reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo bolesne skurcze łydek;(

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Dzisiaj w nocy praktycznie nie spałam, co około 2 godziny łapał mnie skurcz to w prawej, to w lewej łydce doprowadzając mnie za każdym razem do łez;( Tak potwornie bolało że majdałam się po łóżku jak szprotka:-:)-(
Biorę codziennie Feminatal N (chociaż niby w tym miesiącu powinnam już nie brać, ale mój gin nic nie mówił), jest tam i potas, magnez i wapń;( a i tak boli;(
Jakaś rada? Sposób na te przeklęte skurcze?:( Nie chcę zarywać każdej nocy do rozwiązania;( A podobno może być gorzej;:shocked2::shocked2:
 
reklama
Tak? A jest on bezpieczny w ciąży?
Wizytę mam dopiero pod koniec kwietnia a do tej pory pewnie się zamęczę;( Dlatego pytam.
 
Wiesz....ja zaufałam mojemu lekarzowi i brałam ....skoro mi przepisał to pewnie jest bezpieczny w ciąży. Nie chciałabym żeby ktoś tu traktował mnie za wyrocznię...bo jedni lekarze przepisują jedne leki w ciąży a jedni nie....ale Magnezin to w końcu suplement diety i wydaje mi się że jest nieszkodliwy skoro go brałam 2 m-ce bez przerwy i urodziłam zdrowe silne dziecko:)

Tu masz ulotkę tego co ja brałam:) Pisze ze w porozumieniu z lekarzem w czasie ciąży: Magnezin - szczegółowy opis leku - Magnezin.pl - opis leku - magnezin.pl
 
Hej
Tez miewalam bolesne skurcze lydek w ciazy...ale jak zaczelam brac magnez (dwie-trzy tabletki 3 razy dziennie) to przeszlo...
A jeszcze moj sposob na skurcz byl taki,ze szybko wyskakiwalam z lozka by stanac calym ciezarem na ta noge,ktora zlapal skurcz -spruboj,moze Tobie tez pomoze.;-)
 
Ja miałam ten sam problem z tym,że ja się z krzykiem budziłam i skurcze długo trwały.Czasami już na pogotowie chciałam jechać,bo puścić nie chciały.Lekarz kazał mi pić dodatkowo magnez,ale szczerze to nic mi to nie pomogło.Skurcze jakie były takie zostały az do końca ciąży.
 
Ja brałam Magne B6 3x2 tabletki. Jak masz skurcz łap palce od stóp i ciągnij do siebie stope. Pomaga rewelacyjnie. Ja też smarowałam sobie nogi od kolan w dół Veno Spray'em. Rewelacja - takie uczucie zimna masz na nodze po tym. Można tym smarować w ciąży :) Powodzenia
 
Moja droga feminatal bierzemy przez cała ciąze i w okresie karmienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! odstawiamy tylko ok 4 miesiaca kwas foliowy (który przyjmujemy dodatkowo!!!)

Magnez mozna brac bez przeszkód w koncu to jeden z niezbednych piewrwiastków min do tworzenia hemoglobiny i antyskurczowy... Njlepiej zazywac go wieczorem przed snem.. Cięzarnym przy stawianiu sie macicy zalecja branie nawet do kilu dawek dziennie plus potas i sód... \Idz do apteki i pogadaj z laskami napewno doradza jaki preparat jest najodpowiedniejszy...... ponadto proponuje dorażnie nospę ...
pozdrawiam
 
Dzisiaj w nocy praktycznie nie spałam, co około 2 godziny łapał mnie skurcz to w prawej, to w lewej łydce doprowadzając mnie za każdym razem do łez;( Tak potwornie bolało że majdałam się po łóżku jak szprotka:-:)-(
Biorę codziennie Feminatal N (chociaż niby w tym miesiącu powinnam już nie brać, ale mój gin nic nie mówił), jest tam i potas, magnez i wapń;( a i tak boli;(
Jakaś rada? Sposób na te przeklęte skurcze?:( Nie chcę zarywać każdej nocy do rozwiązania;( A podobno może być gorzej;:shocked2::shocked2:

Winowajca najprawdopodobniej jest brak potasu. Barki potasu w ciąży zdarzają się częściej niż magnezu, który jest stosunkowo powszechny.

Proponuje wizytę u lekarza, a zanim ona nastąpi wzbogacić dietkę w produkty zawierające potas, np świeże pomidorki :-p

Stanowczo odradzam konsultacje w aptece, bo farmaceuci mają tendencje do wciskania nam tony leków... ( oczywiście nie wszyscy :sorry2:)

A jeśli chodzi o witaminy to przy odpowiednio zbalansowanej diecie nie trzeba ich łykać wcale :tak: A witaminki w tabletkach są głównym winowajcą wilczego apetytu, więc poco :-)

A skurczów współczuję.

EDIT: A sposób na skurcz jest następujący: siadamy z wyprostowana noga, łapiemy za palce u nóg, przyciągamy je równocześnie starając się wypychać piętę jak najdalej. Skórcz po chwili powinien ustąpić :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry