2000zł murowane jest.wiem bo siostra wydała 2500 na 13osób.liczę też sukienkę i inne rzeczy.niestety ja na razie patrze na potrzeby córki.zaszczepienie małej nieobowiązkowymi szczepieniami rota pneumo----1200zł na polskie i wolę na razie pomoc siostrze w potrzebie z 3dzieci a swój ślub na razie odłożyć.mam inne priorytety
 
ja nikogo nie osadzam tylko mnie to zaciekawiło, kazdy ma prawo do własnych wyborow tylko badzmy konsekwentni chrzcimy dziecko to je wychowujmy w wierze

a po drugie ja wiem ze prawie kazda dziewczyna marzy o bialej sukni przyjeciu i ma do tego prawo tylko nie piszcie ze sakrament malzenstwa jest drogi bo slub konkordatowy iles tam kosztuje bo to tez akt cywilny ale sam sakrament tez przyjecia bez sunki przy dobrym duszpasterzu mozna wziasc za darmo
 
ja nikogo nie osadzam tylko mnie to zaciekawiło, kazdy ma prawo do własnych wyborow tylko badzmy konsekwentni chrzcimy dziecko to je wychowujmy w wierze

a po drugie ja wiem ze prawie kazda dziewczyna marzy o bialej sukni przyjeciu i ma do tego prawo tylko nie piszcie ze sakrament malzenstwa jest drogi bo slub konkordatowy iles tam kosztuje bo to tez akt cywilny ale sam sakrament tez przyjecia bez sunki przy dobrym duszpasterzu mozna wziasc za darmo
no przepraszam Cie bardzo ale ja miałam cywilny i miałam piękna biała długą suknie i jeszcze welon ale zapomniałam włożyć hihi, biała suknia nie jest tylko zarezerwowana do kościoła!

co do ślubu kościelnego i chrztu sie troche zgadzam ze jak juz sie chce dziecko ochrzcić to i kościelny powinien być ALE sam ksiadz mi powiedział mnie nie obchodzi jaka macie wiere bo to o dziecko chodzi a nie o was wy możecie wierzyć w allaha budde czy innego boga dla mnie istotne jest ze deklarujecie sie pokazac dziecku wiare chrześcijańska i maly ma to sens bo kazdy wychowuje dziecko po swojemu i najlepiej jak umie bez łatki jestem przed czy po slubie koscielnym lub wierze w tego czy innego boga dla mnie najważniejsze jest zeby moje dziecko bylo zdrowe i szczesliwe i o to staram sie codziennie! a jak zechce i tak w dorosłym życiu zmieni wiare przeciez istnieje taka mozliwosc :)
 
ja nikogo nie osadzam tylko mnie to zaciekawiło, kazdy ma prawo do własnych wyborow tylko badzmy konsekwentni chrzcimy dziecko to je wychowujmy w wierze

a po drugie ja wiem ze prawie kazda dziewczyna marzy o bialej sukni przyjeciu i ma do tego prawo tylko nie piszcie ze sakrament malzenstwa jest drogi bo slub konkordatowy iles tam kosztuje bo to tez akt cywilny ale sam sakrament tez przyjecia bez sunki przy dobrym duszpasterzu mozna wziasc za darmo
pięknie to ujęłaś--- dobrym duszpasterzu-----ja takiego nie mam a gdybym miała taką możliwość to bym wziela taki ślub.
i kiedyś pójde do ołtarza w pięknej sukni niekoniecznie białej hihihi pozdrawiam
 
bo slub konkordatowy iles tam kosztuje bo to tez akt cywilny ale sam sakrament tez przyjecia bez sunki przy dobrym duszpasterzu mozna wziasc za darmo

piszesz ze kazda chce miec suknie slubna ale i kazda chce miec ladne przyjecie nie tylko ona on i ksiadz bo zenic sie tylko dlatego zeby mozna powiedziec ja jestem bez sakazy mam koscielny to dla mnie bzdura, kazda kobieta chce miec ladne przyjecie bez wzgledu na to czy jest n a 20 osob czy na 120, nawet skromne przyjecie tez kosztuje, niestety.
 
ola ja nie napisalam ze biala suknia i welon jest zarezerwowany do slubu koscielnego...przeciez to kazdego wolny wybor w czym wystapi w tak waznym dniu jak slub cywilny czy koscielny bo obojetnie jaki slub wezmie bedzie to dzien wyjatkowy

ola u nas ksiadz powiedzial jedno ze nie wazne czy ma sie slub czy nie tylko wazne ze chodzi sie do koscioła bo on wtedy wie ze dziecku przekarze sie wiare no moze nie dokonca ale napewno podstawy modlitw i jakis fundament wiary i chyba to powinno sie liczyc. Tylko czesto sie spotyka ( nie tylko u osob nie majacych sakramentu małzestwa bo u majacych tez ) ze w kosciele jest sie na chrzcie o ktory sie walczylo bo wypada ( nikogo nie obrazajac ) a potem na komuni dziecka...wiec sami powiedzcie jaki jest sens

W kazdym razie zycze wam pieknych chrztow super duszpastarzy i jesli chcecie to wspaniałych slubow
 
reklama
Do góry