reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Witam was dziewczynki.Noc prawie nie przespana ale zdążyłam się przyzwyczaić do tego ewelinka 307 wiem o czym mówisz ja do szkoły wybieram sie dzisiaj na wywiadówkę ciekawe co mnie czeka aż sie boję liliti trzymam kciuki za waszą rodzinkę
wiecie co właśnie dowiedziałam się że w szkole mojego syna dziewczyna z 2 klasy gimn urodziła bliżniaki (dziewczynki):szok:ewus może kandydatki dla twoich chłopców:-D:-D

:szok::szok::szok::szok:szok - dzieci rodza dzieci normalnie...

Paula :-D:-D:-D jeszcze teściówka wpadnie z sufitu do twojego mieszkanka :laugh2::laugh2::laugh2:

Co do kapieli, to mama ma rację, w pierwszych miesiacach myjesz tylko mydełkiem i smarujesz oliwka, a potem to juz szamponik do wloskow i tyle starczy, po co wiecej tych kosmetykow.

Lena, zabeirz kapcie do dreptania i jakies gumiaczki klapeczki pod prysznic,zeby sie jakiejs grzybicy nie nabawic,albo cos co połozysz sobie na dno prysznica - w sumie to moze byc nawet jednorazowka ,wazne,zebys stópkami nie dotykala tych kafelek.


A te kosmetyki emoulim to sa tez super, moja kolezanka je uzywa,ale jest i haczyk - duzo drozsze niz pozostale.
 
reklama
Witajcie kolezanki po kilkudniowej przerwie, czytałam was na bieżąco tylko weny u mnie brakowało do pisania. Moze to i przez lekki kryzys małżeński - na szczęście zakończony pomyslnie, a może przez złe wieści rodzinne. Ale teraz już jest lepiej. Pisałam wam o kuzyne która urodziła synka 10 kwoetnia z wagą 4100 i miała 33 szwy a mały złamany obojczyk. jak się okazuje przy porodzie uszkodzili mu splot barkowy bo się zaklinował i wyciągali go na siłę. Mama maluszka się załamała a i mi z ta wiadomością nie było dobrze. Cała ciąże dziewczyna dbała o siebie i maleństwo a lekarze już na ostatnim etapie zaszkodzili małemu. Nie wiadmomo czy rączka będzie sprawna.

A z pozytywnych wiadomości - to byłam dzisiaj na wizycie i wszystko ok. Mały się ułozył już odpowiednio do porodu, waży 2670 a obwód brzuszka ma 31 cm - tylko 2 cm mniej niz moja córka w dniu urodzin. Wychodzi na to że mały przytył przez 5 tyg 1kg a mamusia 3kg:-) Ze względu na to że ja mam wielotorbielowatość nerek to i małemu dzisiaj porządnie sprawdzili nerki. Są odpowiedniej wielkości tylko w lewej najprawdopodobnie ma też torbielki 1 - 2mm, ale jest to do sprawdzenia dopiero po porodzie. A tak wszystko ok. Ilość wód prawidłowa, z łożyskiem ok i szyjka ok. Mam coprawda dużo upławów o różnym zabarwieniu więc dostałam na to leki.

Ale sie rozpisałam...

A tak pozatym to gratuluje udanych wizyt

liliti - będzie dobrze, maleńka wynagrodzi ci to leżenie w szpitalu już nie długo

co do szczepień to mam zamiar szczepić t\zgodnie z kalendarzem szczepień tylko to co trzeba, tak samo jak przy Wiktorii i dodatkowo w 9 mcu szczepionką HIB.

Miłego popołudnia, uciekam pakować prezent dla męża bo ma dzisiaj urodziny i zaraz wróci z pracy
 
Witajcie kolezanki po kilkudniowej przerwie, czytałam was na bieżąco tylko weny u mnie brakowało do pisania. Moze to i przez lekki kryzys małżeński - na szczęście zakończony pomyslnie, a może przez złe wieści rodzinne. Ale teraz już jest lepiej. Pisałam wam o kuzyne która urodziła synka 10 kwoetnia z wagą 4100 i miała 33 szwy a mały złamany obojczyk. jak się okazuje przy porodzie uszkodzili mu splot barkowy bo się zaklinował i wyciągali go na siłę. Mama maluszka się załamała a i mi z ta wiadomością nie było dobrze. Cała ciąże dziewczyna dbała o siebie i maleństwo a lekarze już na ostatnim etapie zaszkodzili małemu. Nie wiadmomo czy rączka będzie sprawna.

A z pozytywnych wiadomości - to byłam dzisiaj na wizycie i wszystko ok. Mały się ułozył już odpowiednio do porodu, waży 2670 a obwód brzuszka ma 31 cm - tylko 2 cm mniej niz moja córka w dniu urodzin. Wychodzi na to że mały przytył przez 5 tyg 1kg a mamusia 3kg:-) Ze względu na to że ja mam wielotorbielowatość nerek to i małemu dzisiaj porządnie sprawdzili nerki. Są odpowiedniej wielkości tylko w lewej najprawdopodobnie ma też torbielki 1 - 2mm, ale jest to do sprawdzenia dopiero po porodzie. A tak wszystko ok. Ilość wód prawidłowa, z łożyskiem ok i szyjka ok. Mam coprawda dużo upławów o różnym zabarwieniu więc dostałam na to leki.

Ale sie rozpisałam...

A tak pozatym to gratuluje udanych wizyt

liliti - będzie dobrze, maleńka wynagrodzi ci to leżenie w szpitalu już nie długo

co do szczepień to mam zamiar szczepić t\zgodnie z kalendarzem szczepień tylko to co trzeba, tak samo jak przy Wiktorii i dodatkowo w 9 mcu szczepionką HIB.

Miłego popołudnia, uciekam pakować prezent dla męża bo ma dzisiaj urodziny i zaraz wróci z pracy

gratuluje udanej wizyty duży maluszek juz:)
 
Kochana a czy znajdę je na allegro??
Piankowe BUTKI / KLAPKI do wody i nie tylko ~22~ (1005245290) - Aukcje internetowe Allegro
na allegro są takie są super tylko ze ja mam czerwone i troszeczke inne ale sa z tego samego tworzywka:) jak znajde takie jak ja mam to posle linka:) sa dobre i do chodzenia i pod prysznic szybko schną bo to pianka taka:)


znalazłam cos podobnego do moich:
http://moda.allegro.pl/item1007286644_skechers_sandaly_piankowe_rozmiar_40.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witajcie popołudniowo
kończę obiadek i co tu robić, ze spacerku nici bo pogoda paskudna i co chwilkę pada:-(


cześć mamuśki !

ostatnie dwa dni miałam ciężkie, zgaga nie dawala mi spooju a ze macica strasznie wysoko i mala fika to tak sktecznie gniotła mnie w żołądek ze zwymiotowałam kilka razy :no: masakra ale dzis jest lepiej, chociaz z tym brzucholem ciezko oddychac i znalezc wygodna pozycje...
wlasnie buszuje na allegro bo musze zakupic jeszcze pare drobiazgów dla małej, konieczna bedzie dla mojego wczesniaczka waga elektroniczna bo musze kontrolowowac w domku jak przybiera, kupie tez podgrzewacz do butelek i słoiczków Tomee Tipee (mam z tej firmy fajny laktator) i termometr Browna (ten do uszka przykładany) tu w szpitalu sprawdza sie dla dzieciaczków super wiec w domku tez bedzie ok...

jakos do mnie dociera powoli ze jeszce z 10 dni i moge miec niunie na rączkach :-)
wezma ja na neonatologie ale bede mogła z nia byc cały czas, zdeklarowałam sie ze chce karmic wiec co 4 godz bede musiala odciagac dla niej pokarm, najpierw bedzie butelka karmiona a potem jak bedzie umiala ssac to z cycusia :szok: mam nadzieje ze sobie poradze hehe bysmy mogły jak najszybciej wyjsc do domciu....Tatuś tez juz nerwowy, przeżywa strasznie i nie może sie doczekać kiedy ujrzy nasz Skarb !!!

dzis albo jutro znów usg wiec zobaczymy ile przytyła oby jak najwiecej :tak:
pewnie bede jedna z pierwszych co sie wypakują, ciekawe która po mnie???
pozdrawiam Was i trzymajcie sie cieplutko mamusie :happy:
kochana już tak niewiele zostało, wytrzymajcie z malutka jeszcze troszeczkę:-)

Witam was dziewczynki.Noc prawie nie przespana ale zdążyłam się przyzwyczaić do tego ewelinka 307 wiem o czym mówisz ja do szkoły wybieram sie dzisiaj na wywiadówkę ciekawe co mnie czeka aż sie boję liliti trzymam kciuki za waszą rodzinkę
wiecie co właśnie dowiedziałam się że w szkole mojego syna dziewczyna z 2 klasy gimn urodziła bliżniaki (dziewczynki):szok:ewus może kandydatki dla twoich chłopców:-D:-D
ooo rany matko, w tym wieku:szok::szok::szok::szok:, aż strach mieć córkę

co do szczepień my napewno będziemy korzystać z szczepionek skojarzonych 5w 1 jeśli chodzi o obowiązkowy kalendarz szczepień, nad rota się zastanawiam bo ją trzeba podać do końca 6 miesiąca a ja uważam że i tak maluchy dostają dużo szczepionek w tym czasie i po co je nadmiernie obciążać jeszcze bardziej
pneumokoki ewentualnie później, póki co mały nie pójdzie do żadnego żłobka więc z tym można zaczekać
 
reklama
Do góry