reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Sudocrem nie jest skuteczny,w naszym przypadku także się nie sprawdził. Na Twoim miejscu jak najszybciej udałabym się do lekarza.
 
reklama
Sudocrem u nas sprawdza się profilaktycznie tylko, jak pupcia się zaczerwieniła, to w kilka godzin załatwiał sprawę bepanthen. Ale rzeczywiście tych zmian już bym niczym nie smarowała na własną rękę tylko jak najszybciej do lekarza, bo to mogą być zmiany alergiczne i kolejną chemią tylko pogorszysz sprawę
 
na odparzenia dobrze jest myć za każdym przebraniem pieluchy, ja myje małą w mydle szarym i później zostawiam trochę nie ubraną (na kilka minut) a później zasypuje mąką ziemniaczaną
 
dziewczyny. walczę z odparzeniem. nie tak rozległym jak na zdjęciu ale uciążliwym. Stosowałam już chyba każdy krem oprócz bepanthen. Tylko on jest plus, krem albo maść który najlepszy. A może jeszcze coś innego?
 
Ja mam bepanthen maść i jestem bardzo zadowolona. Używałam go nie tylko na pupkę, ale też na szyję jak Marika sporo ulewała
 
Dziewczyny odparzenia moga sie robic od uzywania chusteczek do pupy, dlatego lepeij jest przy kazdym przewijaniu przecierac pupcie wacikiem, czy gazikiem nasaczonym woda. Chusteczki tylko sporadycznie.
Po kazdej kupie od razu pupcie pod kran i myc.
Tak samo kremy do pupci tez nie za kazdym razem smarowac. Zobaczyc czy skora dziecka przypadkiem nie reaguje zle na dane pieluchy.No i jak dziekco ma tendencje do odparzen to zmiana pieluchy co 3h, a jak tylko sie da zostawiac dziekco bez peiluchy, niech skora pupci pooddycha!! :-)

AGA przy braniu antybiotyku ponoc odparzenie pupcie jest dosc czeste.

My jak na razie nie mialysmy odparzenia :-) ale kolezanki, ktorych dzieci mialy czesto odparzenia, stosowaly LINODERM w pojemniczku z czerwonymi napisami. Pomagal.
 
Moja córcia miała tydzień temu tak odparzoną dupcię przy biegunce. Stosowałam na zmianę krem HIPP na odparzenia i puder ALANTAN. I pieluchę sprawdzałam co godzinę. Jak była choć troszkę mokra to od razu zmieniałam. Wszystko bardzo szybko się zagoiło. Bepanthen też jest dobry na odparzenia.
 
Na odparzenia pupki najlepsze jest wietrzenie, jak najczesciej pozwalac dziecku lezec bez pieluszki. Dupke myc woda bardzo czesto, zmieniac pampka czesto.
 
Założyłam ten temat ponieważ jestem mama 5 dzień a moja córka ma już małe odparzenie na pupce. Polożna mówi żeby tylko tetry używać i maści która faktycznie jest najlepsza. Natomiast sąsiadka ponad miesiąc walczyła z odparzeniami maleństwa i dopiero jak zaczęła znów pampersów używać a nie tetry i tej maści wyżej wymienionej to przeszło bardzo szybko...

kogo słuchać? Co radzicie mamy doświadczone?
 
reklama
Tylko ze Misiaszku to nie bardzo ten dział o odparzeniach to juz raczej w niemowlakach:sorry2:No i gratuluje dzidzi
 
Do góry