reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie mieszane - czas, częstotliwość,wyróżnianie

Dołączył(a)
8 Październik 2010
Postów
3
Miasto
Warszawa
Witam
Kochane, mam kilka pytań dotyczących karmienia mieszanego.
Mój synek ma nie całe dwa miesiące. Przez cały pierwszy miesiąc był karmiony piersią, ładnie przybierał na wadzę. W 6 tyg. ważył 6,850 kg. Niestety był bardzo płaczliwy, rozdrażniony. Raz dostał butelkę (gdy musiałam być po za domem) i dziecko zmieniło się w 100 %. Jest najedzony, zadowolony. Na dzień dzisiejszy walczę aby jadł z piersi. W nocy je tylko z piersi. Budzi się 1 lub 2 razy w nocy, także nie jest to jakiś wyczyn.:sorry:
Karmię go na żądanie. Bywa tak, że je co 2 godziny a bywa tak, że co 4. Różnie.
Najgorszy problem jest jednak z jego kupkami. Gdy karmiłam tylko piersią maleństwo robiło kupki 4-5 razy dziennie. Teraz robi raz na dobę. Kupki są dość obfite i powiedziałabym wodniste. Czy to normalne? Wizyta u pediatry dopiero za miesiąc a nie chcę za bardzo panikować dlatego wolę zapytać doświadczone Mamy.
Czy prawdą jest to, że maleństwo powinno pic już herbatki, rumianek ???
Pozdrawiam



 
reklama
Witam
Kochane, mam kilka pytań dotyczących karmienia mieszanego.
Mój synek ma nie całe dwa miesiące. Przez cały pierwszy miesiąc był karmiony piersią, ładnie przybierał na wadzę. W 6 tyg. ważył 6,850 kg. Niestety był bardzo płaczliwy, rozdrażniony. Raz dostał butelkę (gdy musiałam być po za domem) i dziecko zmieniło się w 100 %. Jest najedzony, zadowolony. Na dzień dzisiejszy walczę aby jadł z piersi. W nocy je tylko z piersi. Budzi się 1 lub 2 razy w nocy, także nie jest to jakiś wyczyn.:sorry:
Karmię go na żądanie. Bywa tak, że je co 2 godziny a bywa tak, że co 4. Różnie.
Najgorszy problem jest jednak z jego kupkami. Gdy karmiłam tylko piersią maleństwo robiło kupki 4-5 razy dziennie. Teraz robi raz na dobę. Kupki są dość obfite i powiedziałabym wodniste. Czy to normalne? Wizyta u pediatry dopiero za miesiąc a nie chcę za bardzo panikować dlatego wolę zapytać doświadczone Mamy.
Czy prawdą jest to, że maleństwo powinno pic już herbatki, rumianek ???
Pozdrawiam



nie martw się tymi kupkami....dziecko karmione piersią potrafi ją ssać i robić kupę w tym czasie a już jak mleko mod.wprowadzasz to kupki są rzadsze.wiec raz na dobę jest okey.ale musisz wiedzieć że mały za jakiś czas może ci to nocne karmienie cycuszkiem odrzucić bo z butli fajniej leci;)))wiec wtedy możesz ściagąc;)możesz mu podawać już do picia herbatkę koperkową i rumianek.....ale ja tych w granulkach nie polecam.moja piła parzone.w saszetkach.parzyłam lekko i gdy wystygło piła.(możesz dodać troszeczkę glukozy)wodę z glukozą też możesz podawać.ja też dawałam herbatkę anyżową--również w saszetkach.dobra jest na bączki :))
 
Ja karmiłam w sposób mieszany bardzo długo, tylko że moja na samym cycku budziła się w nocy po 9 razy. Skoro po butli jest "grzeczniejsza" to nie martw się że odrzuci cycka. Nic na siłę. Najedzone dziecko najwazniejsze.
Kupki są w porządku, tym tez się nie martw.
Jeśli karmisz piersią to nie musisz dopajać, chyba że częściej butlę podajesz. Ale ja bym polecała samą wodę mineralną, bez dosładzania (po co??) albo te herbatki, chociaż ja ich nie używam.
 
Ja karmiłam w sposób mieszany bardzo długo, tylko że moja na samym cycku budziła się w nocy po 9 razy. Skoro po butli jest "grzeczniejsza" to nie martw się że odrzuci cycka. Nic na siłę. Najedzone dziecko najwazniejsze.
Kupki są w porządku, tym tez się nie martw.
Jeśli karmisz piersią to nie musisz dopajać, chyba że częściej butlę podajesz. Ale ja bym polecała samą wodę mineralną, bez dosładzania (po co??) albo te herbatki, chociaż ja ich nie używam.
ta glukoza nie jest po to żeby dziecko miało nie wiadomo jak słodko.wiesz do czego się podaje??nawet w szpitalach podawali dzieciom...bo dodaje siły i krzepy.jak dziecko było osłabione.z tego co czytam to twoja dzidzia nie zna smaków......
 
Moje dziecko nie pije dosładzanych napoi ale zna wiele smaków. Słodki też - owoce mają naturalny cukier. Kaszki są dosładzane.
 
:)
Przed chwilką była kolejna kupka:) Już bardziej zwarta, pod koniec miała nawet kolor ciemno żółty- delikatnie brązowawy. Czy to dobrze??? Czy zapach kupki z mleka sztucznego dużo się różni? Chyba jest bardziej ostrzejszy???
 
około 6 tyg. może pojawić się kryzys laktacyjny - polecam przystawiać do piersi na maxa i odstawić mleko modyfikowane. Można dziecko dopajać herbatkami rumianek , koper włoski ( ja dawałam mojemu i te granulowane ( nie wiem dlaczego marczelitto85 je odradza, ale te POLSKIE są ok ).Rumianek parzyłam z saszetek ( bardzo delikatny). Dzięki temu uniknęłam mleka modyfikowanego i pozostała sama pierś.
 
a czy mozna podac dziecku melise? mała jest mi markotna i może by sie troche uspokoiła?
 
reklama
ta glukoza nie jest po to żeby dziecko miało nie wiadomo jak słodko.wiesz do czego się podaje??nawet w szpitalach podawali dzieciom...bo dodaje siły i krzepy.jak dziecko było osłabione.z tego co czytam to twoja dzidzia nie zna smaków......

glukoze w szpitalu podaje sie ze wzgledu na ilosc bilirubiny a takze w przypadkach odwodnienia i osłabienia organizmu (np. na skutek biegunki),,,
 
reklama
Do góry