reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z jedzeniem....

AgataLena

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2010
Postów
19
Miasto
Zawiercie
Mam problem z moją córka a mianowicie chodzi o to ze w tych słoiczkach po 6 miesiacu sa kawałki marchewki ryzu itp. i gdy moja córcia zaczyna jesc te dania to jest ok ale do pierwszego zaktuszenia sie:no: i zaraz po tym zwraca wszystko co zjadala czy to jest poczatek jedzenia czy koniec nie ma roznicy. Wy tez tak mialyscie?? Jak nie to co o tym myslicie?? Co mam zrobic zeby bylo ok wkoncu musi zacząść uczyć sie żuć wieksze kawałki...:sorry2: Dodam że to moje pierwsze dziecko i może o czymś poprostu nie wiem.



 
reklama
Może dla niej za wcześnie na takie grudki..spróbuj zmiksować sama zawartość takiego słoiczka..a za jakiś czas znów spróbuj z grudkami :)
 
pomiksuj tak jak pisze Aga... ja tak robiłam z bobowitą bo ma wieksze kawałki we wczesniejszych okresach.. Gerber jest bardziej papkowaty (nawet niekktóre słoiki po 8 miesiacu)
 
Mój Maks też tak miał. Był po prostu jeszcze za mały na duże kawałki. Jak się zmiksowało zupkę na mniejsze kawałki, to zjadał wszystko elegancko.
 
Miksuj, tak jak radzą dziewczyny. Miałam ten problem ze starszym synem. Miał 10 miesięcy a był w stanie przełknąć tylko zupkę dla 4-miesięczniaków. pediatra mówiła nam wtedy, że może tak mieć do 3 rż:szok:. Na szczęście problem skończył się już w wieku 13 mies.
 
Mam problem z moją córka a mianowicie chodzi o to ze w tych słoiczkach po 6 miesiacu sa kawałki marchewki ryzu itp. i gdy moja córcia zaczyna jesc te dania to jest ok ale do pierwszego zaktuszenia sie:no: i zaraz po tym zwraca wszystko co zjadala czy to jest poczatek jedzenia czy koniec nie ma roznicy. Wy tez tak mialyscie?? Jak nie to co o tym myslicie?? Co mam zrobic zeby bylo ok wkoncu musi zacząść uczyć sie żuć wieksze kawałki...:sorry2: Dodam że to moje pierwsze dziecko i może o czymś poprostu nie wiem.




Nic niepokojacego, mój tez jeszcze nie toleruje kawałków jedzenia, woli miksowane ale powolutku będę go przyuczać;-) tzn ma już trzy zeby więc przyjdzie niedługo czas na nauke gryzienia nie tylko sutków:tak:;-) N apoczatek warto podawać chrupki kukurydziane, żeby dziecko samo jadło, podaję mu też w tym gryzaczku NUBY kawałki marchewki, ziemniaczka, owoce itp. Z czasem nauczy się gryźc i połykac większe kawałki:-) więc nie ma co się martwić.
 
Witam ponownie!
Dziekuje bardzo za odpowiedzi i zrobie tak jak mowicie bede poprostu miksować, widocznie nie jest jeszcze gotowa na wieksze kawałki. A jakie te chrupki kukurydziane są najlepsze??
Pozdrawiam.
 
reklama
reklama
Do góry